Natura wymiarów

Przeglądano 3269 razy

W naszym uniwersum wyróżniamy dwa podstawowe wymiary:

  • zewnętrzny, zamieszkany przez wszelakie niematerialne byty, z którymi komunikują się i których moc wykorzystują magowie przywołań,

Na wymiar zewnętrzny składają się Antysferrumy (Irreal), które są związane z rzeczywistymi Sferrumami. Powstały one z energii zużytej podczas tworzenia się rzeczywistości (antyenergia) i są zamieszkane przez różne istoty.
W zewnętrzym wymiarze toczy się nieustanna walka Potęg. Odbija się ona tak jak i w rzeczywistości tak i w Irrealu konfliktami zamieszkujących je istot.

  • wymiar wewnętrzny (rzeczywistość), zamieszkany przez wszelkie rasy Fallathanu jak i duchy zmarłych.


Magowie parający się magią przywołań są w stanie otwierać portale, którymi sprowadzają istoty z zewnętrznych wymiarów. Istoty te potrafią przybrać różne formy, zależnie do tego kto próbuje je sprowadzić. Ze względu na różnice pomiędzy poszczególnymi istotami, wymagają one różnych szkół magii w celu leczenia.

Zdolni magowie parający się magią przywołań są w stanie kształtować wymiary kieszonkowe. Dzięki temu są oni w stanie tworzyć magiczne przedmioty jak torby czy sakwy zmniejszające wagę przechowywanych w nich przedmiotów czy też umożliwiające przechowywanie większej ilości przedmiotów niż ich zwykłe odpowiedniki.
Wymiary kieszonkowe podlegają pewnym zasadom:

  • nie da się przechowywać żywej materii (tj żywych organizmów, świeżych produktów spożywczych.)
  • maksymalna liczba pojedynczych przedmiotów wynosi 20+n gdzie n = poziom profesji magicznej*2
  •  waga przechowywanych przedmiotów nie może przekroczyć 200 kg.
  •  korzystać z wymiaru kieszonkowego zaklętego w przedmiocie (np magiczna torba / tatuaż) może każda istota posiadająca ajhos. Liczba portali którymi może taka osoba operować jest równa poziomowi biegłości magicznej +1. Wynika to z potrzeby ustawicznego oddawania drobnej części energii w celu podtrzymania wymiaru.Wróć do strony głównej