Wyspa Draconis

Przeglądano 1015 razy
  1. Nazwa lokacji: Wyspa Draconis

 

  1. Skrócony opis lokacji

Wyspa Draconis to miejsce, w którym dzieją się rzeczy pozornie niemożliwe. Olbrzymie głazy lewitują niczym chmury, woda płynie w górę, tworząc podniebne rzeki. Powodem tych anomalii jest miejsce mocy, będące tworem magicznym, powstałym w wyniku wykorzystania olbrzymiej ilości energii magicznej podczas walki między Neuwrath i sługą Jedynego. Wyspą włada - uwolniona w Irr - Czarna Zguba. Jest to potężna istota przyjmująca postać czarnego smoka. Na jego usługach są istoty rozumne, wypaczone moralnie, łaknące bogactw. Jednak to tylko pachołkowie, gdyż istotniejszą rolę pełnią inteligentne bestie wraz z demonami, patrolujące bezustannie wyspę w poszukiwaniu szalonych i głupich stworzeń, które ośmieliłby się postawić stopę na terenie wyspy. Tych zaś nie brakuje, bowiem pchani wizją wielkich skarbów Czarnej Zguby, bez ustanku wyprawiają się w to przeklęte miejsce.  

 

  1. Historia lokacji

Draconis jest wyspą, która powstała dopiero w roku 4369. Przedtem tereny te zajmowały niczym niewyróżniające się masywy górskie. Wszystko zmieniło się, gdy żyjący głęboko pod górami przedstawiciel starszej rasy Neuwrath Harem oraz Tenau Toru zostali zaatakowani przez potężnego Kapłana, sługę Jedynego. Podczas gdy Toru uciekł, Harem został, aby zatrzymać przeciwnika. Walka, która rozgorzała między istotami była tak zaciekła, że spowodowała trzęsienia ziemi wyczuwalne w Careogrodzie, Almanan, a nawet Amarth. To jednak nie był koniec. Gdy sługa Jedynego zdołał przebić się przez powłokę Neuwrath, wyzwoliła się energia tak potężna, że zabiła przeciwnika, spalając go na popiół oraz zniszczyła dużą część kontynentu, tworząc Morze Daggaer, na którym leży wyspa Draconis - jedyny kawałek terenu, niezniszczony przez eksplozję energii, która uformowała się w niesamowicie potężne miejsce mocy. Niedługo potem na wyspę przybył Czarna Zguba, który zaczął zbierać sługi w nieznanym celu.

 

  1. Opis lokacji

Wyspę otacza bardzo gęsta mgła, w której sterowanie statkiem sprawia problemy nawet najlepszym nawigatorom. Gdy jednak uda się pokonać tą przeszkodę, oczom ukazuje się prawdziwie fantastyczny widok. Ogromne głazy, rzeki, a nawet małe wyspy unoszą się w powietrzu. Nic więc dziwnego, że różnorodne latające stworzenia upodobały sobie to miejsce do bezpiecznego gniazdowania, tym samym osiedlając się na wyspie. Cały ten obszar wyłamuje się spod praw natury.

Tereny najbardziej wysunięte na zachód i północ zostały opanowane przez demoniczne zastępy służące Czarnej Zgubie. Brakuje tutaj jakiejkolwiek roślinności. Ziemia jest jałowa, zaś widoczność utrudnia gęsta mgła. W centrum tego regionu znajduje się ponure zamczysko, gdzie urzęduje najbardziej zaufany sługa Zguby - demoniczny generał Azamis. To jednak nie koniec zagrożeń czekających na podróżnika, bowiem zła magia przyciąga tutaj upiory i widma. Z kolei cały wschód i południe zajmują zdradliwe bagna, w których nawet najmniejsze z żyjących tu stworzeń mogą okazać się zabójcze. W dodatku większość tych terenów pokrywają trujące opary, które powodują halucynacje i osłabienie organizmów.

Jednak to wszystko blednie w porównaniu do tego, co znajduje się w samym centrum wyspy oddzielonym od reszty pierścieniem pustyni o szerokości dwóch smoczych lotek. Znajduje się tam Wysoka góra, spod której Czarna Zguba rządzi swymi sługami. Mają one za zadanie siać zniszczenie i pożogę w całym Sferrum, począwszy od Draconis. Już samo dostanie się do jednego w wielu wejść, będących częścią systemu jaskiń jest bardzo trudne. Na terenach tych swoje leża założyły takie bestie jak ogniste salamandry. To jedne z najliczniejszych sług władcy wyspy, które patrolują okolice góry dzień i noc. Ostatnim, sprawdzianem dla każdego poszukiwacza przygód są podziemne tunele, które prowadzą wprost do Czarnej Zguby i zbieranych przez niego skarbów. Pogrążone w ciemnościach korytarze nie są jednak opustoszałe. Zadomowiły się  tu niezliczone zastępy troglodytów, zaś wszystkie pomniki powinny być omijane z  daleka, bowiem są to porozstawiane przez Czarną Zgubę kamienne golemy oraz gargulce, czekające na nieświadomych poszukiwaczy skarbów.

 

  1. Fauna i Flora

Czerwony smok,

Ognista salamandra,

Upiory,

Widma,

Krwiopijca,

Utopiec,

Mgławiec,

Warg,

Gorgona,

Goliat,

Troglodyta,

Czerw Pustynny,

Drakere,

Kamienne golemy,

demony.

 

6. NPC zamieszkujący lokacje:

Czarna Zguba,

spaczeni przedstawiciele ras inteligentnych (ludzie, Orkowie, Elfy, Jaszczury itd.)

 

Miano: Azamis

Wiek: 370 lat

Rasa: demon

Profesja: Wojownik

Charakter: Praworządny Zły

Specjalność: Taktyka, Dowodzenie

Zajmowane stanowisko: Generał Sił Zbrojnych Draconis

Opis: Zwykle Azamis, przywdziany jest w czarną zbroję okalającą jego tors oraz uda. Grafitowe naramienniki z nabijanymi kolcami, osłaniają brązową skórę przed ciosami wrogich oręży. Z pleców wyrastają mu wielkie, błoniaste skrzydła, a na głowie ma cztery rogi. Dwa mniejsze nad łukami brwiowymi i dwa duże, lekko zagięte w tył, nad skroniami. Cała jego skóra jest w odcieniu ciemnego, podpalanego brązu, zaś ocz jego szkarłatne. Wysoki jest na co najmniej dwa i pół metra, a zamiast stóp ma parzyste kopyta. Dłonie jego, w których zwykle trzyma ciężki miecz obóręczny, zakończone są ostrymi szponami, które również mogą zastępować broń. Kształt jego twarzy nie jest znany, gdyż zwykle nosi grafitowy, naznaczony wieloma rycinami hełm, zakrywający niemalże całe jego lico. Widać spod niego jedynie jarzące się spojrzenie rubinowych oczu.

 

7. Rodzaj lokacji:

Ogólnodostępna

 

Autor:

Kage [7511]

 

poprawki i uzupełnienie tekstu: Tempesta [38]

Wróć do strony głównej