Akedia

2015-03-05 13:38:57

1. Typ: Narkotyk

2. Opis:
Zazwyczaj występuje w postaci zielonkawego, drobnego proszku. Wytwarzana z czerwonych Uchichków Modrych, Ajolli oraz Pocałunku Luminosa. Ostatni ze składników wymaga szczególnej ostrożności przy odmierzaniu dawki. Ważne, by całość mieszanki była stosunkowo jak najczystsza - złej jakości składniki lub zły dobór ich ilości może zupełnie zepsuć efekt końcowy, a środek będzie do wyrzucenia. Dodatkowo Akedia nie wybacza błędów. Szybko ze środka uspokajającego może stać się toksyczna - wystarczy zaniedbać kwestię czystości budulców lub dopuścić do krystalizacji. Wymaga sporej wiedzy alchemicznej oraz perfekcyjnego wyczucia, by uzyskać idealną mieszankę, jest wymagający w kwestii przechowywania, nie daje halucynacji, przez co nie należy do najpopularniejszych dostępnych narkotyków.
Całkowicie rozpuszcza się w wodzie (nie tworzy zawiesiny, a równomierny roztwór), samoistnie ma gorzko-cierpki smak porównywalny do niedojrzałych jabłek. Większa ilość narkotyku łączy się z silniejszym smakiem, który można zabijać płynem o mocniejszym aromacie. Na przykład silna dawka zmieszana z czystą wodą będzie prawdopodobnie ciężka do przyjęcia na raz. Zmieszana z mocnym winem nada mu cierpkiego posmaku. Najlepszym wyborem dla odurzenia kogoś bez jego wiedzy będzie wino wytrawne, które naturalnie jest kwaśne. Równie skuteczne są słodkie soki.
Może odgrywać ogromną rolę w leczeniu chorób psychicznych, napadów lękowych czy bezsenności. Również matki, które zmagają się z niespokojnymi pociechami, mogą pokusić się o podanie Akedii w formie leku. Warto jednak zauważyć, że brak kontroli nad własnym ciałem, do której prowadzi przedawkowanie narkotyku, może być wykorzystany w złym celu - kradzieży, napaści.

3. Sposób przechowywania:
W słojach lub puzderkach. Wskazana szczególna ostrożność, pod żadnym pozorem nie dopuścić do zamoknięcia proszku. Wilgotne powietrze szkodzi Akedii, prowadząc do niechcianej krystalizacji proszku lub jego samoistnego rozpuszczenia się. Rozpuszczony nie traci swoich właściwości, a zwyczajnie się marnuje. Krystalizacja natomiast zmienia jego właściwości, niwelując pożądany efekt uspokajający, a maksymalizując ten drażniący dla organizmu. By uzyskać nawet najsłabsze rezultaty, trzeba przyjąć ilość odpowiadającą najsilniejszej dawce, co jest szkodliwe i nieopłacalne.

4. Trwałość:
Odpowiednio przechowywana zachowuje swoje właściwości przez rok.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:
Proszek należy rozrobić z dowolnym płynem i wypić. Najczęściej wybierane do tego są alkohole lub soki, które niwelują nieprzyjemny smak. Można przyjmować poprzez wciąganie do nosa, ale w większości przypadków kończy się to silnym podrażnieniem śluzówki i w konsekwencji krwotokiem.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:
Akedia sama w sobie jest silnie drażniąca dla błon śluzowych. W kontakcie z okiem następuje łzawienie oraz przekrwienie gałki ocznej - należy szybko przemyć podrażnione miejsce czystą, letnią wodą.

Działanie jest trójstopniowe.
Lekkie (5-15g proszku na 250ml płynu): stan ukojenia, uspokojenia, nieco silniejszy od zażycia popularnego naparu z melisy. Stosowane głównie w przypadku narażenia na stres. Bezpieczny również do podawania dzieciom, które mają problemy z zasypianiem. W tak niewielkiej dawce specyfik jest zupełnie niegroźny, może być przyjmowany raz dziennie.
Średnie (20-35g proszku na 250ml płynu): otumanienie, oderwanie od rzeczywistości, senność, zblazowanie. Zalecane osobom z silnymi, przewlekłymi stanami lękowymi, zaburzeniami snu. Doskonały dla osób w szoku pourazowym. Nie należy przekraczać jednej dawki trzy razy w tygodniu, najlepiej z jednodniowym odstępem, żeby nie doprowadzić do podrażnienia ścianek przełyku i żołądka.
Silne/przedawkowanie (powyżej 40g proszku na 250ml płynu): określane jako zwalenie z nóg. Od razu po przyjęciu doświadcza się nagłej utraty przytomności (trwającej maksymalnie do godziny), po ocknięciu pojawia się niemożność skupienia wzroku na konkretnym obiekcie, ślinotok. Mimo najsilniejszego działania, jest ono również najkrótsze. Osoby o niskiej wrażliwości alchemicznej mogą (po odzyskaniu świadomości) zacząć wymiotować, co spowodowane jest drażniącymi właściwościami Akedii.

6.1 Czas, po jakim zaczyna działać:
Lekki: po około dwudziestu minutach, utrzymuje się do dwu godzin.
Średni: po dziesięciu minutach, utrzymuje się półtorej godziny.
Mocny: natychmiastowo, od odzyskania przytomności utrzymuje się jeszcze pół godziny.

6.2 Antidotum i jego dostępność:
Nieznane, choć senność wywołaną Średnią mocą Akedii niweluje kawa, mocna herbata lub napój z owoców Khavi.


Autorka: Lea Perus

Wróć do strony głównej