Aeg Cirion

Przeglądano 1603 razy

1. Położenie lokacji:

Romen-Dor, Cantica, Tilaus Sol.

2. Opis lokacji:

Tak jak Elanor jest skrytym sanktuarium Domu Aearon, tak placówka handlowa w Tilaus Sol jest miejscem jawnym, do którego łatwo się dostać. Służy „Morskim Elfom”, jak często nazywa się ów ród, raczej jako miejsce utrzymania i pracy, nie zaś odpoczynku i schronienia. Zabudowa jest raczej toporna i niezbyt ozdobna, co jest przeciwieństwem architektury Laefar, a wiele rozwiązań wyszło prędzej spod ręki ludzi. Jednakże, bystry obserwator dopatrzy się wielu przeróbek i detali, wskazujących, iż Aeg Cirion od dłuższego czasu jest zamieszkana przez Elfy.

Zwracając uwagę na brak zabudowań w bezpośrednim pobliżu, można byłoby pomyśleć, że miejsce te znajduje się poza miastem. Nic bardziej mylnego: ciągle mieści się w granicach administracyjnych Tilaus Sol, choć na ich skraju. Faktem jest to, że wystarczy pięć minut wiosłowania z centrum portu na zachód, aby dostać się do faktorii. Można też dostać się tutaj lądem, podążając jedną z dróg miejskich. Dla podróżnych czeka tu rozległa przystań, mogąca pomieścić wiele małych łódek i kutrów.

Tuż przy samej przystani, pod wysokimi arkadami, rozstawione są stragany dla klientów detalicznych: można tam kupić świeże ryby, kalmary, małże, krewetki czy inne owoce morza. Handel na większą skalę zaczyna się jednak dalej, w głębi budynków faktorii. By się tam dostać, należy przejść dużymi wrotami, prowadzących do części magazynowej. Można też stąd przejść schodami od razu na wyższy poziom, zazwyczaj jednak przejście to zamknięte jest kratą. Rzadko korzysta z nich ktoś, kto nie należy do Domu, albo nie jest przez nich zaproszony.

Magazyny podzielone są na dwie osobne strefy: przy przystani składowane są skarby połowów rybaków, ryby, owoce morza oraz ich narzędzia potrzebne do pracy. Chociaż dba się o czystość, a przechowuje się tu tylko świeżą żywność, trudno uniknąć drażniącego nozdrza zapachu. Szczęśliwie, jest on odczuwalny tylko na najniższym poziomie faktorii.

By dostać się do tak zwanego „wysokiego magazynu”, trzeba się wspiąć wcześniej opisanymi schodami, zabezpieczonymi kratą. U ich szczytu znajduje się niewielki placyk, zarośnięty bujnymi krzewami i kilkoma drzewkami pomarańczowymi. Pierwszy budynek, który się tutaj ujrzy, to właśnie „wysoki magazyn”, w którym składuje się dużo cenniejsze materiały: głównie perły oraz jedwab. To handel tymi dwoma surowcami zapewnia Aearonom dochód, który uczynił ich ród bogatym.

Z placu można dostać się również do starej wieży, do kapliczki poświęconej Athiel oraz do pomieszczeń mieszkalnych.

Pierwszy z wymienionych budynków jest zarazem najstarszym ze wszystkich, znajdujących się w faktorii. Był tutaj na długo przed zagospodarowaniem terenu pod faktorię, a nawet przed wybudowaniem samego Tilaus Sol. Pozostałości wieży sugerują, że musiała być to strażnica, służąca jako miejsce do obserwacji morza. Dzisiaj jednak we wnętrzu zabezpieczonej przed dalszymi uszkodzeniami wieży znajduje się rozbudowana kuźnia oraz pracownia jubilerska, miejsce pracy Amerrivy Serandhiel, będącej zarazem nadzorcą placówki. Opowieści głoszą zarazem, że w tym miejscu znajduje się ukryte miejsce do tajemniczych podziemi, jednak nikt nie potwierdził ów plotek.

Kapliczka Bogini znajduje się w ogrodzie. Oparta jest o ścianę wieży, a sama jej konstrukcja należy do prostych. Jej piękno podkreślone jest przede wszystkim przez rosnące dookoła kwiaty oraz pochylone drzewo pomarańczowe, które wydaje się składać pokłon samej Athiel. Postawiono tam figurę bogini wyrzeźbioną z marmuru, którego faktura przypomina czarne, pełne gwiazd nocne niebo.

By dostać się do strefy mieszkalnej, należy pokonać kolejne schody, wąskie i kręte, wspinające się wśród kilku znajdujących się tutaj naturalnych skał. Na górze można znaleźć rozległy budynek, górujący nad pozostałymi w Faktorii. Ostatecznie jednak wchodzi się do środka dużymi drzwiami z ciężkiego drewna okutego metalem. Wnętrza są raczej skromne. Duża część przestrzeni została zagospodarowana na archiwa, wypełnione zwojami oraz księgami pełnymi rachunków oraz dokumentów. Można również znaleźć niewielki salonik służący do przyjmowania gości oraz kilka pokoi sypialnych, gotowych do zamieszkania. Oczywiście, są tu również pomieszczenia gospodarcze: kuchnia, spiżarnia, magazynek, a i również łaźnia w stylu Romen-Dorskim. Tak naprawdę jednak, w tym budynku na stałe mieszka tylko jedna osoba, którą jest nadzorczyni placówki. Tak okazała powierzchnia wydaje się zbyt duża jak na samą Amerrivę, prawda jest jednak taka, że bardzo często przebywają tu również Aearonowie, czy też partnerzy w handlu, kupcy czy inni ważni goście.

Nad budynkiem góruje kilka wąskich wieżyczek, w których po dziś wiszą stare, wysłużone dzwony. W razie zagrożenia, można się nimi posłużyć aby ogłosić alarm. Dźwięk niesie się po wodzie daleko, słyszany nawet w samym Tilaus Sol.

3. Historia lokacji:

Kiedy rozpoczęto pracę budowlane nad Tilaus Sol, na zachodnim krańcu nowej osady postanowiono wznieść wieżę strażniczą, aby strzegła mieszkańców od strony morza. Była to solidna budowla, która jednak służyła miastu tylko przez dwadzieścia trzy lata, kiedy to sztorm wyłonił jej wady konstrukcyjne. Postawiono ją na niepewnej skale, która osunęła się rujnując wieżę. Władze miasta zdecydowały się wybudować nową strażnicę, dalej na zachód od Tilaus Sol. Stara zaś na wiele lat została pozostawiona samej sobie.

Teren, na której leżała, kupił w końcu zamożny obywatel Romen-Doru, na co dzień mieszkający w Utopii. Wybudował tutaj rozłożystą rezydencję, która miała służyć mu jako miejsce wypoczynku od tłoku stolicy Republiki. Po nim przejęli dom jego synowie, następnie jedyny wnuk. Niestety, dla tego patrycjuszowskiego rodu Letycjuszy, ostatni z ich rodziny nie tylko roztrwonił majątek, ale i nie spłodził żadnego legalnego potomka. Po jego śmierci, wystawiono budynek na sprzedaż.

Siedziba została wykupiona przez Dahenena Felmirra na niedługo po odłączeniu się od jego Domu linii Aearon, służąc przez lata rodowi jako jedno z ważnych źródeł dochodu. Co jednak interesujące, mimo sporych sum, które wykazują księgi rochunkowe faktorii, nie do końca wiadomo gdzie owe zyski były przekazywane. Niestety, wygląda na to, że pozostanie to nierozwiązaną zagadką: jedyna osoba, która mogła znać odpowiedź, sam wyżej wymieniony właściciel, zginął pod koniec 4367 roku.

Aktualnie, w świetle prawa, należy do Gloriona z Domu Aearon. Przekazanie nastąpiło wedle testamentu, kiedy pożar w Utopii pochłonął tamtejszą placówkę handlową, wraz z jej właścicielem - Dahenenem. Jednakże, nowego gospodarza nie widuje się tu często, a miejscem zarządza jego daleka krewna, Amerriva z Domu Serandhiel.

4. Lista mieszkańców/NPC:


- Amerriva Serandhiel [12322] – dogląda placówkę w imieniu Aearonów

Najbardziej rozpoznawalni pracownicy faktorii (mieszkający w Tilaus Sol), oraz znaczniejsi goście:

– Miano: Eiliannor
Rasa: Elf
Wiek: 318 lat
Zajmowane stanowisko: Kapitan ochrony (na zmianie 12 osób).
Opis: Razem z Amerrivą oraz Marcusem, jest jednym z trzech osób, które mieszkają w Aeg Cirion na stałe. Eiliannor jest białowłosym Elfem, który dawno temu przyrzekł służbę Othiel z Domu Aearon. Pod jego komendą znajdują się ochroniarze, głównie ludzie oraz Elfy, które na co dzień mieszkają w Tilaus Sol. Ich kapitan odpowiedzialny jest za pilnowanie zmian oraz dbanie o bezpieczeństwo placówki. Jest nad wyraz surowy. Nie licząc kilku zaufanych pracowników, reszta obsady bardzo często za jego sprawką się zmienia - ma tendencje do zwalniania pracowników za niewielkie zaniedbania. Dzięki temu jednak ochrona utrzymuje bardzo profesjonalny poziom.

– Miano: Marcus Tytus Cornelius
Rasa: Człowiek
Wiek: 48 lat
Zajmowane stanowisko: Zarządca.
Opis: Starszy mężczyzna, który jest odpowiedzialny za zarządzanie pracownikami (nie licząc ochrony) oraz księgi rachunkowe. Bezpośrednio podlega Amerrivie, chociaż ma autonomię w większości spraw. Jest człowiekiem uprzejmym, cierpliwym, wywodzącym się z zubożałego rodu Patrycjuszów. Należy do Płomienia Inis Birke i szczerze wierzy w ideały, które szerzy organizacja. Jawnie twierdzi, że Aearonowie zaopiekowali się jego rodziną i jest im za to wdzięczny.

– Miano: Aurora Cornelius
Rasa: Człowiek
Wiek: 24 lat
Zajmowane stanowisko: Kapitan kutra.
Opis: Krnąbrna, młoda kobieta, która dowodzi jednym z wielu kutrów rybackich, stacjonujących w Aeg Cirion. Wychowała się na Tilaus Sol, a pracę na morzu zaczęła kiedy jej ród popadł w długi. Umie walczyć, pić, jest zawsze gotowa do zwady i rzadko przegrywa w walce na pięści. Ktoś kiedyś powiedział, że z zachowania bardziej przypomina pirata, niż rybaka - ojciec wychował ją jednak na uczciwą osobę, która nie boi się ciężkiej pracy.

– Miano: Grung
Rasa: Ork
Wiek: 37 lat
Zajmowane stanowisko: Robotnik.
Opis: Najbardziej rozpoznawalny robotnik placówki, wielki ork, nie grzeszący zbyt wielkim rozumiem. Mimo, iż mógłby jednym uderzeniem przebić ścianę, wydaje się nad wyraz łagodny i przyjazny, jak na przedstawiciela swojej rasy. Lubi Elfy i uważa, że te są dobre, co często werbalizuje w swoich niezbyt gramatycznych zdaniach. Łysy i obdarzony dużą ilością blizn. Służył kiedyś na okręcie wojennym wraz z Faelivnirem. Mówi jednak, że wojaczka go już znudziła. Teraz głośno prawi, że pragnie założyć rodzinę.

– Miano: "Szczur"
Rasa: Człowiek
Wiek: 14 lat
Zajmowane stanowisko: Goniec.
Opis: Ulubieniec tutejszych straganiarzy, "Szczur", to czternastoletni chłopak pracujący dla Marcusa jako kurier. Zanosi listy z i do placówki, robi drobne zakupy czy raportuje o tym, co się dzieje w przystani. Chłopak jest skrupulatny i lojalny, chociaż nie zawsze cechuje się dużą bystrością. Jest zakochany w Dúlinnien i często go widać w towarzystwie tej młodej Elfki.

– Miano: Dúlinnien
Rasa: Elf
Wiek: 16 lat
Zajmowane stanowisko: Straganiarka.
Opis: Dziewczyna sprzedająca w placówce owoce morza, które pochodzą z kutra jej ojca, Estelona. Chodzi pomiędzy klientami i gośćmi, sprzedając małże i mule za drobne sumy, a dzięki swojemu urokowi nie marudzi na brak klientów. Zawsze uśmiechnięta, a jej złote oczy przykuwają uwagę swoją niezwykłością. Szczególnie, że ma zielone włosy. Często w jej towarzystwie widać "Szczura", choć Elfka wydaje się nie zwracać na człowieka większej uwagi.

– Miano: Fimdor
Rasa: Elf (Człowiek)
Wiek: 83 lat
Zajmowane stanowisko: Kupiec.
Opis: Bogaty handlarz z Cesarstwa, często pojawiający się w placówce Aearonów. Zawsze kupuje luksusowe towary sprzedawane w Aeg Cirion: perły oraz jedwab, aby potem rozprowadzać te towary na zachodzie. Kilkukrotnie Amerriva oraz Marcus przekonali się, że jest to osoba o ciężkiej sakwie, ale wątpliwej uczciwości. Marcus wyrobił sobie odruch bardzo uważnego podpisywania wszystkich pism i kontraktów, kiedy handluje z Fimdorem. Niemniej, jest jednym z najczęściej pojawiającym się w placówce kupcem, który zawsze zostawia duże ilości złota w zamian za towar.

– Miano: Tytus Marcus
Rasa: Człowiek
Wiek: 35 lat
Zajmowane stanowisko: Kupiec.
Opis: Mężczyzna, który zaopatruje się w Aeg Cirion w ryby oraz owoce morza, aby potem je sprzedawać w karczmach oraz na targu Tilaus Sol. Tytus ma głęboką bliznę na twarzy i siwe włosy, których ponoć dorobił się podczas jednej z bitew morskich, kiedy jeszcze był żołnierzem. Po tym zdarzeniu wybrał spokojniejsze życie na lądzie. Pojawia się w placówce niemal codziennie, a jako stały gość, dostaje tutaj nie małe zniżki na kupowane towary.

- Liczni rybacy, pływający na kutrach,
- Liczni handlarze.

Goście:
- Okazjonalnie, mieszkają tutaj przedstawiciele Domu Aearon (postacie), którzy zazwyczaj bywają w podróży. Ponadto, często stacjonują tutaj statki przyjaciół i krewnych, odwiedzających Canticę.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Flora:
- Ucichek modry
- Łachmanki przydrożne

Fauna:
- Ryby morskie
- Małże
- Krewetki
- Kalmary
- Kilka dzikich kotów

6. Koszt lokacji:

62 098 947 sztuk złotych monet

1x Pracownia rzemieślnicza  
1x Spichlerz
1x Koszary 
2x Rynek 
1x Kapliczka 
2x Farma

7. Typ lokacji:


Rodowa
Własność rodu - Aearon

8. Autor:

 Faelivnir

Wróć do strony głównej