[P] Jesiony

Przeglądano 1120 razy

1. Położenie lokacji:

Jesiony

Cesarstwo. Sorvest, księstwo Vanth, hrabstwo Turgonia
Dwór wzniesiono na południowy zachód od Azeloth, na skraju Lasów Azelockich, kilkanaście kilometrów od granic miasta, nad brzegiem rzeki Lommy. Znajduje się w centrum obecnie podupadłych dóbr rodu Reven, do których należy, oprócz wspomnianej siedziby, wioska Lipie.

2. Opis lokacji:

Do rezydencji prowadzi stara, głogowa aleja, kończąca się bramą z dwoma kamiennymi lwami na kamiennych, licowanych cegłą postumentach. Głogi w alei nie są przycinane, brama powoli popada w ruinę, opleciona pędami starego bluszczu. Dwór wraz z otaczającym go kompleksem parkowym sprawia wrażenie zaniedbania.
Schody wejściowe wieńczy portyk wsparty na dwóch kolumnach, nad tympanonem umieszczono herb Revenów w postaci kamiennego reliefu. Budynek wymurowany z cegły i kamie­nia, założony został na planie zbliżonym do kwadratu o wymiarach ok. dwadzieścia na dwadzieścia metrów, z wnę­trzem rozplanowanym w układzie dwutraktowym.

Dwór został podpiwniczony, nakryto go dwuspadowym, mansardowym dachem z lukarnami. Z lewej strony dachu znajduje się wieża z oknem z łukiem koszowym, obecnie w ruinie. Na poddaszu, na które można dostać się schodami z piętra, znajdują się dwa pokoje dziecinne i garderoba. Wejście w elewacji ogrodowej ujmują dwie lizeny, identyczne jak pozostałe, które ozdabiają okna w elewacji.

W dobudowanych aneksach znajduje się palarnia, nieczynna oranżeria i alkierze dla służby.
Na parterze jednym traktem jest długi korytarz, z którego można wejść do sali kominkowej, alkierza i gabinetu pana domu. Na końcu korytarza znajdują się schody na górę, prowadzące do sypialni pani i pana domu, łazienki i dwóch gościnnych pokoi. Drugi trakt prowadzi do dużej kuchni, obok niej jest bokówka, jadalnia i spiżarnia. W podpiwniczeniu mieszczą się zapasy żywności. Wnętrze dworu jest dość ciemne, ściany zdobi dębowa boazeria. W korytarzu znajduje się galeria portretów, a obok palarni - biblioteka ze zwojami i kilkoma cennymi księgami, należącymi do Revenów. Meble są stare, ale w dobrym stanie. Całość nieodnawiana od lat.

Do stajni i budynków użytkowych prowadzą brukowane alejki. Piwniczka z winem znajduje się przy stajniach na kilka koni i wozowni. Na samym skraju leśno-ogrodowego kompleksu stoi też drewutnia, studnia, magazyn narzędzi i wychodek dla służby. Ogród składał się niegdyś z części warzywno-ziołowej i dużego parku, porośniętego głównie jesionami. Po śmierci Sylvie Reven jej mąż, Moebius, zaniedbał doglądanie parku i zwolnił ogrodnika. Obecnie obie części- leśna i ogrodowa - zlały się w jedno, warzywnik zdziczał, herbarium stało się dziką łąką, schodzącą niewielkim spadkiem ku pobliskiej rzece. Dwór i park otacza kamienny mur licowany cegłą, z bramą wjazdową zdobioną figurami cesarskich lwów, niemal niewidocznych dzisiaj spod dzikiego bluszczu i chmielu.

2.1

Wioska Lipie

W odległości około trzech kilometrów na zachód od dworu, w stronę Nadmorskiego Boru, leży wioska Lipie. Liczy sobie dziewięć drewnianych chat krytych słomą. Zamieszkuje ją niespełna trzydziestu mieszkańców. Zajmują się hodowlą drobnej trzody, owiec, rybołówstwem, uprawą kapusty i rzepy.

3. Historia lokacji

Ojciec Liama Revena, Denerian, zasłużył się w walce z Daakarami, pomagając odzyskać Vanthię, sam otrzymał jednak rany tak ciężkie, że kolejne lata życia spędził jako zgorzkniały inwalida. Ówczesny Hrabia na tych terenach w imieniu Cesarza nadał mu ziemię nad Lommą w 4272 roku. Denerian umarł w roku 4299. Wdowa po nim, Irma, rozpoczęła w tym samym roku budowę dworu, nazwanego Jesionami. Zamieszkał w nich oprócz Irmy jej syn, Liam, wraz z żoną, Kornelią z domu von Kosov. Posag Kornelii wydatnie przysłużył się do nadania dworkowi ostatecznego, niegdyś wykwintnego szlifu. Budowę dworu zakończono w 4353 roku. W 4360 roku do kwadratowej bryły dworu Moebius Reven, syn Liama, dobudował jeszcze parterowe aneksy, także przykryte mansardowym dachem. Po śmierci Moebiusa w 4368 roku Jesiony otrzymały w spadku dzieci jego nieżyjącej już siostry, Catherine, czyli Ewen Cathal i Hazal Reven.


4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują


Postacie graczy:
Hazal Reven [2291] na stałe
Ewen Cathal [2449] na stałe

NPC

Miano: Maddie Colbert
Wiek: 77 lat
Rasa: człowiek
Profesja: kucharz
Charakter: praworządny dobry
Specjalność: gotowanie
Zajmowane stanowisko: kucharka
Opis: Maddie to energiczna, zgryźliwa staruszka. Nosi grube, wełniane pończochy, suknię z ciepłą halką, tą sama od dwudziestu lat, sweterek w kolorze musztardy, chustę. Siwe włosy związuje w spleciony z ciasnego warkoczyka koczek. Upina je morderczymi szpilkami. Spiczasty nos mocno dąży już do spotkania z brodą. Jest absolutnie lojalna wobec rodu Revenów.

Miano: Nigel Colbert
Wiek: 79 lat
Rasa: człowiek
Profesja: lokaj
Charakter: chaotyczny neutralny
Specjalność: podawanie posiłków
Zajmowane stanowisko: majordomus
Opis: Nigel nosi sztuczkowe portki, kamizelkę w paski z zielonym atłasem z tyłu, spod której wygląda starcza grdyka w zbyt mocno zapiętej koszuli. Bywa przygarbiony, ma długi, czerwony trochę nos starca - zrzędliwy lokaj ratuje się czasem przed bólem istnienia popijając własnoręcznie stawiane nalewki. W dworze Revenów wylądował przed wieloma laty z ciągnącym się trochę za nim smrodkiem nieudacznika popijającego za plecami panów. Został mężem Maddie. Od lat stanowią zgodne stadło, a energiczna żona czuwa nad jego pociągiem do kieliszka.

Miano: Scope
Wiek: 14 lat
Rasa: człowiek
Profesja: chłopak na posyłki
Charakter: chaotyczny dobry
Specjalność: gra na okarynie
Zajmowane stanowisko: stajenny
Opis: Wesoły, średnio rozgarnięty chłopiec, posłuszny i dobry. Wychował się w rodzinie praczki z Lipia. Do komenderowania nadawał się doskonale, bo robił, co mu kazano, nie pytał, bo tak był nauczony. Matka ścierą biła i rozkazywała, pan ociec też, ino kijem.

Miano: Gretel
Wiek: 16 lat
Rasa: człowiek
Profesja: służąca
Charakter: chaotyczny dobry
Specjalność: szycie, naprawa odzieży, gotowanie
Zajmowane stanowisko: podkuchenna, pokojówka
Opis: Gretel jest posłuszną, gadatliwą, wiecznie uśmiechniętą dziewczyną. Ma ciemne włosy, przyjemną buzię o zadartym nosie i paru piegach. Wychowana w biedzie, radzi sobie jak może, imając się różnych robót i wszelki zarobiony grosz przekazując matce.

Miano: Lateran
Wiek: 34 lata
Rasa: człowiek
Profesja: pisarczyk
Charakter: chaotyczny neutralny
Specjalność: zarządzanie
Zajmowane stanowisko: zarządca
Opis: Lateran jest krępy, barczysty, dobrze po trzydziestce, ale wygląda poważniej dzięki brodzie i wąsom. Włosy ma mysiej barwy, spojrzenie całkiem bystre, a wyraz nieładnej, ale robiącej dobre wrażenie twarzy poczciwy.


5. Stworzenia i rośliny:

Fauna:

typowa dla Księstwa Vanth i Lasów Azelockich, w tym m.in.:

Kretoszczur
Ognik
Ryś Fallathański
Ścierwojad

Flora:

typowa dla Księstwa Vanth; roślinność lasów mieszanych i łąk, w tym:

Jesiony
Buki
Graby
Morwa
Purpea
Tysiącznik

6. Koszt lokacji:

Koszt lokacji - 97 890 481 sztuk złota

9x Chata
1x Rezydencja
1x Chaty zbieraczy 
2x Pole 
3x Farma

{"location_parameters":[
{"paramname":"populacja", "paramvalue":23},
{"paramname":"obrona", "paramvalue":5},
{"paramname":"produkcja materiałów", "paramvalue":3},
{"paramname":"generowanie prestiżu", "paramvalue":10},
{"paramname":"produkcja złota", "paramvalue":11},
{"paramname":"luksus", "paramvalue":20},
{"paramname":"skrytka", "paramvalue":14},
{"paramname":"rzemieślnictwo", "paramvalue":0},
{"paramname":"grawernia", "paramvalue":0},
{"paramname":"koszty NPC", "paramvalue":20},
{"paramname":"stragan", "paramvalue":0},
{"paramname":"wiara", "paramvalue":0},
{"paramname":"nauka", "paramvalue":0},
{"paramname":"CLZ%", "paramvalue":530.8271051%},
{"paramname":"cena w złocie", "paramvalue":97809481}]}

7. Typ lokacji:


Lokacja rodowa
Właściciel Ewen Cathal [2449] ród Reven

8. Autor

Ewen Cathal

Wróć do strony głównej