Perfumeria Woń Magii

Przeglądano 1360 razy

1. Położenie lokacji:

Cesarstwo, Azeloth

Perfumeria Won Magii


2.Opis lokacji:

Plan perfumerii woń magii

Pracownia perfumeryjna mieści się w niewielkim, piętrowym budynku. Do drzwi frontowych prowadzi żwirowa ścieżynka, zaś już przy samych drzwiach, od wewnętrznej strony, zainstalowany jest niewielki dzwoneczek, który oznajmiał, że ktoś wszedł do środka. Nad drzwiami wejściowymi znajduje się szyld, by potencjalny klient nie błądził i od razu wiedział, gdzie znajduje się perfumeria "Woń magii". Drzwi umieszczone są na samym środku, po bokach zaś widnieją dość duże, szklane okna. Wewnątrz, przy każdym z okien, stoi podłużny, wąski stół - na prawym wyeksponowane są ozdobne fiolki z perfumami, a na lewym wonne chusteczki, otwarte drewniane pudełko z pięcioma małymi fiolkami różnych perfum oraz wazon z kwiatami.

Po wejściu do środka można poczuć unoszącą się kakofonię zapachów: kwiaty przemieszane z alkoholem i innymi, trudno rozpoznawalnymi wonnościami. Na samym środku wyłożonego dywanami pomieszczenia znajduje się jeszcze jeden stół. To właśnie na nim właścicielka wystawia najnowsze i najlepsze perfumy. Dba także o to, by stół wyglądał nienagannie pod względem estetycznym. Zazwyczaj stara się stawiać na stole kwiaty, które były składnikami perfum. Na stole leżały też chusteczki, na których można było sprawdzić, jak perfumy pachną na materiale. Podobne chusteczki rozłożone są także na ladzie i stoliku. Lada znajduje się po lewej stronie całego pomieszczenia. Stoją na niej wybrane perfumy w niższych cenach oraz wspomniane chusteczki. Znajduje się tam także księga rachunkowa, do której czarodziejka wpisuje każdą transakcję. Za ladą są także regały z flakonikami, ozdobnymi woreczkami czy perfumowanymi chustkami. Tam też znajdują się perfumy robione na zamówienie oraz cenniejsze - na przykład takie, które sprawiają, że osoba nosząca je wydaje się atrakcyjniejsza. Poza drzwiami wejściowymi można dostrzec jeszcze jedne drzwi - właśnie za kontuarem. Regały rozciągają się na lewej ścianie bocznej oraz na tej samej ścianie, gdzie znajdują się drzwi na zaplecze. Poza perfumami można znaleźć tam także zabawki zrobione na szydełku, ozdobne kwiatki szydełkowane i inne rękodzielne produkty, pachnące na różne sposoby. Przy prawej ścianie stoi zdobiony fotel ze stolikiem, przyozdobionym bukietem świeżych kwiatów. Gdzieniegdzie rozstawione są świece, by w krótsze i mroźniejsze dni rozświetlić pomieszczenie.


Zaplecze jest jednocześnie sercem pracowni. To właśnie tam Nathiss ma wielki stół, na którym trzyma osprzęt do ważenia perfum i księgę czarów. Nie brakuje tam także regałów z różnymi rzeczami, potrzebnymi do tworzenia perfum: puste fiolki, pipety, łój, fartuchy, wagę czy chociażby księgami z zakresu perfumoznawstwa. Na regałach znajdują się także pojemniki ze kwiatami i roślinami, z których czarodziejka na bieżąco wytrąca olejki i esencje do swoich wyrobów. Perfumiarka kupuje i pozyskuje ingredienty na perfumy w porach, kiedy te akurat można zdobyć. Najwięcej pracy zatem ma podczas wiosny i lata. Te z kolei przechowuje w szklanych fiolkach, także na tym samym regale. Tam także przetrzymuje skóry, które wykorzystuje do wywabiania zapachów z różnych produktów. Przy ścianie stoi niewielki sekretarzyk, na którym leży góra kartek, a obok niego kałamarz z piórem, by czarodziejka mogła zapisywać swoje formuły. Leży tam także księga czarów, które nakładane są na wyroby. Wyjść z tego pomieszczenia można albo przez sklep, albo tylnymi drzwiami.

Na cały budynek nałożone są dwa zaklęcia przeciwko włamaniom: drzwi zablokowane tak, że bez odpowiedniego klucza się ich nie da otworzyć (żaden łom nie da rady) oraz magiczna ochrona na okna, by nie dało się ich stłuc (trzy średnie zaklęcia: dwa na okna i jedno na drzwi).

Czarodziejka pozyskuje pomady i zapachy na różne sposoby. Najbardziej skutecznym, chociaż czasochłonnym procesem, by uzyskać wonną pomadę czy mazidło jest enfleurage, podobne zresztą do macerowania, czyli zanurzanie kwiatów (najlepiej delikatnych, które niszczeją od wysokich temperatur) w tłustym oleju i pozostawia na wiele dni, by tłuszcz przesiąkł zapachem i zastygł, tworząc pomadę. Ekstrakcja z kolei jest metodą, która pozwala na wydobycie olejków ze skórek owoców, także bez udziału wysokich temperatur. Wreszcie najpowszechniejszą metodą, którą stosuje także Nathiss, jest destylacja - pod wpływem wrzącej wody składniki wypuszczają olejki, które parują razem z wodą. Gdy olejek oraz woda skondensują się, można z łatwością zebrać esencję.

3. Historia lokacji:

Budynek ten powstał dość dawno, ale jego najwcześniejsze losy nie są znane. Wiadomo, że w tym miejscu znajdowała się niegdyś kuźnia kowalska, jednakże gdy kowal przeniósł się do innej części miasta, budynek został dostosowany do potrzeb kolejnego nabywcy. Był to baron, który zbierał rynsztunek wojowniczy. Właśnie w tym budynku miał swoją małą galerię, w której można było oglądać kolekcję broni i innego osprzętu. Kolejnym nabywcą był alchemik, od którego Nathiss odkupiła pracownię. Graf, bo tak miał na imię, postanowił wyjechać do Reptilii, by tam zgłębiać tajniki tamtejszej roślinności.
Czarodziejka nabyła budynek 1 Festyara 4368 roku. Ze starego wyposażenia zostawiła ladę oraz regały. Dokupiła z kolei stoły, zamówiła dywan oraz fotel ze stolikiem. Postarała się także, by wazony, w których stoją kwiaty, były nowe i jedyne w swoim rodzaju - miały bowiem grawer z nazwą perfumerii. Wymieniła szyld i drzwi, kolejno nakładając na nie wspomniane zaklęcia. Na zapleczu zrobiła miejsca na skóry - wyrzuciła połamany kredens i ustawiła pod ścianą skrzynki. Sprawiła sobie także sekretarzyk, którego nie było wcześniej. Musiała zakupić także osprzęt do destylacji oraz masę fiolek, pipet, moździerzy, miseczek, pojemników i butelek. Wszystkiego, co było potrzebne, by perfumeria mogła działać.


4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:

Miano: Marina
Rasa: człowiek
Wiek: 15 lat
Profesja: pomocnik, uczeń
Charakter: neutralny dobry
Specjalność: brak
Zajmowane stanowisko: pomocnik/uczeń
Opis postaci:

Marina to młode dziewczę, które terminuje u Nathiss. Uczy się zawodu - pomaga w tworzeniu perfum, a także obsługuje klientów. Ma ciemnobrązowe włosy i tego samego koloru oczy. Ubiera się schludnie - zazwyczaj w stonowane sukienki do pół łydki i trzewiki. Dziewczyna nosi opaskę z kamieniem szlachetnym - to prezent od matki i ojca. Jest bardzo miła, o ile ktoś jej nie zdenerwuje. Potrafi bowiem odpyskować i czasami jej temperament skutkuje tym, że nie umie poskromić swoich nerwów. Czasami, właśnie przez pośpiech i wrodzoną nieuwagę, strąci flakonik z perfumami lub nasączy za bardzo chustki. Nathiss stara się nauczyć ją cierpliwości i powściągliwości.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Nic nie rośnie w lokacji. Jeśli chodzi o rośliny, są to raczej już zerwane liście, płatki i korzenie, przechowywane jako półprodukty do perfum. Czarodziejka stara się przywozić jak najwięcej roślin, pochodzących z różnych krańców Fallathanu.


6. Koszt lokacji:

Koszt lokacji - 17 611 004 sztuk złotych monet


1x Pracownia rzemieślnicza
1x Kapliczka
1x Sklep7. Typ lokacji:

Prywatna
Właściciel - Nathiss Kedesmo [8975].


8. Autor:
Nathiss Kedesmo

Wróć do strony głównej