Hrabstwo Gàrçiya

Przeglądano 1370 razy

1. Położenie Lokacji

Wszechnacja

Hrabstwo Garciya

2. Opis lokacji


Hrabstwo Gàrçiya należy do strefy ciepłego klimatu Nacji, będąc ulokowanym zaraz pomiędzy gorącym, suchym wschodem, a zimniejszą w stosunku do reszty kraju północą, cechując się dużą różnorodnością terenu: hrabstwo rozbite jest pomiędzy dość równą mieszankę lasów, terenów nadmorskich jak i górzystych, zapewniając wszelkim podróżnym prawdziwy miszmasz pięknych, nacjańskich krajobrazów. Podczas gdy znajdujące się na zachodzie hrabstwa Wielkie Lasy Nadmorskie wypełnione są po brzegi wszelkiej maści zwierzyną łowną jak i drapieżną, czyniąc tamtejsze regiony dość niebezpiecznymi miejscami do podziwiania piękna natejskiej natury, to okolice Czterech Braci i południe hrabstwa należą do relatywnie spokojnych stref w związku z biegnącymi przez nie traktami pomiędzy Ciudad Gàrçiya, Tres Vientos i wszelkimi znajdującymi się po drodze pomniejszymi osadami.

Administracyjnie, hrabstwo podzielone jest na dwa okręgi:
1. Ciudad Gàrçiya (Miasto Gàrçiya), będące stolicą okręgu o tej samej nazwie oraz hrabstwa samego w sobie.

2. Tres Vientos (Trzy Wiatry), także będące stolicą okręgu o tej samej nazwie.

3. Historia lokacji

W czasach pierwszych konfliktów między ludami tereny, na których obecnie znajduje się hrabstwo Gàrçiya, stały się areną najzacieklejszych walk ze względu na ich położenie i potencjał. Dostęp do morza dawał możliwości późniejszej ekspansji na kontynent Fallath, natomiast ziemie obfitowały w bogactwa naturalne i były niezwykle żyzne, co zagwarantować mogło ich posiadaczom późniejsze korzyści finansowe. Baskarowie i Franeskowie najbardziej zażarcie walczyli o te obszary wypierając się wzajemnie do czasu, gdy plemiona nie rozpadły się na rody, a ród Cirya wywodzący się z tych pierwszych nie ugruntował swojej władzy. Jednym z najgorętszych zwolenników panującego rodu był wówczas ród Gàrçiya, który za swoje zasługi otrzymał ziemie wchodzące w granice obecnego okręgu Ciudad Gàrçiya. Niestety nadal musiał on zaciekle walczyć o utrzymanie ich, co zbiegło się to w czasie z wojną domową. Dopiero sojusz zawarty między dwoma rodami ugruntował ostatecznie dominację Gàrçiya na tym obszarze. Ezio, przedstawiciel największej gałęzi rodu Gàrçiya, poślubił najmłodszą siostrę Arcyksięcia Cirya Valerię, która w posagu wniosła posiadłości na terenach nadmorskich stanowiących obecny okręg Tres Vientos. Hrabstwo przeżyło rozkwit za sprawą zdobytego monopolu na śródlądowy i zamorski handel winiarski, który został odpowiednio zabezpieczony przed zapędami wszelkich osób czy ugrupowań. Zadbała o to Valeria, której renoma korsarza pozwoliła ukrócić działania konkurencji. Udało się jej także zawrzeć wiele intratnych umów z wieloma kompaniami handlowymi, które za odpowiedni procent od transakcji mogły stacjonować w portach. Po śmierci Ezio Gàrçiya stanowisko hrabiego przejął syn jego dawnego konkurenta, Giancarlo di Forza, którego rządy nie przyczyniły się do większego rozkwitu hrabstwa, pozostawiając ziemie w niemalże niezmienionej sytuacji w stosunku do poprzednika. Dopiero rządy wnuka Ezio, Gerardo Gàrçiya przerwały okres stagnacji. Już w młodym wieku hrabia Gerardo okazał się niezwykle bezwzględnym i pragmatycznym młodzieńcem, krwawo tłumiąc wszelkie niepokoje ze strony poddanych i wyduszając ostatnie grosze ze swoich włości. Krew i złoto płynęły przez hrabstwo w równych ilościach pod panowaniem żelaznej rękawicy "El Diablo Escarlato".

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują

Miano: Jacopo di Forza
Rasa: Człowiek
Wiek: 37 lat
Charakter: Praworządny Zły
Zajmowane stanowisko: Hrabia
Opis postaci:
Jako człowiek, którego imię jest dla jego znajomych synonimem oschłości, Jacopo podchodzi do wszystkich spraw metodycznie i bez zbędnej rozrzutności czy temperamentności, ceniąc sobie pragmatyzm i prostotę rozwiązań wszelkich problemów. Pomógł odzyskać swej rodzinie pozycję dominującego rodu w hrabstwie Gàrçiya poprzez połączenie wkupywania się w łaski urzędników, szantaż i zbrojną interwencję, umacniając tym samym siebie jako tutejszego pana na wiele nadchodzących lat. Choć nie czerpie przyjemności z okrucieństwa, a swoich poddanych traktuje z nietypową jak na Nację wolnością obywatelską i łagodnością obycia, najważniejszym celem w życiu Jacopo jest gromadzenie złota i władzy poprzez maksymalizację zysków i minimalizację zagrożeń, chcąc uniknąć losu jego poprzednika - Gerardo Gàrçiya - który został pozbawiony władzy oraz życia w związku ze swą dyktatorską polityką. Potrafi pójść na kompromis i cechuje go niezwykła cierpliwość, lecz nie stroni od używania rozwiązań siłowych, gdy wydają się one rozsądniejszą opcją.

Miano: Rinaldo Cortèz
Rasa: Człowiek
Wiek: 69 lat
Charakter: Neutralny Dobry
Zajmowane stanowisko: Burmistrz Tres Vientos; Doradca Hrabiego
Opis postaci:
Jeżeli gdziekolwiek w świecie można trafić na wysoko postawionego nacjanina, który przeczy wszelkim stereotypom mówiącym o tym narodzie, to trafić można na takowego w hrabstwie Gàrçiya, pełniącego funkcję burmistrza miasta portowego i doradcy niejednego hrabiego od ostatnich czterech dekad. Podczas wojny przeciwko państwom kontynentu Fallath zasłynął pośród swoich przeciwników jako honorowy dowódca, puszczając wolno wielu wyłowionych z morza rozbitków w trakcie druzgocącej dla Cesarstwa bitwy przeciwko armadzie Nacji, gdzie zatopiona została praktycznie całość cesarskiej floty. Gdy powrócił do domu po zakończeniu wojny, wielu z jego rówieśników i przełożonych uznało litość Rinaldo jako oznakę słabości, w związku z czym ten zrzekł się dobrowolnie pozycji komandora celem uniknięcia dalszych konsekwencji i kilka lat później został mianowany burmistrzem rodzinnego miasta, zyskując z czasem bardzo bliską więź z kimkolwiek, kto aktualnie zasiadał na hrabiowskim tronie.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać


Fauna:
Wilk Fallathański
Wilk Szablasty
Ścierwojad
Ryś Fallathański
Skarabeusz
Kretoszczur
Tygrys Fallathański

Flora:
Tojad
Bieluń
Mandragora

wszelkie rośliny typowe dla klimatu ciepłego

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika


Brak

7. Typ lokacji


Lokacja ogólnodostępna. 


8. Autor


Garth Conall 

Wróć do strony głównej