Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Narrak Jangal

Przeglądano 759 razy

 unknown

1. Nazwa lokacji:

Narrak Jangal

2. Skrócony opis Lokacji:

Narrak Jangal to kompleks pięciu wysp otoczonych niespokojnymi wodami, położony na północ od wybrzeży Wutanu. Zarówno niebezpieczne morze, jak i same wyspy pochodzą z nieznanego i wrogiego wymiaru. To samo tyczy się groźnej flory porastającej lądy. Jest to inteligentna roślinność o niesamowitej zdolności adaptacyjnej kierowana przez Świadomość wysp. Nieustannie pchana do rozwoju i walki z innymi inteligentnymi gatunkami czyni ją samą przerażającym zagrożeniem. O ile każda z wysp ma do zaoferowania unikatowe zasoby naturalne oraz pokładny niezbadanych zasobów alchemicznych, tak samo każda z nich przedstawia unikalne zagrożenie i systemy obronne przed każdym, kto zechce przybić do brzegu. Im bliżej wysp tym bardziej spienione i gniewne morze, silne prądy zdają się umyślnie wpychać statki na ostre skały. Dalej w piaskach wybrzeża chowają się niebezpieczne, roślinne pułapki Cały kompleks zdaje się świadomy i żywy. Narrak Jangal często nazywany jest Piekielną Dżunglą i tym właśnie jest.

3. Historia Lokacji

Miejsce to znalazło się w Fallathanie za sprawą potężnej magicznej eksplozji, która spowodowała, że na terenie gdzie kiedyś znajdowały się nieprzebyte Dzikie Ziemie nagle pojawiło się morze oraz wyspy. Wybuch prawdopodobnie otworzył portal do innego wymiaru i je przeniósł na Fallathan. Magiczny kataklizm na wiele dni sprawił, że okolica zamieniła się w kotłujące się morze i surowe, martwe terytorium. Dopiero kilka tygodni po całym wydarzeniu wody zaczęły się uspokajać, a ziemie wysp zaczęły pokrywać się dziwaczną, obcą, nową roślinnością. W niespełna kilka miesięcy wyspy zamieniły się w gęstą i nieprzeniknioną dżunglę, w żywą roślinną fortecę. Historia tego małego archipelagu dopiero się tworzy, a każdy kolejny dzień przynosi informacje o tajemniczym zagrożeniu. Bowiem Narrak Jangal wykazuje wrogość wobec innych niż sobie znane organizmów żywych, zwierząt oraz ras inteligentnych.

Mimo niebezpieczeństwa rzesze alchemików, badaczy i poszukiwaczy przygód podejmuje się wyprawy na wrogie Narrak Jangal chcąc wydrzeć jej tajemnicę.

4. Opis Lokacji

Pięć wysp otoczonych obcymi wodami pojawiły się na mapach Fallathanu w wyniku boskiej interwencji, w jednej chwili dosłownie spadły z nieba na ten świat, gruchocząc siłą uderzenia ongiś znajdujące się tutaj lądy i zalewając je potopem obcych wód. Narrak Jangal od wschodu graniczy z pasmem górskim Parnaghor, zaś od południa z wutańskim.

To kompleks pięciu wysp zbudowanych z porowatego, czerwonego kamienia, pokrytego glinowatą, grząską glebą. Początkowo było to miejsce jałowe, ale już po kilku tygodniach na powierzchni wysp zaczęła szybko rozwijać się dżungla. Również i jej pochodzenie jest obce. Dżungla w ciągu kilku miesięcy praktycznie pokryła całą powierzchnię wysp, blokując w wielu miejscach linię brzegową. Uznaje się, że dżungla posiada pewną świadomość i inteligencję, oraz że jest wrogo nastawiona do życia nie-roślinnego. Zbudowana jest z wielu nieznanych i nowych gatunków roślin, jak i mutacji już istniejących w Fallathanie. Każda z pięciorga wysp różni się od pozostałych i tak naprawdę pełni inną funkcję w wielkim i wrogim ekosystemie.

Każda z nich posiada własny ekosystem, unikatowy i niesamowity. Warunki atmosferyczne na wyspach są typowe dla tropiku, wyjątkowo gorące i wilgotne. W niektórych miejscach dżungla paruje toksycznym oparem, zaś zdecydowana większość roślin i grzybów rosnących głębiej w tropikalnym lesie posiada pewne zdolności motoryczne oraz systemy obronne wyjątkowo niebezpieczne dla istot żywych. Należy podkreślić, że Narrak Jangal jako żywa i myśląca istota, stanowi bardzo wysokie i bezpośrednie zagrożenie dla życia na pozostałych lądach. Jest ekspansywna, agresywna i krwiożercza.

 

Wyspa Wij – wysunięta najdalej na północ, jedna z dwóch mniejszych wysp. Szeroka i piaszczysta linia brzegowa jest wielką pułapką. Pod warstwą piasku kotłują się, jak czerwie, wąskie pnącza utrzymujące piach na powierzchni, a często skrywające pod sobą skalną dziurę, w której zbiera się woda. Mogą szybko rozsunąć się albo załamać pod ciężarem, wrzucając nieszczęśnika do takiej dziury, topiąc lub uniemożliwiając wydostanie się. Reszta wyspy to nieprzenikniona dżungla zbudowana z drzew i pnączy niespotykanych w Fallathanie. Zachowuje się, jak wężowsiko, poruszając się i pulsując – stąd nazwa. Zwierzęta są wabione na wyspę przez krzewy owocowe i feromony wydalane przez specjalne kwiaty-pułapki, olbrzymie rosiczki i zmutowane dzbaneczniki. Wyspa wciąga zwierzynę, ludzi i wszystko co w zasięgu jej pnączy do swego serca, gdzie poddaje je tragicznym w skutkach mutacjom, dosłownie zasadzając w istocie żywej zarodniki Jangal. Wij to jedna wielka tropikalna pułapka i spotkać można tutaj najzajadlejsze okazy obcej dla Fallathanu flory. Na Wij znajduje się również największe skupisko Mózgokrzewów, które są odpowiedzialne za kontrolowanie i formowanie klimatu i procesu wzrostu dżungli.

 

Wyspa Davi – jedna z dwóch mniejszych wysp. W przeciwieństwie do Wij nie posiada wyraźnej linii brzegowej. Wyspa to nic innego jak porowata wysoka i stroma iglica wystająca z morza. Z zakamarków w czerwonej skale wyrastają pnącza, olbrzymie paprocie i egzotyczne krzewy owocowe. Davi stanowi wabik na wszelakie ptactwo, kusząc feromonami i zapachami obiecującymi pożywienie. Skalista góra jest dość szeroka u podstawy i posiada mocno rozwinięty system jaskiń i podziemnych połączeń – posiada wiele suchych i wiele zatopionych tuneli łączących ją z pozostałymi wyspami. Skała jest bogata w surowce, jest tutaj wiele szlachetnych odmian kwarcu oraz pokaźne złoża żelaza. Jednak pomijając zwodniczą roślinność na powierzchni, największe zagrożenie skrywa się we wnętrzu Davi. Tunele wyglądają jak wnętrzności wielkiego organizmu, całkowicie przykryte jaskiniowymi grzybami. Niektóre z nich są nieszkodliwe, inne z kolei tworzą obłoki toksycznych zarodników lub emanują żrącym gazem. Na Davi mieszkają też obce kolonie niesamowicie drobnych istot, może grzybów, tworzące wiszące pod sufitem sakwy pełne plugawej populacji. Produktem ubocznym przemiany materii tych miniaturowych roślinek jest czysty kwas siarkowy. Są tutaj też jaskinie pełniące funkcję inkubatora i wylęgarni dla uprowadzonych i zainfekowanych zwierząt.

 

Wyspa Kali – reprezentuje jedną z większych wysp. Jest to wręcz klasyczna dżungla, gęsty tropikalny las o bardzo wilgotnym klimacie. Piaszczysta linia brzegowa jest stosunkowo wąska, gdyż las rozwija się szybko i jest bardzo ekspansywny. W przeciwieństwie do innych wysp, wydaje się być przyjazna i mniej dzika od pozostałych. Jest tutaj wiele okazów typowo fallathańskiej roślinności, jak również sporo ptactwa, głównie papug. Są też owady. Jednak im głębiej wejdzie się w Kali, tym częściej dojrzeć można obecność obcych sił, wijących się pnączy Jangal i pulsujących, obrzydliwych grzybni pełnych mutagenów. Kali skupia się swym jestestwem na poddawaniu niekończącej się obróbce materiału żywego – konkretnie robaków i owadów – celem przystosowania ich do głównego powołania Narrak Jangal – absolutnej dominacji na kontynencie. Można tu spotkań większe i bardziej agresywne wersje tropikalnych owadów. W samym sercu Kali znajdują się depresje, zamszone kadzie-wylęgarnie. Kali za wszelką cenę chce pochwycić żywy egzemplarz inteligentnej formy życia i poddać mutacji. Twory te przypominają nieco zombie, z tą różnicą, że stają się mobilną platformą dla Jangal i posiadają jako taką świadomość istnienia i inteligencję pozwalającą działać w sposób czasem całkiem przemyślany.

 

Wyspa Lalita – jedna z trzech większych wysp. Lalita w większości to podmokły, wilgotny i parny las. Cała wyspa znajduje się praktycznie kilka cali pod powierzchnią wody, jednak porowate, skalne kominy rozrastające się wszędzie po jej powierzchni tłoczą na zewnątrz wrzącą, słodką wodę. Rośliny wczepione są w podłoże szczupłymi wiciami i korzeniami, zaś poplątane gałęzie i pnącza tworzą quasi poziom, wyspę na wyspie, utrzymaną nad powierzchnią gotującej się wody. Oczywistym zagrożeniem jest brzeg i głębia wyspy, gdzie woda staje się coraz gorętsza, a powietrze parne i dławiące, ale jeszcze niebezpieczniej jest na wyższym poziomie. Lalita wykształciła w swym ekosystemie legiony specjalnych kwiatostanów zdolnych nawet pluć ogniem. Lalita to jeden wielki i skomplikowany organizm, a trudne warunki rozwojowe na niej spełniają funkcję poligonu i obozu treningowego dla dzikiej armii zbuntowanej i obcej Natury. Sądzi się, że pewnego dnia Lalita będzie wstanie stworzyć ruchomy pomost pnączy zdolny przebyć drogę na ląd. Inni obawiają się Łąk Lality – wielkich pól pełnych dzikich owocowych krzewów, drzew, palm oraz milionów przerośniętych kwiatów gotowych rozpylić swe nasiona po całym Fallathanie, z pomocą wiatru lub żerujących tutaj ptaków.

 

Wyspa Mahadewa – prawdopodobnie największa z wysp Narrak Jangal, Mahadewa jest synergią wszystkich pozostałych wysp, łącząc w sobie wszelkie dostępne w zmutowanej naturze rozwiązania – jest głęboką i nieprzeniknioną dżunglą. Niektórzy uważają, że jest to też serce samej Jangal, bowiem i tutaj spotkać można spore okazy Mózgokrzewów. Mahadewa to żywy transportowiec sił Narrak, tutaj gromadzi się najwięcej przemienionych istot żywych, tutaj wyrastają największe okazy najgroźniejszych roślin, tutaj wetknięcie suchego kija w piach powoduje że po tygodniu ma się wysokie na łokieć drzewko. Mahadewa posiada skarpowatą linię brzegową, kamienistą i trudno dostępną. Również i ona poorana jest podziemnym systemem jaskiń, jak i w pewnych miejscach można znaleźć depresyjne kadzie mutagenów oraz wielkie kolonie grzybów. Prawdopodobnie na Mahadewa znajduje się główny komin termiczny połączony z „korzeniem”, większą częścią zatopionego lądu pochodzącego z obcego Sferrum. Komin dymi wrzącą parą niczym czynny wulkan.

6. Fauna i Flora:

Fauna: Narrakany, Narraki, Wijenty, Jangalce, Kalimarnica, Davoent

Flora: Jangle, Wijokrzewy, Ogniopluje, Mózgokrzew, Drzewa Jangal, Grzybnie Jangal

Tropikalne drzewa, palmy, wielkie paprocie, orientalne kwiaty, dzbaneczniki, ogólnie roślinność typowa dla wilgotnego lasu w gorącym klimacie.


6. NPC/Mieszkańcy:

Brak


7. Autor:

Kitsu

Wróć do strony głównej