Chłodnik Romendorski

2016-06-18 10:57:33

1. Typ:

Alkohol

2. Opis:

Chłodnik Romendorski jest alkoholem bezsprzecznie przeznaczonym dla koneserów. Nie ze względu na cenę czy niedostępność, a ze względu na charakterystyczny smak. Alkohol powstaje na bazie ze sfermentowanej Chłodnicy Modrej, owocu bardzo słodkiego i pozostawiającego na języku uczucie chłodu i orzeźwienia.
Dzięki specyficznemu smakowi Chłodnik można nazwać niepozornym. Chłód i słodycz zabijają prawie całkowicie smak alkoholu, a co za tym idzie, zanim pijący zorientuje się, jak wiele wypił, może być już za późno na odstawienie "jednego kieliszka za dużo".
Chłodnik jest gęstą cieczą, ponadto, przelany do szklanej butelki powoduje oszronienie się szkła.
W skład Chłodnika Romendorskiego poza Zimnicą Modrą wchodzą białe winogrona, płatki fiołków i... chabrów, pomijając oczywiście te składniki, które są potrzebne do wytworzenia sfermentowanego alkoholu.

3. Sposób przechowywania:

Najlepiej przechowywać w szklanych butelkach, do których Chłodnik powinien zostać przelany równo po dwóch miesiącach dojrzewania w beczce umieszczonej w chłodnym otoczeniu.

4. Trwałość:

Po otwarciu butelki Chłodnik traci swój charakterystyczny bukiet smakowy po około 3 dniach. Przetrzymany w beczce dłużej niż dwa miesiące psuje się i nie nadaje do picia.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:

Picie.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:

Poza oczywistymi efektami powstającymi na skutek picia mocnego alkoholu, pijący odczuwają orzeźwienie i chłód nie tylko na języku, ale i na całym ciele.

6.1 - Czas, po jakim zaczyna działać (jeśli dotyczy): Po wypiciu pół litra pijący może odczuć już pierwsze zawroty głowy, lecz, oczywiście, wszystko zależy od tolerancji smakosza na alkohol.

6.2 - Antidotum i jego dostępność [w przypadku trucizn]: brak.

7. Autor:

Ashetta Ranruin

Wróć do strony głównej