Aurea

Przeglądano 2054 razy

1. Położenie lokacji: Amarth -> Radicia2. Opis lokacji
Aurea - bliźniacze do Luminei miasto położone nad rzeką Błękitny Kieł między Równiną Płomieni a Górami Południowymi.
Miasto nowe (powstało w latach 4316-4321), wybudowane na planie kwadratu o symetrycznie rozłożonych budowlach wewnątrz murów miejskich otwartych na rzekę, gdzie znajduje się przystań. Celem jego istnienia jest uniezależnienie Amarth od niewielkich enklaw zieleni i importu znacznej części żywności. Znane również z produkcji lodowego wina “Dobrodziejstwa Aurei” - wyjątkowego trunku, którego cena za granicami kraju potrafi sięgać niebotycznych sum.
Największymi i najbardziej kunsztownymi budynkami na terenie miasta są szklarnie, nazywane przez miejscowych Małymi i Dużymi Ogrodami. Prócz kamieni, drewna i metalu do budowy ścian oraz sufitów został wykorzystany kryształ wydobywany w Górach Południowych. Dzięki niemu oraz magom podtrzymującym wewnątrz odpowiednie zaklęcia możliwe jest utrzymanie w nich optymalnego mikroklimatu pozwalającego na uprawę roślin, które nie dałyby rady rozkwitnąć w tak mroźnym środowisku, jak amarthyjskie. To w Aurei zostały wprowadzone wszelkie nowe techniczne i magiczne rozwiązania doskonalone w Luminei, przez co jest ona bardziej wydajna przy produkcji żywności od swojej bliźniaczki.
Bærinn - centralna część Aurei, gdzie znajduje się dwukondygnacyjny Ratusz będący siedzibą władz miasta. Na jego parterze znajduje się również Archiwum oraz gabinety urzędników odpowiedzialnych za harmonogram prac robotników, magów, strażników, jak i spis towarów wwożonych i wywożonych z miast. Usytuowany jest on na Placu, który otaczają zajazdy, sklepy, karczmy oraz inne budynki użytku publicznego. Tutaj również znajduje się szpital oraz świątynia Isinnir.
Na prawo i lewo od Bærinn znajdują się Małe Ogrody. Jak sama nazwa wskazuje są one zdecydowanie mniejsze od tych Wielkich, jednak tak jak i w Luminei wybudowano je z większym rozmachem i dbałością o szczegóły. Zgrupowane po sześć i połączone zadaszonymi przejściami, z których wejściami zewnętrznymi można dostać się do ich środka, a wewnętrznymi do samych szklarni. Dzięki nim możliwa jest uprawa najbardziej wymagających ziół, jarzyn i owoców, nad którymi dzień i noc czuwają zarówno magowie, jak i robotnicy.
Od dołu i góry Małe Ogrody okolone są Domami. To tutaj mieszkają robotnicy, pracownicy administracji, strażnicy oraz magowie odpowiedzialni za doglądanie zaklęć pozwalających na hodowlę roślin. W każdej z nich znajduje się wielka amarthyjska łaźnia oraz stołówka. Mieszkania są proste lecz wygodne.
Tuż przy murach miejskich znajdują się Duże Ogrody. Są one zdecydowanie mniej spektakularne, niż te Małe, jednak bardziej rozległe. To tutaj uprawiane są te nieco mniej wymagające rośliny. Tutaj również znajdują się winnice.
W okolicach bram wjazdowych do miast oraz portu znajdują się baraki i spichlerze, gdzie przechowywane są zebrane plony. Nad rzeką stoją również budynki, w których produkowane i przechowywany jest amarthyjski specjał - wino lodowe “Dobrodziejstwa Aurei”.

3. Historia lokacji
Sukces, jakim okazało się powstanie Luminei skłania Radę Magów do wydania decyzji o wzniesieniu kolejnego eksperymentalnego miasta nad Błękitnym Kłem. Tak więc w 4315 roku rozpoczynają się przygotowania do budowy Aurei, a w 4316 zaczynają się już właściwe prace nad projektem, którego zakończenie datowane jest na 4321 rok.
Tak jak i w Luminei, mają być tutaj hodowane owoce, warzywa i zioła, które choć częściowo uniezależniłyby Amarth od przymusu importu żywności. Po 4322 roku w Ogrodach pojawia się również amarthyjska winorośl.
Wraz z końcem budowy do Aurei zaczynają ściągać robotnicy z przeludnionej Luminei oraz ludzie i nieludzie, którym do tej pory nie udało się zatrudnić do pracy przy zbiorach.
W 4321 na mocy dekretu Rady Magów co rok każda z uczelni musi wysłać do Lumieni i Aurei na okres trzech miesięcy co najmniej dwustu studentów, aby ci mogli odbyć tutaj praktyki - w szpitalu, miejskiej straży, administracji lub przy uprawach.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Mieszkańcy miasta:
- obecna władza: burmistrz Melissa Brertt
- robotnicy
- pracownicy administracji
- strażnicy
- magowie podtrzymujący zaklęcia
- inni
Okresowo:
- praktykujący studenci
- kupcy
- przewoźnicy
- tragarze

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna:
- Hravna
- Łowiskoczek
Flora:
- Krwiośnieg Skalny
- Neiare
- Kasmenis
- winorośl, z której produkowane jest lodowe wino
- umagicznione uprawy

Autor: Rhahn ar`Kha

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
[P] Taavon Silbrig 1402 13-03-2016
[P] Rezydencja "Biały Kruk" 1212 13-03-2016

Wróć do strony głównej