Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[O] Redakcja gazety "Głos Fallathanu"

Przeglądano 1421 razy

1. Położenie lokacji


Mała Vanthia, Dzielnica Rozrywkowa

Kamienica, w której znajduje się redakcja „Głosu Fallathanu”, mieści się dwie przecznice od słynnej karczmy Euzebiusza, „Pod Pijanym Półorkiem”. Z okiennic można obserwować mrowie przeróżnych istot przeciskających się między budynkami. Często słychać tutaj gwar, dochodzący aż z samej karczmy.

2. Opis lokacji


Główna siedziba redakcji mieści się w dwukondygnacyjnej, podpiwniczonej kamienicy z rdzawej cegły. Jej elewacja niczym nie wyróżnia się od innych domów, poza szyldem umieszczonym nad wejściem, na którym widnieje nazwa gazety. By przejść przez drzwi główne, należy pokonać trzy stopnie. Tuż za nimi kryje się wąski korytarz, który prowadzi prosto do serpentyny schodów. Każda z jego ścian jest ozdobiona oprawioną i zaszkloną okładką wcześniejszych wydań, począwszy od pierwszego numeru. Na samym końcu znajduje się para drzwi. Po lewej mieści się pracownia, gdzie redaktorzy składają gazetę w jedną całość. Po prawej znajduje się pomieszczenie, w którym skrybowie ręcznie powielają tekst. Korzystając ze schodów, można dostać się na dół, do sutereny przerobionej na skład części zamiennych, pełnej ogromnej ilości ryz papieru i słojów z farbami do upiększenia strony. Na pierwszym piętrze mieści się pokój redaktora naczelnego oraz stoły, za którymi pracują dziennikarze zbierający materiały do kolejnego wydania. Każdy z tutejszych pracowników ma swój kąt, gdzie gromadzi wycinki z gazety własnego autorstwa, materiały wspomagające go w pisaniu aktualnego artykułu, pergaminy z datami spotkań. Przyjmują oni również interesantów do działu ogłoszeń, a chętnych „wolnych strzelców”, którzy od czasu do czasu pisują dla „Głosu Fallathanu”, kieruje się do zarządcy.
Gabinet naczelnego pełni także rolę sali zebrań, gdzie trzy razy w miesiącu zwołuje się posiedzenie, aby omówić plan pracy i wszystkie szczegóły dotyczące nowego numeru. Redakcja spotyka się przy owalnym, dębowym stole o zoomorficznych nogach, wyprofilowanych na kształt gryfów. Przy nim stoją krzesła ze skórzaną, czarną tapicerką. Z obowiązku brania udziału w zebraniu nikt nie jest zwolniony, muszą się stawić na nie również pracownicy techniczni.
Po kolejnym, sfinalizowanym wydaniu gazety, materiały są gromadzone w specjalnych teczkach i archiwizowane na półkach biblioteczki, znajdującej się także w gabinecie naczelnego. Wgląd do akt można uzyskać jedynie za pozwoleniem zarządcy.

3. Historia lokacji


Pierwsza fallatańska gazeta została wydana w 4346 roku w Azeloth. Nosiła tytuł „Najświeższe wieści” i liczyła jedynie sześć stron. Odpowiadał za nią Fireldil Langson, który był weteranem wojennym, mającym wiele pomysłów na stare lata. Każdy egzemplarz gazety przepisywano ręcznie, dlatego powielenie numeru było bardzo czasochłonne. Autorowi również brakowało pisarskiej żyłki, a treść nie miała w sobie polotu, która uczyniłaby gazetę rozchwytywaną. Dopiero kiedy wzbogacił suchą treść o ilustracje w formie drzeworytów, wzbudziło to powszechne zainteresowanie. Znaleźli się chętni, proponujący mężczyźnie publikacje własnych tekstów. W ten sposób periodyk zaczął się jeszcze bardziej rozwijać. Zmieniła się także jego nazwa na „Głos Fallathanu”, a redakcję przeniesiono do Małej Vanthii. Dzięki wsparciom finansowym mecenasów, możliwe było zatrudnienie większej ilości pracowników, trudniących się przepisywaniem oraz ilustrowaniem gazety.
Fireldil Langson był ojcem Mary Langson, późniejszej pani Vayanse. Jednak ród arystokratów, którego ostatnim spadkobiercą był Henryh Vayanse, nie zaakceptował mezaliansu z córką pismaka, często atakującego wyższe sfery. Po śmierci Langsona, redaktorem naczelnym została jego wnuczka - Colettea Vayanse. Wcześniej współpracowała z gazetą, tworząc artykuły pod pseudonimem „Maneter”. Dwa miesiące po objęciu stanowiska naczelnego „Głosu Fallathanu”, panna Colettea Vayanse, znikła w tajemniczych okolicznościach. Przyszłość wydawania gazety stanęła pod znakiem zapytania. Jednakże nie chcąc, by cały trud współtworzenia poszedł w zapomnienie, gazetą oraz redakcją do czasu powrotu panny Colette zajął się jeden z redaktorów Severio Varitar. Dzięki niemu nawiązano współpracę z redaktorami, skrybami i pisarzami wszelkiej maści, wytwórcami barwników, farb, dostawcami papieru, twórcami rycin, rysownikami i karykaturzystami. Złe fatum wisiało jednak nad stanowiskiem redaktora naczelnego. Na początku Rasbera 4367 roku na łamach gazety podano, że Severio Varitar musiał udać się w długą podróż. Był to również ostatni numer „Głosu Fallathanu”. Gazetę przestano wydawać na prawie cały rok, a budynek redakcji opustoszał.
Dopiero 14 Nathmela 4368 roku reaktywacji gazety podjął się Conall Ranruin, uznawanego przez wielu za ekscentrycznego. Korzystając z doświadczenia poprzednich redaktorów oraz wykorzystując własne znajomości, na nowo dotarł do mecenasów, chcących współpracować oraz łożyć na gazetę.
Gazeta wydawana jest w języku Wspólnym. Jest dostarczana do przybytku Euzebiusza, większych karczm w całym Fallathanie oraz bibliotek. Każda osoba może ją przeczytać, lecz właściciele oberży strzegą, czy nie jest przypadkowo wynoszona. Zamożni mogą zakupić swój własny egzemplarz „Głosu Fallathanu”.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują


Gracze:
Redaktor Naczelny - Trzyma rękę na pulsie, kontroluje każde wydanie i pracę nad nim. Podejmuje ważne dla czasopisma decyzje, poza tym zajmuje się pisaniem artykułów.
Redaktorzy - To oni zapełniają każdy numer, na nich ciąży prawdziwa odpowiedzialność za każde wydanie i brakiem rezultatów ich pracy są puste stronice.

NPC:
Miano: Koldrin
Wiek: 321 lat
Rasa: Elf
Stanowisko: Skryba, zajmuje się przepisywaniem gazety
Charakter: Neutralny dobry
Opis: Zawsze wesoły i gotowy do pracy. Pomimo swojego wieku, to on zawsze płata psikusy swoim współpracownikom. Wcześniej był jednym z Doktorów na Akademii Medycznej, lecz zrezygnował z tego stanowiska, twierdząc, że jego koledzy „mają kijki w tyłku”.

Miano: Stark
Wiek: 32 lata
Rasa: Człowiek
Stanowisko: Skryba, zajmuje się przepisywaniem gazety
Charakter: Praworządny Dobry
Opis: Mało rozmowny mężczyzna, który całe swoje życie spędził na kolekcjonowaniu oraz przepisywaniu książek. Po rozwodzie z żoną Virtuttą, która zabrała prawie cały jego majątek, musiał znaleźć sobie pracę. Nienawidzi kobiet, uważa, że wszystkie są takie same.

Miano: Felka
Wiek: 23 lata
Rasa: Hobbit
Stanowisko: Skryba, zajmuje się przepisywaniem gazety
Charakter: Neutralny dobry
Opis: Młoda hobbitka, gaduła. Jest uzależniona od picia herbaty z cytryną, na którą potrafi przeznaczyć nawet ostatnie pieniądze. Bardzo urodziwa, niejeden niziołek się za nią rozglądał. Niestety, Felka woli kobiety. Od dwóch lat jest w szczęśliwym związku z elfką Andilean.

Miano: Karolinnea
Wiek: 47 lat
Rasa: Gnom
Stanowisko: Skryba, zajmuje się przepisywaniem gazety
Charakter: Neutralny Zły
Opis: Do ekipy „Głosu Fallathanu” dołączyła stosunkowo niedawno. Wcześniej była wynalazcą, pracowała na swój własny rachunek. Zawsze dba o swoje interesy, a jeśli ktoś się ociąga – potrafi zrobić wielką awanturę, nawet Redaktorowi Naczelnemu. Mimo swojej kłótliwej natury jest bardzo solidnym pracownikiem.

Miano: Assire Naesse
Wiek: 53 lata
Rasa: Suli
Stanowisko: Skryba, zajmuje się przepisywaniem gazety
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Opis: Porywcza Suli, której charakterek daje się we znaki każdemu, kto bliżej ją pozna. Do redakcji „Głosu Fallathanu” trafiła całkiem przypadkowo. Ma przepiękny charakter pisma i to ona najczęściej ozdabia litery w nagłówkach oraz ogłoszeniach.

Miano: Yreth
Wiek: 169 lat
Rasa: Drow
Stanowisko: Drzeworytnik, ilustruje i ozdabiania stronice gazety
Charakter: Neutralny Zły
Opis: Nieprzyjemny w obyciu drow, mistrz rysunku. To on ocenia wszystkie malunki, które mają ukazać się w następnym numerze oraz decyduje, czy można je powielać. Słynie z bardzo wybrednego gustu. Często odmawia współpracy, jeśli coś mu się wyjątkowo nie podoba. Kocha czekoladę, tylko ona jest w stanie go udobruchać.

Miano: Ja’Nerrrea
Wiek: 18 lat
Rasa: Leonid
Stanowisko: Drzeworytnik, ilustruje i ozdabiania stronice gazety
Charakter: Chaotyczny Neutralny
Opis: Bardzo młodziutka leonidka, przez niektórych nazywana Kociakiem. Już od najmłodszych lat rysowała. Próbowała swoich sił na różnych uniwersytetach, lecz jej prace nie zostały docenione. Nie znalazła również żadnego mecenasa. Dopiero kiedy redakcja „Głosu Fallathanu” ogłosiła konkurs na nowych drzeworytników, zgłosiła się. Pracę otrzymała od razu. Ja’Nerrea najbardziej boi się Yretha, chociaż skrycie się w nim podkochuje. To ona najczęściej podrzuca mu czekoladę.

Miano: Petryk
Wiek: 222 lata
Rasa: Elf
Stanowisko: Goniec, rozprowadza gazetę do karczm, bibliotek oraz osób prywatnych
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Opis: Szybki elf, który roznosi gazetę do różnych miejsc. Zawsze go pełno, szczególnie w miejscach, w których nie powinien przebywać (na przykład archiwum). Codziennie przynosi do redakcji ciastka, mając nadzieję, że wreszcie dostanie podwyżkę.

Miano: Ginora
Wiek: 37 lat
Rasa: Haressdren
Stanowisko: Goniec, rozprowadza gazetę do karczm, bibliotek oraz osób prywatnych
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Opis: Potężna Smoczyca, magini. Uwielbia teleportację oraz wszelkie portale, dzięki którym może dotrzeć w różne części Fallathanu i to na czas! Otrzymuje zapłatę w cukierkach, ponieważ tak sobie zażyczyła, kiedy podpisywała umowę o pracę.

Miano: Szenek Silnoręki
Wiek: 39 lat
Rasa: Ork
Stanowisko: Strażnik, ochrania osoby oraz mienie na terenie redakcji
Charakter: Chaotyczny Zły
Opis: Gbur, prostak, nie łapie aluzji. Nie da się z nim normalnie pokonwersować, ponieważ jedyne co go interesuje to: „spuszczanie łomotu” oraz jedzenie. Jeden z ochroniarzy redakcji „Głosu Fallathanu”. Uwielbia okładać maczugą złodziejaszków, którzy pod osłoną nocy przychodzą, aby coś ukraść.

Miano: Andilean
Wiek: 45 lat
Rasa: Elf
Stanowisko: Strażnik, ochrania osoby oraz mienie na terenie redakcji
Charakter: Praworządny Dobry
Opis: Wysoka jak na elfkę strażniczka, opiekująca się mianem redakcji „Głosu Fallathanu”. Pracuje tutaj już od samego początku, czyli od momentu, kiedy siedzibę redakcji przeniesiono na Małą Vanthię. Skryta i nieśmiała. Jest w szczęśliwym związku z hobbitką Felką.

- Uczniowie Skrybów (15 osób) - zajmują się przepisywaniem tekstu pod czujnym okiem Skrybów

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać


Rośliny ozdobne, doniczkowe.
Zwierząt brak, nie licząc szczurów i myszy na strychu kamienicy oraz miejskie ptactwo, które upodobało sobie dach budynku.

6. Typ Lokacji

Lokacja ogólnodostępna

7. Koszt lokacji

Brak

8. Autor:

Mestra Largares

Korekta: Severio Varitar, Chochlik

Wróć do strony głównej