Keila`tönn

Przeglądano 2159 razy

1. Położenie lokacji: Amarth, Fluveria


2. Opis lokacji:
Keila`tönn, co znaczy po amarthyjsku ‘Kły uśpionej Bestii’, jest położoną na południe od Nicorii krainą wiecznej zamieci i porywistych wiatrów.
Miejsce to wzięło swoją nazwę niewątpliwie od charakterystycznych tworów lodowych, kształtem przypominających wielkie kły ustawione na sztorc w śniegowej czapie. Występują one pojedynczo, bądź w mniejszych lub większych grupach na całej długości doliny. Niskie czy wysokie, wszystkie kończą się ostrym szpicem wycelowanym w niebo. Niejeden podróżny mówiąc o tym miejscu, daje za przykład paszczę wielkiej bestii, która wysuwa łeb spod śniegu, żeby pochwycić niczego nie spodziewającą się ofiarę.
Na obu krańcach oraz w połowie doliny znajdują się Strażnice, w których można odpocząć przed czy po podróży przez Keila`tönn. W budynkach stacjonują niewielkie oddziały z Nicorii lub z Seliji, które w razie potrzeby mogą ruszyć na pomoc zagubionym podróżnym. Karawany mogą też wynająć tam przewodnika, gdyż bez osoby, która zna ‘Kły’ lepiej się tam nie zapuszczać.
Wieczna zamieć zasypuje co rusz trakt, a z pozoru łatwe i szerokie trasy mogą być zgubne, gdyż pod śniegiem często natrafić można na rozpadlinę. Ponadto Keila`tönn zamieszkują bestie, których z pewnością nikt nie chciałby spotkać.
Strażnice. Dzielą się na dwa rodzaje. Pierwsza para to niezbyt wysokie, ale za to długie i szerokie budynki, które znajdują się z obu krańców doliny. Trzecia jest silniej ufortyfikowana i wrośnięta w skały w połowie trasy przez Keila`tönn.
Podzielone są na część mieszkalną przeznaczoną dla stacjonujących tam strażników oraz tę, w której nocują podróżni. W segmencie dostępnym dla wędrowców znajduje się kuchnia oraz sala wspólna, w której można spożywać posiłki. Pomieszczenia są urządzone skromnie, bez przepychu i niepotrzebnie zajmujących przestrzeń mebli. Ponadto przy Strażnicach znajdują się stajnie i magazyny, w których karawany mogą pozostawić swoje towary na czas odpoczynku. Warty wymieniają się okresowo, co cztery miesiące.

3. Historia lokacji:
Keila`tönn jest wytworem natury i magii Królestwa Zamieci. W 4303 roku wraz z nastaniem wiecznej zimy w Amarth w dolinie rozpoczęły się anomalie pogodowe - wieczne opady białego puchu oraz porywiste wiatry. Kraina stała się trudna do przebycia, a w rozpadlinach i grotach zamieszkały bestie. W pierwszym roku po nastaniu mrozu powstały lodowe kły, od których wzięła się nazwa tego miejsca.
W 4309 roku rozpoczęto budowę bliźniaczych Strażnic u wylotów doliny. Jedna z nich stanęła po stronie Nicorii, druga pomiędzy górami Sel`ij jah i Craarh nieopodal miasteczka Selija. Wytyczono trasy przez 'Kły' i zaczęto dbać o ich przejezdność.
Dwa lata później postawiono kolejną, mniej więcej w połowie drogi przez Keila`tönn. Silniej ufortyfikowana i wrośnięta w skalne zbocze, miała zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo na trakcie.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:
Keila`tönn jest nieprzyjazną krainą, a co za tym idzie, nikt jej nie zamieszkuje na stałe.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:
Zwierzęta:
Kjálkar
Wyjec
Rośliny:
brak

Autor: Rhahn ar`Kha

Wróć do strony głównej