Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[O] Anfarhin

Przeglądano 2502 razy

1. Położenie lokacji2. Opis lokacji
Miasto w Almanan osławione nawet wśród Elfów za przyczyną niecodziennych zjawisk, tajemniczej aury i może nawet trochę mrocznego klimatu. Anfarhin jest miejscem, które szczególnie oblegane jest przez druidów, zielarzy i alchemików, ale też w mniejszej części przez magów. Specyfika podmokłych terenów powoduje, że niektóre gatunki roślin występują tylko tutaj. Trwa tu więc niemała rywalizacja pomiędzy Elfami, by wykazać się znaczącym odkryciem, a niejednokrotnie jest to okupione psychozą albo innym obłędem, w który popada badacz. Pewnie i stąd nie najlepsze opinie krążą o tym miejscu. Jednak z drugiej strony powszechnie wiadomo, że jeśli trzeba szukać ratunku w nagłych i trudnych dolegliwościach, to nie można znaleźć nikogo lepszego niż druid z Anfarhin.
Laefar utworzyli w Anfarhin sieć drewnianych traktów, wiodących pomiędzy ich głównymi skupiskami. Nie wszędzie bowiem można postawić stopę z powodu grząskich terenów, a o budowaniu dróg można w ogóle zapomnieć. Utworzyło się w ten sposób kilka enklaw, w których wszyscy się znają, ale rozmawiają z sobą z rzadka, by przypadkiem nie zdradzić nad czym obecnie pracują.
Wilgotny mikroklimat i mgła często unosząca się nad miastem powodują, że ciężko rozróżnić dzień od nocy. Panuje tu regularny półmrok. Magowie w uczęszczanych miejscach pozawieszali nisko nad taflą wód ogniki, by nierozważni druidzi nie wpadali w nieprzyjazne bagienne odmęty.
Drewniane kładki wiodące na zachód pozwalają nam jednak zauważyć nieco bardziej cywilizowane, a z pewnością bardziej suche oblicze tego miasta. Stanąć można już na stałym lądzie i udać się do świątyni Athiel, siedziby gisirów i Rady Vansaynów czy na wyjątkowo dobrze zaopatrzony rynek z wszelkiej maści miksturami.
Istnieje jeszcze jedna dzielnica, nie zawsze uznawana za część miasta, głównie ze względu na jej mieszkańców, którzy od miasta wolą być odcięci. Gisen’va to miejsce szkolenia i pobytu jednostek specjalnych Almanan. Całe Gisen’va otoczone jest tajemnicą, ale mimo wszystko uznawane jest za miejsce pełne spokoju i harmonii (zapewne najbardziej harmonijne miejsce w całym Almanan) głównie ze względu na niebywale opanowanie i powściągliwość mieszkających tu Laefar.

3. Historia lokacji
Miasto wyrosło na równinie, gdzie Nirrea tworzy liczne bagna i torfowiska ze względu na występującą tu mnogość różnorakich roślin, niezbędnych Elfom specjalizującym się w zielarstwie i alchemii. Nie rozwija się szczególnie dynamicznie. Podczas okupacji Daakarów nie ucierpiało znacznie ze względu na trudny do zdobycia teren.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują
Rada Vansaynów, dwóch kapłanów, jeden Astrolog, żołnierze, druidzi, alchemicy, zielarze, rzemieślnicy, handlarze, magowie i inni mieszkańcy.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać
Bagiennik, Couatl, Dmuchawiec, Drzewiec, Gorgona, Jabberwock, Krwiopijca, Prakra, Siejodrzew, Szczypiec, Szuwar, Źródlak.
Roślinność bagienna, w większości jeszcze nieopisana.

Autor: Sobenna [9494]

Wróć do strony głównej