Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Rakszas - opis rozszerzony

Przeglądano 4427 razy

1. Historia rasy:

Rakszas narodzili się w Aracie, Irrealu równoległym do świata Fallathanu. Arat był to piękny wymiar przesycony wirującą w powietrzu mocą, która karmiła Rakszas. To właśnie ta energia kształtowała ich zdolności. Wierzą, że pochodziła ona od Rudry - boga, który ich stworzył i który narzucił im prawa. Powstali by z woli Rudry opiekować się istotami, takimi jak ludzie. Mieli pilnować, by istoty z innych wymiarów, nie miały wpływu na ich Ajchos. Ich podstawowym zadaniem było dbanie o to by ludzie wierzyli w Rudrę. Przez setki lat należycie wypełniali swoje obowiązki. Piękni i potężni dzięki mocy Aratu, mogli odmienić los każdego człowieka. Rzadko się ukazywali. Wystarczała im wiara ludzi, że pilnują ich i czuwają nad ich losem. Sama wiara, miłość i przywiązanie stanowiła dla nich pokarm. Rzecz uległa drastycznej zmianie wraz z napływem kolejnych ras do krainy, w której żyli ludzie. Dezorientacja jaka pojawiła się w ich szeregach miała katastrofalne konsekwencje. Rakszas imieniem Zafel, przeciwstawił się prawu i słowu. Podniósł bunt i rozpętał Pierwszą Wojnę w Arat. Skończyło się to na pozbawieniu go skrzydeł oraz wygnaniu do innego Irrealu. W tym czasie wielu z nich szeptało o buncie. Z czasem jednak zamilkli i skupili się na wykonywaniu swoich obowiązków. Mimo wszystko nie wkładali już w nie serca i ostatecznie kiedy do świata ludzi przybywały kolejne istoty, w Arat wybuchła Druga Wojna. Ta zaś zakończyła wszelkie szeptanie i spowodowała wielką rzeź. Irreal spłynął krwią. Wojna sprowadziła wielki gniew Rudry, który przeklął Rakszas i wygnał ich do krainy zwanej Szaratem. Na czas kary Rudra zablokował im możliwość podróżowania po innych Irrealach czyniąc z Szaratu więzienie.
Mimo, iż Szarat różnił się wyglądem od Aratu, okazał się na swój sposób podobny. Pełen energii, przyjął nowych mieszkańców milczeniem. Szarat miało swoje pokłady energii zapewniające więźniom przeżycie na czas odbywanej kary. Zbudowali więc miasta, wsie, zamki i fortece. Niezauważenie dla samych siebie, ich natura zaczęła się zmieniać. Z cudownych istot pełnych dobra i wyrozumiałości, zamienili się w istoty przesycone chęcią zemsty, samolubne i bezlitosne karykatury samych siebie z poprzedniego domu. Rudra w swym gniewie sprawił że z ich skrzydeł opadły pióra, zastąpione błonami, wyrosły im rogi i ogony.
W czasie, kiedy na kartach historii rasy ludzkiej, pozacierały się wszystkie wzmianki o ich istnieniu, w Szaracie – pełnym ognia i mroku, pojawił się Zafel. Nie wiadomo jakim sposobem ich odnalazł gdyż nikomu nie zdradził tej tajemnicy. Przywitano go z otwartymi ramionami i okrzyknięto Królem Czeluści Szaratu, Władcą Ognia Ciemności i Przywódcą Rakszas. Zasiadł on na tronie i rządził w Szarat twardą ręką.
W czasie kiedy w Fallathanie pojawiła się rasa Demonów, w Szaracie nastał czas nędzy i głodu. Energia Irrealu pomału się wyczerpywała i nad rasą wisiało widmo zagłady. Zafel znikał gdzieś bez wieści na długie tygodnie, pracując nad planem otworzenia wrót Szaratu do innych Irreali. W międzyczasie tworzył armię, której przywódcą uczynił Rakszasi Hanana'el. W przewidzianym przez Zafela dniu wrota wymiarów otworzyły się i armia Rakszas przeszła do Fallathanu do miejsca zwanego Głębią, gdzie wybiła prawie wszystkich przedstawicieli rasy Demonów. Wróg Aniołów został unicestwiony we własnym domu podczas Igrzysk Krwi. Niedobitki czasem można spotkać w Fallathanie ale ich społeczność została zniszczona. Dawna Głębia stała się pernamentnym portalem do Szaratu.  Zafel nakazał Hanana'el rozpoznanie świata ludzi. Wróciła do Szaratu po trzydziestu dniach zdając raport. Zafel zdradził im jak długo obserwował tych, których wymordowali. Dali mu bowiem klucz do tego jak pozyskać energię od ludzi, z którymi i tak byli związani od zalania dziejów. Zafel poszedł również o krok dalej. Zaczął z ludzkich dusz pozyskanych za pomocą cyrografów formować nową armię i po wypaczeniu odpowiedniej ich liczby wysyłać na wojnę przeciwko wyznawcom Rudry w innych Irrealach. W dziejach rasy rozpoczął się nowy rozdział. Wojna przeciwko Rudrze, który porzucił ich w Szaracie na pewną śmierć.

2. Społeczeństwo.

Społeczeństwo w Szarat
W Szarat, Rakszas zachowują wobec siebie dość chłodne podejście. Ich społeczeństwo jest silnie zhierarchizowane. Najwyżej w hierarchi stoi Zafel, który ma władzę absolutną gdyż jest najsilniejszy. Rakszas wybrali go królem ognistych czeluści. Niżej od niego w hierarchii stoją Tamas, czyli mianowani bezpośrednio przez niego generałowie. Spośród nich wybiera on sobie pięć najbardziej doświadczonych Rakszas. W społeczności zyskują sobie pozycję książąt Szaratu. Obecnie są nimi:

Lird - osławiona została przez swoje wyczyny w sferze erotycznych przygód ze śmiertelnikami.
Lurviel - wybitna jednostka, która podpisała najwięcej umów.
Tyzeusz - zdobył sławę przez legendarne ilości sprowadzonych na złą drogę Ajhos. Powiada się również, że nigdy nie podpisał żadnego cyrografu.
Oritian - zasłynął ze szkolenia Naifilimów, których przygotował do służby dla Szarat.
Rusataiel -znana jest z okrutności wobec ludzi nie dotrzymujących cyrografów.

Książęta Szaratu poza doradztwem zajmują się również przeszkalaniem Naifilimów, czyli ludzi którzy podpisali cyrograf na własną duszę, zawierający klauzulę o służbie Szaratowi. Szkolenie to polega na nauce wykorzystania umiejętności rasowych. Szkolenie jest prowadzone w Głębi i polega na rozwijaniu umiejętności przydatnych do określonego rodzaju służby.
Kolejne w hierarchii są zwykłe Rakszas, które dzielą się na kilka grup społecznych. Mają one różne zadania. Jedni służą w armii, inni zajmują się wychowywaniem potomstwa lub produkcją pokarmu. Nie różnią się niczym od Tamas poza mniejszym doświadczeniem w służbie i nierzadko mniejszą liczbą lat.
Niżej w hierarchii stoją Naifilimowie. Działają tylko i wyłącznie w świecie rzeczywistym Fallathanu. Podpisawszy umowę na własną duszę będą, żyć do momentu wypełnienia jej warunków. Kiedy wypełni się cyrograf umierają, a ich dusze są uwalniane i mogą podążyć ku bramom światów jak normalne dusze ludzkie.
Rakszas nienawidzą wręcz wszelakiego rodzaju szamanów, okultystów, demonologów. Uważają ich za durniów, którzy nie wiedzą z jakimi siłami igrają.

Społeczeństwo Rakszas w Fallathanie
W Fallathanie społeczeństwo Szaratu ma niewielki wpływ na zachowanie swoich sług. Najwyższą rangą zamieszkującą Fallathan jest Tamas. Zawsze tylko jeden na dany obszar. Obszar ten zależny jest od siły i doświadczenia Tamasa. Zwykle są to większe skupiska ludzkie (miasta). Czasem zdarza się, że terytorium to poszerzone jest o okoliczne wsie i miasteczka.  Ma pod sobą kilku pomocniczych Rakszas, mających go wspierać w pracy jaką wykonują. Tamas są czymś w rodzaju bramy dla mocy Naifilimów. Cała moc jaką posiadają Naifilimowie, przechodzi za pomocą więzi jaka łączy ich z Tamas. Tamas ma zapewniać Naifilimom bezpieczeństwo i ochronę, a oni w zamian mają wypełniać polecenia swoich zwierzchników. Po Rakszas w hierarchii stoją Naifilimowie. Ich zaś dzieli się na trzy rodzaje.

Sukkuby/Inkuby – Zajmują się uwodzeniem, pożądaniem i całą sferą erotycznych grzechów jakie może popełnić istota żywa. Szkoleni przez Tyzeusza, Lird i Oritiana.

Diabliki – Zajmują się podpisywaniem umów ze śmiertelnikami i kuszeniem do złych uczynków. Często współpracują z Sukkubami i Czartami by móc wywiązać się z cyrografów. Szkoleni przez Oritiana i Lurviela.

Czarty – Swoista siła wykonawcza. Kiedy ktoś uchyla się od wypełnienia cyrografu, tudzież trzeba spełnić jakieś życzenie śmiertelnika zawarte na umowie, to właśnie czarty biorą się do roboty. Szkoleni przez Rusataiel.


Cyrografy
Cyrograf to dokument wiążący wolę człowieka. Cyrografy dzieli się na dwa rodzaje:
1. Cyrograf na własną duszę, który podpisuje człowiek sprzedając prawa do swojej duszy Szaratowi. Człowiek taki żyje tyle lat ile miał żyć (chyba, że cyrograf stanowi inaczej np. że dusza zostanie zabrana za dziesięć lat po złożeniu podpisu.). Warunki cyrografu spełniane są natychmiast. W zamian za duszę człowieka proponowane są najróżniejsze dobra materialne i doczesne. Usługi a czasem nawet gwarancje na przeżycie kilku lat dłużej niż człowiek miał żyć. Do realizacji obietnicy ze strony Szaratu wykorzystywane są wszelkie dostępne środki. Czasem jest to czart, który ma komuś dolać coś do wina lub zabić w ciemnym zaułku wroga wymienionego w cyrografie. Rakszas starają się nie zużywać do wypełniania cyrografów energii z Szaratu chyba, że jest to absolutnie konieczne. Rakszas zawsze wypełni warunki cyrografu.
2. Cyrograf na służbę Szaratowi, który podpisuje człowiek sprzedając duszę na określony czas lub ilość wykonanych dla Szaratu usług. Człowiek, który go podpisze staje się Nafilimem. Istotą przekształconą i obdarzoną mocą płynącą z Szaratu. Po wypełnieniu swojej służby Nafilim jest uwalniany. Umiera a jego dusza jest wolna. Szarat nie zabiera dusz Nafilimów.
Cyrografy trzymane są w Głębi u Książąt Szaratu. Cyrograf można unieważnić niszcząc go lub udowadniając Szaratowi niewywiązanie się z umowy. W takim wypadku Nafilim wraca do swojej ludzkiej postaci z duszą w nienaruszonym stanie.

Energia i moc
Rakszas energię do życia dostają z Szaratu. Zafel pobiera ją od kupionych cyrografami ludzkich dusz. Po odebraniu im energii ich pozostałości, upodlone i spaczone wysyłane są na wojnę z wyznawcami Rudry. Zafel przekazuje pobraną energię Rakszas w Szaracie i w Fallathanie. Potrzebna ona jest do spełniania warunków cyrografów oraz wykonywania innych zadań zleconych im w tym świecie. Tamas przekazują część tej energii podległym sobie Nafilimom, którzy dzięki temu mogą korzystać z umiejętności rasowych.  Ta więź energetyczna powoduje, że Tamas są w stanie zawsze zlokalizować swoich podopiecznych.

3. Wygląd i charakterystyka

Rakszas w swoim wymiarze wyglądają jak ludzie obdarzeni ogonami, rogami oraz błoniastymi skrzydłami. Ich oczy są całe czarne, bez źrenic czy tęczówek. Często ich skóra przybiera jakiś nietypowy kolor np. czerwony, czarny bądź zielony. Posiadają skrzydła o rozpiętości między 5 a 6 metrów, które umożliwiają im swobodny lot. Istotnym jest, że każdy Rakszas jest inny. Nie ma dwóch identycznych Rakszas. Różnią się kształtem i wielkością rogów, barwą skrzydeł czy kolorem skóry. Przechodząc do Fallathanu, Rakszas muszą sobie znaleźć ciało. Opętują osobę by ta pozwoliła im wejść w swoje ciało po czym wyganiają zeń prawowitego mieszkańca. Po takiej osobie widać zaraz opętanie gdyż natychmiast zmienia się kolor skóry na taki jaki miał Rakszas a oczy stają się całkiem czarne, z czaszki wyrastają niewielkie rogi. Rakszas nauczyły się jednak ukrywać te różnice i potrafią przywrócić skórze oryginalny wygląd ludzki, oczy zmusić by wyglądały podobnie do ludzkich. Mogą sprawić, że będzie widoczne białko i tęczówka jak u człowieka jednak źrenica zawsze pozostanie pionowa. Na głowie zawsze pozostaną niewielkie rogi. Poza tym mogą dowolnie zmieniać wygląd ciała, które opanowali. Mogą również na niedługi okres czasu pozostawać bez ciała jednak tracą wtedy wiele energii i szybko muszą wracać do Szaratu. Kiedy opuszczają ciało wyglądają jak duchowa wersja tego kim są w Szaracie. Rakszas mogą zmieniać wygląd opanowanego ciała w granicach tego jak wyglądają w Szaracie. Mogą wytworzyć skrzydła, rogi i ogon jednak zmiany, które wykraczałyby poza ludzki wygląd i poza wygląd Rakszas są niemożliwe. Ciało raz opuszczone nie nadaje się już do opętania. Inaczej rzecz się miewa ze Naifilimami. Są to ludzie, którzy nierozsądnie podpisali cyrograf na służbę jednemu z Tamas, ze świty Zafela. Ci, poza Sukkubami i Inkubami nie zmieniają wyglądu, a jedynie zachowują swój własny. Tylko Sukkuby i Inkuby potrafią zmieniać wygląd ale wyuczeni są, by przybierać trzy wybrane formy. Z charakteru Rakszas są złe, jednakże zdarzają się takie, które po latach pobytu wśród ludzi robią się obojętne i neutralne, spełniając swoje obowiązki ze znudzeniem i rutyną. Ważną rzeczą jest również czym żywią się Rakszas. Muszą normalnie jeść i pić jednak, by utrzymać łączność z Szaratem muszą co jakiś czas pożywiać się energią życiową ludzi. Energia ta płynie z innych istot, kiedy te robią coś złego lub ulegają woli Rakszas. Sukkuby pobierają ją podczas stosunku, a diabliki zabierają część energii życiowej tego, kto podpisał cyrograf. Czarty zabierają część energii istotom, na których wykonywały swoje zadania. Rakszas i Tamas energię dostają z Szaratu. Energia ta zostaje pobrana od kupionych dusz ludzkich przez samego Zafela i wysyłana tam gdzie jest potrzebna. Tamas, potrafi przekazać tę energię niezdarnemu Nafilimowi. Wiąże się to jednak z niezadowoleniem zwierzchnika i często z odesłaniem Nafilima na ponowne szkolenie do Głębi.
Człowiek może stać się Nafilimem tylko po podpisaniu cyrografu. Nafilimowie są bezpłodni.
Między sobą potrafią wyczuć swoją obecność poprzez rozpoznanie aury. Lekko posępna, bezwzględna, ciemna. Jednak każdy z nich ma swoją indywidualną aurę co stanowi swoisty podpis. I tak, Sukkub będzie wiedział, że zbliża się jego bezpośredni przełożony, czy ktoś znany mu z towarzystwa Szaratu. .
Imiona Tamas i Rakszas są ścisłą tajemnicą. Świadomi możliwości bycia przywołanymi nie podają go nikomu. Używają przybranych imion również między sobą. Często Naifilimowie przybierają inne imiona, ze względu na swoją przeszłość lub też Sukuby i Inkuby przypisują każdemu swojemu obliczu inne imię. Wśród zamkniętego grona towarzystwa Szaratu używają tylko jednego imienia z którym kojarzona jest ich aura.

4. Wierzenia.

Rakszas wierzą w istnienie bóstwa, któremu na imię Rudra. Jest to dobry bóg, który stworzył ich i ludzi. Rudra jest bogiem, który jest odpowiedzialny za istnienie, wiarę, życie i porządek. To właśnie Rudra wygnał ich z Aratu gdyż przeciwstawili się jego woli. Dlatego ich celem życiowym jest zniszczyć go i odebrać mu całą moc tak jak on odebrał ją im, wyganiając ich z Aratu. Najstarsze Rakszas, które pamiętają jeszcze Arat wiedzą, że istnieje księga w której spisane są prawa i przykazania Rudry dla nich i dla ludzi. Księga znajduje się w Szaracie w pałacu Zafela. W księdze spisane są również stare modlitwy do Rakszas, ale także przypowieści i opowiadania związane z Rudrą i pozostałymi bogami. Łącznie pięć potęg, które nieustannie walczą ze sobą.
Rudra - bóg życia, wiary, istnienia i porządku,
Jama - bóg śmierci, zniszczenia i chaosu,
Uszas - bogini nadziei, słońca i księżyca
Mitra - bóg przyjaźni, miłości, związków i przebaczenia
Twaszar - bogini rzemiosła, wojny i sprawiedliwości

Druga podobna księga znajduje się gdzieś w Fallathanie. Nie do końca wiadomo co się w niej znajduje ale z obawy przed tym by ludzie nie używali modlitw do Rakszas, rasa pilnie jej poszukuje. Księga zaginęła wieki temu i niewiele jest tropów prowadzących w miejsce gdzie została ukryta. Podobno ukrył ją ostatni dobry Rakszas.
Wierzą również, że kiedyś nadejdzie dzień kiedy Rudra i pozostali bogowie staną do ostatecznej walki do której teraz zbierają siły. Dlatego z całych sił starają się zniszczyć wszystkich wyznawców Rudry. Do tego właśnie są im potrzebne dusze ludzkie. W Szaracie przekształcane w żołnierzy wysyłane są by walczyć z każdym kto wierzy w Rudrę.

//Wierzenia będą ulegały przekształceniom w trakcie opracowywania ich na wiki.//


5. Stosunek do Kultu Magii i Loży Rozumu

Rakszas w większości popierają Lożę Rozumu. Są za eksterminacją magów co byłoby im na rękę, gdyż ich wszystkie moce mają charakter magiczny i gdyby magia zniknęła z krainy mogliby zdziałać zdecydowanie więcej, niż w obecności magów.

6. Pomoc

a) Powszechne informacje o rasie

O Rakszas krążą w tej chwili tylko bajania. Jedyną informacją (nie do końca zgodną z prawdą) jest to, że są dobre i złe Rakszas oraz strzępki kilku modlitw. Nigdzie nie jest to spisane. Gdzieś w Fallathanie ukryta jest księga zawierająca wiele informacji o rasie.

b) Poradnik jak odgrywać rasę
1. Nie jest wskazane by zdradzać komukolwiek swoje prawdziwe imię. Grozi to przywołaniem lub wymuszeniem usług poprzez modlitwę. Nawet wśród swoich ‘kolegów po fachu’ warto używać pseudonimu.
2. Wygląd zmieniaj tylko wtedy kiedy absolutnie musisz. Jest to duży wysiłek i ogromne zużycie energii więc zarządzaj tym mądrze.
3. Przedstawianie się ‘Cześć jestem sukubem/czartem czy inszym złym koleżką’ nie jest najmądrzejszym pomysłem.
a) nici z twoich zamiarów
b) mogą chcieć Ci zrobić krzywdę
c) Tamas też nie będzie zachwycony jak się dowie.
4. Kłam, matacz uwódź ale pamiętaj, że grasz postacią rozumną.
5. Najlepiej działaj z ukrycia. Znajdź sobie jakąś miłą tożsamość i wykonuj swoje obowiązki sumiennie.
6. Nie zapominaj czym kiedyś były Rakszas i nie ignoruj ras i postaci w jakikolwiek sposób do nich podobnych. Nie jesteś wszechmocny i nieomylny.
7. Kradnij/morduj/pal/gwałć tak, żeby spadło na kogoś innego. Wszak jak kogoś skażą na szubienicę za ciebie to może diablikowi uda się kupić o jedną duszę więcej?
8. Wywiązuj się z cyrografu.
9. Nie zdradzaj położenia wrót Szaratu.
10. Pamiętaj, że w ramach mszczenia się na Rudrze interesują cię tylko dusze ludzkie.


c) Dodatkowe informacje o rekrutacji

Aby przystąpić do rasy:
1. Znajdź opiekuna rasy
2. Spośród Tamas wybierz sobie zwierzchnika. Jeśli chcesz grać Tamas podaj miasto które będzie twoim terenem i przekonaj opiekuna, że masz ciekawy i długoterminowy plan rozgrywki postacią. [Wykaz Tamas i ich miast w profilu opiekuna]
3. Kiedy masz już zwierzchnika i on to zaakceptuje napisz profil.
4. Rozegraj sesje ze wszystkimi graczami swojego Tamas i z nim. Jeśli zatwierdzą cię dostaniesz rasę jak tylko wykupisz sobie glejt.

 

Autor: Mróffka, Drauga

Wróć do strony głównej