Pijawka

2016-03-30 20:05:24

1. Typ:

Mikstura/alkohol – absynt

2. Opis:

Mocny alkohol z rodziny absyntów o nietypowej, karmazynowej barwie. Produkowany jest niczym standardowy absynt na bazie odpowiednio wyselekcjonowanych ziół, roślin i alkoholu. Podczas pierwszej maceracji piołunu w alkoholu uzyskuje się niezwykle gorzką substancję, która stanowi bazę Pijawki. Dalszy proces opiera się o naprzemienną macerację i destylację. Kiedy w trakcie pierwszej maceracji używa się tylko piołunu, to już podczas kolejnej dodaje się pozostałe zioła, które nadają charakterystyczny smak absyntu.
Pijawka różni się od typowego absyntu pod kilkoma względami. Po pierwsze, podczas ostatniej maceracji dodaje się czerwone kwiaty hibiskusa, które nadają trunkowi czerwony kolor. Dodatkowo osobno przebiega proces pozyskiwania opiatów, które zostaną dodane pod sam koniec produkcji Pijawki. Poprzez osobną maceracje niedojrzałych główek makowych uzyskuje się esencję opiatową. Następnie uzyskaną esencję gotuje się z odpowiednią mieszanką ziołową, przez co uzyskuje się laudanum – innymi słowy nalewkę z opium. Eliksir ten dodaje się na sam koniec do gotowego, czerwonego absyntu. Kilka kropel wystarczy, aby cały trunek zmienił kolor na nieco ciemniejszy, krwisty.

W przypadku przedawkowania można odczuć następujące objawy: bóle głowy, szumy w uszach, mroczki przed oczyma, nudności, brak apetytu, palenie w przełyku i trudności w połykaniu, w skrajnych przypadkach także kołatanie serca naprzemiennie ze spoczynkowymi bólami serca.

Przepis stanowi tajemnicę rodu von Plauen i jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, by był dalej produkowany.

3. Sposób przechowywania:

Szczelne, szklane butelki, przechowywane w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu.

4. Trwałość:

Alkohol ten jest bardzo trwały i może być przechowywany bardzo długo bez najmniejszego uszczerbku na jego mocy i smaku. Wystawiony na długotrwałe działanie Solimusa traci swój kolor, stając się przezroczysty, dlatego też zaleca się przechowywanie alkoholu w ciemnym miejscu.

5. Sposób, w jaki dostarcza się ją do organizmu:


Wypicie.
Pijawkę podaje się i spożywa w ściśle określony sposób i choć nie wpływa to na moc alkoholu, to nadaje konsumpcji odpowiednią atmosferę.

6. Efekt, jaki powoduje jej zażycie/dostarczenie do organizmu:

Upojenie alkoholowe połączone z uczuciem błogostanu, odprężenia i relaksu. Ma bardzo silne działanie uspokajające i wyciszające, przez co pijący nie stają się ani głośni, ani agresywni – niezależnie od spożytej dawki. Wprowadza pijącego we wspaniały, radosny nastrój.
Pijawka nie powoduje halucynacji.
Efektem ubocznym podczas spożycia są krwawe, drobne wybroczyny na skórze - jak po ukąszeniach pijawek.


6.1 - Czas, po jakim zaczyna działać:

Po ok. 30 minutach, w zależności od spożytej dawki oraz masy spożywającego.

6.2 - Antidotum i jego dostępność:

Nie dotyczy.


7. Autor
Ellia von Plauen

Wróć do strony głównej