[O] Jezioro Krwi

Przeglądano 1244 razy

1. Położenie lokacji:


Amarth -> Veneficia

 Amarth - jezioro krwi2. Opis lokacji:


Jezioro Krwi, nazywane przez Amarthyjczyków Vatn`blauur i jest drugim co do wielkości jeziorem w Amarth. Znajduje się na terenie Veneficii, w dolinie otoczonej z trzech stron przez masyw Gór Południowych. U brzegów tego nigdy nie zamarzającego akwenu nie rośnie żadna roślinność. Dopiero kilka metrów dalej pojawiają się nieśmiałe wstępy do lasów, sięgających aż do wyższych partii gór. Być może jest to spowodowane niezwykłymi właściwościami jeziora, w którym prócz kamieni i (być może) legendarnych rubinów nie uświadczy się nawet najmniejszej rybki. Od dawna bowiem Amarthyjczycy wiedzą, a zwierzęta najwyraźniej wyczuwają instynktownie, że choć czerwone wody mogą przynieść ulgę w bolączkach, to zbyt długie przebywanie w nich może być zgubne.
Nad brzegiem jeziora znajduje się kompleks budowli, nad którymi pieczę sprawują kapłani Andafry. W jego skład wchodzi świątynia Pani Życia, uzdrowisko i domostwa rodzin opiekujących się tym świętym miejscem.
Świątynia Andafry wybudowana jest na planie pięcioboku foremnego z śnieżnobiałego drewna i kamieni. W centrum budynku znajduje się drewniane wyobrażenie Rzeźbiarki, zaś arkady biegnące wzdłuż wewnętrznych ścian zdobione są w jej symbole - rogi oraz pędy Vanisserith, jak również w wizerunki zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy. Nieopodal Świątyni znajduje się Gaj Czerwonej Vanisserith.
Uzdrowisko, to dwupiętrowa budowla wykonana z kamienia i bielonego drewna. Największym pomieszczeniem, które znajduje się w tym budynku jest wielka sala mieszcząca się na parterze, w której podawane są posiłki. Służy ona również za miejsce odpoczynku dla pielgrzymów, bowiem jedna z jej ścian zastawiona jest regałami z dostępnymi dla przejezdnych księgami. Z wielkiej sali można przejść do sauny, a dalej, do basenów częściowo wychodzących na zewnątrz, w których dolewana gorąca woda powoli miesza się z lodowatą z zewnątrz. Na piętrze mieszczą się pokoje dla kuracjuszy.
Mieszkania kapłanów i uzdrowicieli, to kilka niewielkich budowli "przylepionych" do gmachu uzdrowiska, niektóre z nich posiadają bezpośrednie doń przejścia. Urządzone są wedle gustu właścicieli.

3. Historia lokacji:


Amarthyjczycy wierzą, iż to właśnie na ziemiach ich państwa rozegrała się wielka bitwa bogów, która doprowadziła do powstania świata. Nic więc dziwnego, że z kultem Isinnir powiązanych jest tak wiele miejsc na terenie Kraju Zamieci. Jednym z nich jest Jezioro Krwi, które swą nazwę zawdzięcza niezwykłemu kolorowi wody, jak i legendom z nim związanymi.
Podania mówią, iż to właśnie w jego niezwykłych wodach bogowie obmyli swe ciała po stoczonej bitwie, a krew spływająca z ich ran zabarwiła jezioro na czerwono.
Inni twierdzą, że na jego dnie na środku zbiornika spoczywają rubiny - krople krwi, które ściął mróz i to właśnie dzięki nim wody Vatn`blauur zawdzięczają swą barwę. Nikt jednak nie potwierdził ich istnienia, gdyż mącenie jego wód jest zakazane i karane z najwyższą surowością.
Jakby jednak nie było, prawdą jest, że woda Jeziora Krwi posiada silne właściwości uzdrawiające. Kuracje, którym poddawani są tutaj podróżni potrafią zdziałać cuda. Nic więc dziwnego, iż od niepamiętnych czasów wielu schodziło do doliny znajdującej się obecnie nieopodal Vipery, by odnaleźć lek na trawiące ich bolączki.

Pierwotnie na brzegach Jeziora stanęła świątynia Andafry - niezwykła budowla niemalże w całości wykonana ze śnieżnobiałego drewna. Jej wnętrze, choć urządzone bez zbytniego przepychu, zdobiła piękna drewniana rzeźba przedstawiająca Panią Życia, a arkady podtrzymujące ściany ozdobione są płaskorzeźbami zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy i góry. Potem wzniesiono domy dla kapłanów-uzdrowicieli, a także uzdrowisko, w którym zatrzymywali się pielgrzymujący tutaj Amarthyjczycy.
Z biegiem lat w Amarth coraz silniej odnotowywano wpływy Lifeatyzmu. Tak więc, gdy z dekretem Vashyi i Selduine stał się on religią państwową jego wyznawcy bez większego oporu zdołali usunąć ze świątyni Andafry jej posąg, a na jego miejscu pojawiły się rzeźby przedstawiające Najwyższych Kapłanów i szczególnie wsławionych kultystów. Choć odbywały się tutaj spotkania hierarchów oraz szkolenia Akolitów, to nadal nad Jeziorem Krwi można było prosić o łaskę, ochronę przed chorobami oraz zdrowie dla siebie i bliskich.
Rządy Lifeatystów nad Jeziorem Krwi nie potrwały jednak zbyt długo. Niecałe cztery lata później, po śmierci Levraca, powrócono do wiary przodków, a w świątyni znów pojawiła się rzeźba Andafry, która stoi tam po dziś dzień. Sława tego miejsca nadal nie ustaje o czym świadczy chociażby i to, że uzdrowisko utrzymywane jest jedynie z datków składanych przez pielgrzymów.
Tradycją jest, iż każdy Amarthyjczyk powiązany ze środowiskiem medycznym powinien choć raz odbyć pielgrzymkę nad Jezioro Krwi.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują: 


Kapłani Andafry
Medycy i Uzdrowiciele wraz z rodzinami
pielgrzymi

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


roślinność oraz zwierzyna typowa dla wyższych partii gór
Fauna:
lasy otaczające Jezioro Krwi:
Relesi
Flora:
Vanisserith

6. Koszt lokacji:

Brak.

7. Typ lokacji:

Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor:

Moira

Wróć do strony głównej