Rozlewiskowe Równiny

Przeglądano 2383 razy

1. Położenie lokacji: Cesarstwo/Sorvest2. Opis lokacji:
Równiny położone są w zachodniej części Sorvestu, na południe od ujścia i dolnego biegu rzeki Wężowy Splot. Kraina sąsiaduje z brzegami Morza Krańca Światów, a jej brzegi są dość wysokim i trudno dostępnym klifem. Obecnie Rozlewiskowe Równiny są opuszczonym terenem, niemal wchłoniętym przez roślinność, a o jego latach świetności pamiętają nieliczni. Niegdyś okalające budowle ziemie przecinał wąwóz, dochodzący do samego Wodnego Dworu, wyznaczając jedyną ścieżkę wzdłuż skalnych półek. Pozostałość łuku skalnego, po którym niegdyś swobodnie spływała woda, jest jednym z niewielu wspomnień dawnego bogactwa tego miejsca. Przez dużą wilgotność tego terenu jest tu niezwykle zielono. Rośliny pną się po ruinach dworu, jakby całość była tworem Magii Natury. Wszystko wygląda niezwykle harmonijnie i spokojnie. Jest tu wiele różnorodnych sadzawek i zbiorników wodnych.
Jednym z głównych punktów stanowi wysoka wieża, służąca niegdyś mieszkańcom do obserwacji morza. Przez nich samych została nazwana Karhem. Przy dobrej pogodzie i bystrym oku, można było dostrzec stąd brzegi Reptilii. Obecnie, zostały się po niej tylko porozrzucane po ziemi wielkie kamienie.
Południowa, sąsiadująca z Wężowym Splotem część krainy, to tereny podmokłe, tworzące łąki i rozlewiska. Miejsce, gdzie rzeka wpływa do oceanu jest bardzo trudno dostępne, porośnięte namorzynowym lasem i splecione siecią wodnych arterii. To idealne miejsce lęgowe ptactwa i bestii związanych ze środowiskiem wodnym. Na północ o biegu rzeki, mokradła przechodzą w szeroki pas mieszanych lasów. Teren jest tutaj pagórkowaty o płaskich i rozległych szczytach. Pozostała część terenu, na obrzeżach, to żyzna równina a panujący tu specyficzny, nadmorski klimat, służy uprawie ziół i zbóż.

3.Historia lokacji:
Rozlewiska były zagospodarowane przez krótki czas przez jednego z Daakarskich Imperatorów w 3200 roku NE. Cały kompleks służył za nadmorską siedzibę i punkt obserwacyjny morza, czy nie nadciąga zagrożenie ze strony państwa Jaszczurów. Przez wiele lat był użytkowany do składowania zapasów żywności, broni, ale także do zwykłego mieszkania. Po nieudanej próbie zdobycia Reptilii, cały teren został nawiedzony przez gwałtowną powódź i zalany nią doszczętnie. Równocześnie z tym wydarzeniem, wieża Karh została zrównana z ziemią przez eksplozję, którego źródła nie udało się nigdy ustalić. Większość ówczesnych mieszkańców zginęła, a ci, którzy ocaleli opuścili lokację, nie wracając do niej już nigdy. Mało kto zapuszcza się głębiej w Rozlewiska nie wiedząc, co go tam czeka.

4.Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Chłopi

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Fauna:
Cyklonaz
Krwiopijca
Komrzyk
Flora:
Błękotnica bagienna
Złośliwiec
Bieluń

Realizacja: Acalia, Pomysł: Drago

Wróć do strony głównej