[O] Ścieżki Wiecznej Nocy

Przeglądano 2278 razy

1. Położenie lokacji:
Amarth. Znane są wejścia do Ścieżek w Pawilonie Udręki w Asylium oraz w centrum Nekropolii. Niewykluczone jednak, że jest ich więcej.2. Opis lokacji:
Ścieżki Wiecznej Nocy zwane są powszechnie Wielkimi Katakumbami. Ten podziemny labirynt pierwotnie pełnił rolę gigantycznego cmentarza, zaś w okresie monarchii służył za siedzibę tajnych formacji wojskowych, miejsce eksperymentów naukowych, katownie i więzienia. Tunele nie zostały dotąd dokładnie zbadane. Znane są jedynie ich fragmenty jak chociażby niewielka ich część biegnąca pod Nekropolią Asyliańską.
Na terenie Asylium korytarze prowadzą do gruzowiska po mieście Arx. Ci, którzy widzieli pozostałości dawnej stolicy, opisują ogromną przestrzeń z fragmentami ulic i budynków. Najdalej dotarły grupki Szczurów, które za odpowiednią cenę sprzedają skrawki sporządzonych przez siebie map. Z informacji wynika, że tunele ciągną się na terenie całego Amarth a niektórzy, mając na uwadze burzliwą przeszłość Królestwa, twierdzą, iż znacznie dalej. Jedno jest pewne - mimo upływu czasu tunele nie niszczeją, jak większość tworów ras inteligentnych. Być może, to dzięki temu, iż przy ich budowie nie używano materiałów podatnych na niszczenie związane z czasem i wilgocią jak drewno. Kilku badaczy sugeruje jednak, że to raczej zasługa pomysłowych rozwiązań architektów, a możliwe, że także użycia zaklęć. Oczywiście od dawna nieużywane części Katakumb przejęły we władanie potwory. Jeśli wierzyć opowieściom nielicznych odważnych odkrywców oraz Szczurów, flora i fauna nauczyły się, jak wykorzystać do życia magię zamiast światła Solimusa.

3. Historia lokacji:
Ścieżki Wiecznej Nocy pochodzą prawdopodobnie jeszcze z czasów, gdy w Amarth nie istniała żadna zorganizowana forma państwowości, a rozbudowane zostały za czasów Signisa. Legendy głoszą, że część korytarzy wydrążyli Khazadowie, pracujący w kopalniach Gór Południowych. Fakt, że przy budowie Pawilonu Udręki zadbano o wybudowanie przejścia do Katakumb, jasno pokazuje, że ich istnienie nie było dla władzy tajemnicą, a nawet znali dokładny przebieg przynajmniej części tuneli względem powierzchni. Mimo to pewnym jest, że czasy, gdy Ścieżki (zwłaszcza fragment pod Nekropolią) były często używane czy to jako miejsce pochówku (do roku 4301), czy też jako miejsce działania tajnych organizacji, już przeminęły. Dziś, nawet jeśli wciąż rezydują w nich jakieś formacje, muszą być znacznie ostrożniejsze i z pewnością nie mogą już tak swobodnie podróżować podziemnymi traktami. Winę za to ponoszą oczywiście wszelakie potwory oraz nieumarli. Trudno określić dokładnie jak liczne oraz jak poważne zagrożenia czyhać mogą na odkrywców próbujących przemierzać Ścieżki Wiecznej Nocy. Wraz z uznaniem ich za nieczynne nie wyruszała pod ziemię żadna wyprawa mająca na celu zbadanie tego miejsca i określenie, jak daleko ciągną się tunele oraz w jakim są stanie. Zaś skrawki ręcznie rysowanych przez Szczury map, poza tym, iż kosztują majątek, uchylają tylko niewielki rąbek tajemnicy.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
- Nieliczni przedstawiciele Szczurów.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna:
- Szpikosys
- Troglodyta
- Mimik
- Krvian
- Tarlewa
- Berlik
- Strzera

Flora:
- Jarzenica
- Wiechetnik
- Mżyk
- Poblask

Autor: Shëd

Wróć do strony głównej