[O] Dolina Kwitnienia

Przeglądano 1260 razy

1. Położenie lokacji:
Romen-Dor, na zachód od Aer Andor.

2. Opis lokacji:
Dolina Kwitnienia, ogromne połacie ziem na wschód od Lasu Tysiąca Łez, wydaje się być pełnym życia, pięknym i kolorowym miejscem. Ciągnie się łukiem z północnego-zachodu, od Perłowej Zatoki, na południowy-wschód, a przez całą jej długość płynie niezbyt imponująca rzeczka, wijąca się w stronę morza. Często też, niczym górujące nad okolicą kolumny, wyrastają pojedyncze, wapienne skały - niemal na całej długości Doliny, lecz w wyraźnie większej liczbie, wraz z zmniejszaniem się odległości do morza.

Warto również napomknąć, że okolica jest terenem zalewowym, co stanowi główny powód braku osadnictwa. W okresie deszczowym, cały teren jest wyraźnie podmokły, a w czasie intensywnych opadów rzeka wylewa, czyniąc teren jednym, wielkim bagniskiem.

Niedaleko stąd, na wschodzie, można podziwiać bujny las, który rośnie między Aer Andor a Doliną Kwitnienia. Knieję zaś przecina niewielka droga, która ułatwia podróż z krainy do miasta. Jest jednak dość zaniedbana, gdyż bardzo rzadko ktoś z niej korzysta. Jedyną wartą uwagi zabudową na tym obszarze jest bowiem Barad or Imloth, twierdza, która przez ostatnie wieki była opuszczona. Dopiero od 4368 roku droga znów ożyła, kiedy to zaczęto podróżować z i do fortecy.

3. Historia lokacji:
Dolina Kwitnienia nie ma za sobą żadnej pasjonującej historii, za to nieco zagadek i zabobonów. Wynika to z faktu, iż przez kilka wieków nikt tutaj na dłużej nie zamieszkał. Znajdując się niedaleko Lasu Tysiąca Łez, a mimo to będąc krainą pełną zieleni i kwiatów, nie raz mówiło się o Dolinie jako o miejscu magicznym, tajemniczym. Żywotność krainy nie raz przypisywano driadom, wróżkom, czy jakiemuś zaklęciu dobrego czarownika, który chciał uchronić te ziemię od klątwy związanej z znakującym się na zachodzie lasie.

Mówi się też czasem, że jest to wyśmienite miejsce dla szukających schronienia banitów oraz przemytników. Teren jest bardzo trudny w eksplorowaniu, lecz nie brakuje w nim miejsc do ukrycia. To, że czasem widać w oddali jakieś sylwetki ludzkie mogłoby o tym świadczyć... lecz może to tylko omamy, albo jakieś złe licho związane z zachodnim sąsiadem? Trudno zapomnieć o Lesie Tysiąca Łez.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
brak.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
- fauna: Brzytwodziób, Morski Ślepiec, Paszczogłowiec, Smokożółw, Tojanida, Żabnica, wiele gatunków motyli.
- flora: Psychodelia, Motylnik błękitny, wszelakie kwiaty polne.

6. Typ lokacji:
Lokacja ogólnodostępna.

7. Koszt lokacji:

Brak.

8. Autor:

Faelivnir 

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Barad or Imloth 1257 05-06-2016

Wróć do strony głównej