Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Teatr "Proletariat"

Przeglądano 1257 razy
1. Położenie lokacji:
Cesarstwo, Azeloth
 
Teatr Proletariat

2. Opis lokacji:

Teatr „Proletariat” znajdował się w centrum Azeloth, całkiem niedaleko rynku miasta. Był to przeogromny, dwupiętrowy budynek, mocno wyróżniający się wśród rzędów znajdujących się naokoło kamienic oraz warsztatów rzemieślniczych. Swoją potęgą mógł wojować z pięknem ratusza i świątyni. Główna jego część została zbudowana na kształt koła. Wejście mieszczące się od strony ulicy rozmiarem przypominało wrota jakieś szlacheckiej posiadłości. Już z zewnątrz, można było dostrzec piękno przeszklonych, kolorowych okien, mimo, iż większość znajdowała się zdecydowanie za wysoko, by dostrzec, co przedstawia mozaika z kolorowych szkiełek.

Z biegiem czasu jednak, teatr połączono z budynkami mieszkalnymi oraz paroma magazynami. Tam właśnie znajdowały się kwatery pracowników oraz reżyserskie pokoje.
Drzwi budynku aktualnie były przymknięte, lecz nie zabezpieczone żadnym zamkiem, czy innymi wydziwieniami z zakresu „stop złodziejom”. W końcu były bardzo ciężkie, miały ze dwa piętra i stosowną do wysokości szerokość.

Jeśli chodzi o ściany przybytku, to warto zaznaczyć, iż były niezwykle mocne, wykonane przez Krasnoludów. Sponsor zadbał, by teatr spełniał jego kryteria dotyczące porządnych, wiekowych inwestycji. Mimo struktury twierdzy, dzięki nowatorskim rozwiązaniom architektonicznym, budynek wydawał się zachowywać pewną lekkość. Mury zdobiły ozdobne łuki okien i drzwi, parę ornamentów oraz różnorakie rzeźby. Większość z nich wyobrażała stwory, z którymi, jako łowca potworów, miał styczność założyciel teatru.

3. Historia lokacji:

Chciałoby się napisać, że historia teatru „Proletariat” zaczęła się dawno, dawno temu, lecz tak naprawdę powstał on dopiero w 4340 roku. Jego założycielami byli Ghrumbur, bogaty łowca potworów oraz młody i wielce obiecujący aktor z Irimgardu Rubens Graves. Dla pierwszego z nich inwestycja w kulturę miała być sposobem ochronienia sporego majątku przed kradzieżą i aparatem skarbowym. Dla Gravesa stanowiła szansę na realizację śmiałych marzeń, w których wysiłek artystyczny znalazłby zrozumienie, a myśl twórcza i zapał - opiekę i urzeczywistnienie.

Mimo silnej konkurencji ze strony innych tego typu przybytków kultury w stolicy „Proletariat” szybko zdobył sławę, głównie dzięki nowatorskim inscenizacjom Gravesa, będącego nota bene jedynym reżyserem zatrudnionym w teatrze. W krótkim czasie udało mu się skompletować obsadę, w której znaleźli się głównie jego koledzy z irimgardzkich teatrów. Już pierwsza sztuka wystawiona na deskach nowego teatru, będąca adaptacją słynnego dramatu „W Podmrok” odniosła dochodowy sukces i przyciągnęła do teatru zarówno widzów, jak i nowych pracowników. Od tej pory bardowie i heroldowie głosili chwałę reżysera w całym Cesarstwie, a wkrótce jego sława przedostała się również poza granice kraju.

Graves konsekwentnie budował niekonwencjonalny wizerunek teatru, gdzie obok klasycznych dzieł wystawiano kontrowersyjne nowoczesne sztuki. Dzięki jego geniuszowi reżyserskiemu oraz doskonałej grze aktorskiej zatrudnionych w „Proletariacie” artystów każde przedstawienie okazywało się scenicznym przebojem. W początkowym okresie teatr wystawiał dwie sztuki na rok, lecz pogłębiający się w Fallathanie kryzys ekonomiczny ujemnie wpłynął na rozwój kultury i zmusił pracowników Gravesa do częstszych premier nowych adaptacji.

W międzyczasie zaczęli się też wykruszać członkowie jego zespołu teatralnego. Aby przedsięwzięcie nie poniosło niespodziewanej klapy, reżyser musiał niejednokrotnie zatrudniać drugo- i trzecioligowych aktorów, co nie uchroniło „Proletariatu” przed kłopotami finansowymi. Czegokolwiek Graves nie mówiłby postronnym osobom, przyszłość teatru zależała od powodzenia nowej inscenizacji „Mgły spod brzóz”.

Całe szczęście zyskał on sobie sławę i uznanie publiczności, a co więcej, teatr coraz częściej zaczęto zapraszać nie tylko do inscenizacji w plenerze, acz także do zabawiania gości na balach, weselach, a nawet maskaradach. Nie raz wyznaczano tam wodzireja, wielkokrotnie też organizowano konkursy wszelakiej maści. Plotki głoszą , że jego pracowników, gdy czujne oko reżysera choć na chwilę spuści powiekę, można spotkać także dorabiających w karczmach. Jednak któż wierzy plotkom?!

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują: 

Śpewacy, chór - 20NPC
Muzycy - 10NPC
Brygada R&R (biedota, pijacy z azelockich ulic) - 20NPC

Każda osoba z ekipy zatrudniana jest wedle potrzeb.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Oprócz roślin ozdobnych (głównie doniczkowych) nie uświadczy się tu żadnej flory. W magazynach od czasu do czasu można napotkać szczury, ale podejmuje się wszelkie środki, by je wytępić.

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:

Koszt lokacji - 77 709 713 sztuk złotych monet
1x Budynek rozrywkowy +46 populacji

7. Typ lokacji:
 
Organizacyjna
Organizacja - Proletariat

8. Autor:

Ruby Graves 
 
Wróć do strony głównej