Demonie jagody

Ostatnia edycja: 2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Roślina

2. Opis:
Roślinka naprawdę nieduża. Nie przekracza sześciu centymetrów wysokości. Jednoroczna. Ma niewiele liści, dosłownie cztery na krzyż. Wytwarza dużo czerwonych owoców, najpierw kwitnie niedużym czerwonym acz intensywnie pachnącym kwiatem. Rośnie tylko i wyłącznie w miejscach wielkich bitew i na grobach. Wyglądem owocu przypomina truskawkę. Nie ma upodobań odnośnie światła, jednak jeśli chodzi o podłoże, to musi mieć co pić, a pije krew i trupi jad. Działanie jej owoców jest podstawą do wielu upiornych legend.

3. Sposób przechowywania:
Nie dotyczy

4. Trwałość:
Nie dotyczy

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Doustnie

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Kwiat: Spożycie kwiatu na surowo powoduje śmierć w męczarniach w ciągu kilku godzin. Dotknięcie kwiatu lekką pokrzywkę na ręce. Próbowano palić te rośliny, jednak dym potrafi ogłuszyć najbardziej wytrwałego.
Owoc: Dotknięcie owocu nijak nie ma działania na postać. Zjedzenie owocu powoduje powolną utratę rozumu. Substancja tam zawarta powoduje, że spożywający traci panowanie nad sobą i jedyne, czego pragnie, to krew. Stąd plotki o tym, że po zjedzeniu demoniej jagody człowiek zmienia się w wampira żądnego krwi. Symptomy są wyraźne. Pojawiają się sińce pod oczami i piana na ustach. Owoc jest również używany jako składnik wielu trucizn.
Liście: Nie mają żadnych udowodnionych właściwości.

6.2 Antidotum:
Można wyleczyć, dopóki serce bije. Trzeba choremu podać kilka poduszeczek Złociaszka i antidotum na zatrucie alchemiczne, a potem poić, póki nie znikną sińce spod oczu. Najlepiej działa słona woda.

Autor: Aster

Wróć do strony głównej