Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Hrabstwo Gàrçiya

Przeglądano 1452 razy

1. Położenie Lokacji

Wszechnacja

Hrabstwo Garciya

2. Opis lokacji


Hrabstwo Gàrçiya należy do strefy ciepłego klimatu Nacji, będąc ulokowanym zaraz pomiędzy gorącym, suchym wschodem, a zimniejszą w stosunku do reszty kraju północą, cechując się dużą różnorodnością terenu: hrabstwo rozbite jest pomiędzy dość równą mieszankę lasów, terenów nadmorskich jak i górzystych, zapewniając wszelkim podróżnym prawdziwy miszmasz pięknych, nacjańskich krajobrazów. Podczas gdy znajdujące się na zachodzie hrabstwa Wielkie Lasy Nadmorskie wypełnione są po brzegi wszelkiej maści zwierzyną łowną jak i drapieżną, czyniąc tamtejsze regiony dość niebezpiecznymi miejscami do podziwiania piękna natejskiej natury, to okolice Czterech Braci i południe hrabstwa należą do relatywnie spokojnych stref w związku z biegnącymi przez nie traktami pomiędzy Ciudad Gàrçiya, Tres Vientos i wszelkimi znajdującymi się po drodze pomniejszymi osadami.

Administracyjnie, hrabstwo podzielone jest na dwa okręgi:
1. Ciudad Gàrçiya (Miasto Gàrçiya), będące stolicą okręgu o tej samej nazwie oraz hrabstwa samego w sobie.

2. Tres Vientos (Trzy Wiatry), także będące stolicą okręgu o tej samej nazwie.

3. Historia lokacji

W czasach pierwszych konfliktów między ludami tereny, na których obecnie znajduje się hrabstwo Gàrçiya, stały się areną najzacieklejszych walk ze względu na ich położenie i potencjał. Dostęp do morza dawał możliwości późniejszej ekspansji na kontynent Fallath, natomiast ziemie obfitowały w bogactwa naturalne i były niezwykle żyzne, co zagwarantować mogło ich posiadaczom późniejsze korzyści finansowe. Baskarowie i Franeskowie najbardziej zażarcie walczyli o te obszary wypierając się wzajemnie do czasu, gdy plemiona nie rozpadły się na rody, a ród Cirya wywodzący się z tych pierwszych nie ugruntował swojej władzy. Jednym z najgorętszych zwolenników panującego rodu był wówczas ród Gàrçiya, który za swoje zasługi otrzymał ziemie wchodzące w granice obecnego okręgu Ciudad Gàrçiya. Niestety nadal musiał on zaciekle walczyć o utrzymanie ich, co zbiegło się to w czasie z wojną domową. Dopiero sojusz zawarty między dwoma rodami ugruntował ostatecznie dominację Gàrçiya na tym obszarze. Ezio, przedstawiciel największej gałęzi rodu Gàrçiya, poślubił najmłodszą siostrę Arcyksięcia Cirya Valerię, która w posagu wniosła posiadłości na terenach nadmorskich stanowiących obecny okręg Tres Vientos. Hrabstwo przeżyło rozkwit za sprawą zdobytego monopolu na śródlądowy i zamorski handel winiarski, który został odpowiednio zabezpieczony przed zapędami wszelkich osób czy ugrupowań. Zadbała o to Valeria, której renoma korsarza pozwoliła ukrócić działania konkurencji. Udało się jej także zawrzeć wiele intratnych umów z wieloma kompaniami handlowymi, które za odpowiedni procent od transakcji mogły stacjonować w portach. Po śmierci Ezio Gàrçiya stanowisko hrabiego przejął syn jego dawnego konkurenta, Giancarlo di Forza, którego rządy nie przyczyniły się do większego rozkwitu hrabstwa, pozostawiając ziemie w niemalże niezmienionej sytuacji w stosunku do poprzednika. Dopiero rządy wnuka Ezio, Gerardo Gàrçiya przerwały okres stagnacji. Już w młodym wieku hrabia Gerardo okazał się niezwykle bezwzględnym i pragmatycznym młodzieńcem, krwawo tłumiąc wszelkie niepokoje ze strony poddanych i wyduszając ostatnie grosze ze swoich włości. Krew i złoto płynęły przez hrabstwo w równych ilościach pod panowaniem żelaznej rękawicy "El Diablo Escarlato".

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują

Miano: Jacopo di Forza
Rasa: Człowiek
Wiek: 37 lat
Charakter: Praworządny Zły
Zajmowane stanowisko: Hrabia
Opis postaci:
Jako człowiek, którego imię jest dla jego znajomych synonimem oschłości, Jacopo podchodzi do wszystkich spraw metodycznie i bez zbędnej rozrzutności czy temperamentności, ceniąc sobie pragmatyzm i prostotę rozwiązań wszelkich problemów. Pomógł odzyskać swej rodzinie pozycję dominującego rodu w hrabstwie Gàrçiya poprzez połączenie wkupywania się w łaski urzędników, szantaż i zbrojną interwencję, umacniając tym samym siebie jako tutejszego pana na wiele nadchodzących lat. Choć nie czerpie przyjemności z okrucieństwa, a swoich poddanych traktuje z nietypową jak na Nację wolnością obywatelską i łagodnością obycia, najważniejszym celem w życiu Jacopo jest gromadzenie złota i władzy poprzez maksymalizację zysków i minimalizację zagrożeń, chcąc uniknąć losu jego poprzednika - Gerardo Gàrçiya - który został pozbawiony władzy oraz życia w związku ze swą dyktatorską polityką. Potrafi pójść na kompromis i cechuje go niezwykła cierpliwość, lecz nie stroni od używania rozwiązań siłowych, gdy wydają się one rozsądniejszą opcją.

Miano: Rinaldo Cortèz
Rasa: Człowiek
Wiek: 69 lat
Charakter: Neutralny Dobry
Zajmowane stanowisko: Burmistrz Tres Vientos; Doradca Hrabiego
Opis postaci:
Jeżeli gdziekolwiek w świecie można trafić na wysoko postawionego nacjanina, który przeczy wszelkim stereotypom mówiącym o tym narodzie, to trafić można na takowego w hrabstwie Gàrçiya, pełniącego funkcję burmistrza miasta portowego i doradcy niejednego hrabiego od ostatnich czterech dekad. Podczas wojny przeciwko państwom kontynentu Fallath zasłynął pośród swoich przeciwników jako honorowy dowódca, puszczając wolno wielu wyłowionych z morza rozbitków w trakcie druzgocącej dla Cesarstwa bitwy przeciwko armadzie Nacji, gdzie zatopiona została praktycznie całość cesarskiej floty. Gdy powrócił do domu po zakończeniu wojny, wielu z jego rówieśników i przełożonych uznało litość Rinaldo jako oznakę słabości, w związku z czym ten zrzekł się dobrowolnie pozycji komandora celem uniknięcia dalszych konsekwencji i kilka lat później został mianowany burmistrzem rodzinnego miasta, zyskując z czasem bardzo bliską więź z kimkolwiek, kto aktualnie zasiadał na hrabiowskim tronie.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać


Fauna:
Wilk Fallathański
Wilk Szablasty
Ścierwojad
Ryś Fallathański
Skarabeusz
Kretoszczur
Tygrys Fallathański

Flora:
Tojad
Bieluń
Mandragora

wszelkie rośliny typowe dla klimatu ciepłego

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika


Brak

7. Typ lokacji


Lokacja ogólnodostępna. 


8. Autor


Garth Conall 

Wróć do strony głównej