Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Nicoria

Przeglądano 2249 razy

1. Położenie lokacji: Amarth, Fluveria2. Opis lokacji:
Nicoria - stolica ziem Fluveria. Wybudowana została na rzece Błękiny Kieł, spięta z jego brzegami za pomocą dwóch mostów.
Ze względu na swoje położenie jest miastem dość specyficznym. Nie mając możliwości rozwoju i rozbudowy na boki pnie się z każdym rokiem coraz wyżej i wyżej. To za sprawą magii nawet najwyższe i najbardziej filigranowe wieże pomimo niesprzyjającej amarthyjskiej pogody nadal stoją i mają się dobrze.
Nicoria wybudowana jest na solidnym ‘pniu’ głęboko osadzonym w dnie Błękitnego Kła, dzięki czemu jest stabilna i może opierać się rzecznym prądom. Oprócz Rinnheim (miasta właściwego), które się na nim znajduje, odchodzą od niego dwa mniejsze mosty, które prowadzą do Kisst`attur oraz Himirnnu stojących na mniejszych i z pozoru delikatniejszych ‘pniach’.
Do Rinnheim prowadzą dwa mosty, które spinają brzegi Błękitnego Kła z miastem. Każdy z nich od strony lądu zakończony jest wieżą, w której stacjonuje część amarthyjskiego wojska. Nicoria jest bowiem jednym z niewielu miejsc, gdzie można przebyć rzekę, szczególnie tak blisko granicy z Irimgardem. Jak wszystkie budowle, tak i Strażnicze Wieże wyglądają krucho, a powierzchowność tych konstrukcji nakłania bardziej do myślenia o nich, jak o dziełach sztuki, niż pierwszej linii obrony przed najeźdźcą. Łuki, przypory i kolumienki są ich nieodłącznymi elementami ukrywającymi przed niewprawnym okiem potężny szkielet baszt.
Z Mostu Południowego można udać się w stronę doliny Keila`tönn, ku Irimgardowi lub w głąb kraju do miasteczek Aurea i Luminea. Z Mostu Północnego zaś można ruszyć w kierunku granic ziem Rabia.
Rinnheim. Miasto właściwe dzieli się na trzy okręgi:
Najbardziej zewnętrzny zwany jest Hrin. Mieszczą się tam wszelkie magazyny, zajazdy i warsztaty rzemieślnicze oraz domostwa biedniejszych mieszczan. To właśnie tędy biegnie droga od Mostu Północnego do Południowego, aby podróżni nie musieli zagłębiać się w kręte i wąskie uliczki miasta.
Środkowym pierścieniem jest Mioost, gdzie znajdują się sklepy oraz część obiektów administracyjnych. Mieszkają tutaj również bogatsi Nicoryjczycy i urzędnicy.
Wewnętrzna część miasta - Ttingar jest zabudowana najgęściej. Mieszka tutaj arystokracja oraz studenci Nicoryjskiego Uniwersytetu oraz Nicoryjskiej Akademii Medycznej, przy której mieści się Szpital Miejski. Oba te gmachy znajdują się właśnie w Ttingar. Oprócz nich można tutaj również znaleźć Bibliotekę imienia Deare Nniter, która była jedną z głównych architektów Nicorii oraz Główną Świątynię Isinnir.
Ponadto po całym mieście rozsiane są amarthyjskie łaźnie oraz Wieże Obserwacyjne, w których stacjonują pomniejsze oddziały wojska wraz z nicoryjskimi magami.
Kisst`attur oraz Himirnnu. Z Rinnheim można się do nich dostać jedynie mostami. Pierwsze z nich jest dzielnicą administracyjną miasta. To tutaj znajduje się Pałac Nicoryjski, gdzie mieszka i sprawuje władzę nad Nicorią Burmistrz. Mieści się tutaj również reszta urzędów miejskich. Drugie, jest właściwie pojedynczą budowlą - Wielkim Obserwatorium, gdzie nicoryjscy magowie oraz astrologowie badają między innymi ruchy gwiazd czy klątwę ‘Zamieci’.

3. Historia lokacji:
Budowa miasta na rzece została rozpoczęta na wiosnę 4012 roku, a trudność wynikająca z miejsca jego usytuowania przeciągnęła prace do 4019 roku. Głównymi architektami, którzy nadzorowali wznoszenie Nicorii byli Fahr Nniter (architekt), jego żona Deare (architekt i mag) oraz ich przyjaciel Koe Maen`troht (architekt).
Najtrudniejszym etapem budowy Nicorii było niewątpliwie postawienie ‘pni’ pod Rinnheim, Kisst`attur i Himirnnu. Na ten czas dzięki magii poprowadzono rzekę innym korytem, by dać możliwość budowniczym odpowiednio głębokiego usytuowania fundamentów. Prace te trwały cztery lata.
Dalej zajęto się konstrukcją mostów wraz z Wieżami Strażniczymi oraz dysku, na którym powstały pierwsze budynki - między innymi Świątynia Isinnir czy Szpital Miejski.
Kolejnym etapem prac, który rozpoczął się w 3951 roku było wzniesienie Pałacu Nicoryjskiego na Kisst`attur oraz Wielkiego Obserwatorium na Himirnnu.
Kolejno w roku 4098 powstała Nicoryjska Akademia Medyczna przy wcześniej wybudowanym Szpitalem Miejskim, a w 4104 Nicoryjski Uniwersytet. Obie te instytucje w 4107 roku ufundowały i pełniły pieczę nad powstaniem Biblioteki.
Do roku 4275, w którym to rozpoczęła się wojna z Irimgardem, Nicoria bogaciła się, piękniała i z roku na rok pięła coraz wyżej w niebo. Nie odnotowano też większych problemów wśród władz, czy ogólnego niezadowolenia społeczeństwa.
Wraz z wybuchem wojny, w Nicorii zapanował chaos. Wiedziano bowiem, że będzie ona jednym z pierwszych miast, które zostaną zaatakowane, jako iż mieści się na ziemiach graniczących z najeźdźcą. Samej Nicorii Irimgardczykom zdobyć się nie udało, obrócili oni jednak w gruzy Wieże Strażnicze i mosty prowadzące do Rinnheim, a co za tym idzie unieruchomili stacjonującą tam część amarthyjskiej armii.
Po 4277 roku, gdy armie Irimgardu zostały odparte i wróciły na tereny swego państwa, przez dwa lata ciągnęła się odbudowa zniszczonych budowli, a miasto zostało bardziej ufortyfikowane.
Na początku zimy 4304 roku prądy rzeki Błękitny Kieł naruszyły szkielet ‘pnia’ pod Rinnheim, a mieszkańcy Nicorii odczuli kilka silnych wstrząsów. Szybko zabrano się do prac naprawczych, by miasto nie pogrążyło się pod wodą. Trwały one niecałe półtora roku, a przy naprawie zatrudniono wielu magów, by miasto nie musiało się obawiać wtórnych poruszeń i mogło funkcjonować normalnie. Przy okazji wzmocniono konstrukcję, aby uniknąć takich nieprzyjemności w przyszłości.
Obecny Burmistrz Nicorii: Nicola Berhet z rodu Leiss.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Mieszkańcy Nicorii

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Flora:
brak
Fauna:
Łowiskoczek - można go spotkać na brzegach Błękitnego Kła w niewielkim oddaleniu od miasta

Autor: Rhahn ar`Kha

Wróć do strony głównej