Saedisousden

Przeglądano 1579 razy

1. Położenie lokacji:


Nordia, zachodnie regiony, między gęstymi lasami sosnowymi, niedaleko ruin zwanych “Łzami Saedis”


Nordia - Saedisousden

2. Opis lokacji: 


Saedisousden znane jest również jako “miasto Saedis” - bo to dosłownie znaczy nazwa - choć trudno do niego się dostać. Ulokowane między gęstymi, sosnowymi lasami, doskonale zamaskowane, stanowi nie lada gratkę dla wszystkich spragnionych tajemnic. Choć to niemal stotysięczne miasteczko, będące główną siedzibą klanu Sokoła, bardzo mało o nim jest informacji. To kilka dużych osad, ukrytych głęboko w lesie, otoczonych drewnianą palisadą.

WIEŻA SAEDIS
Położone na południowym zachodzie od miasta ruiny, noszące teraz miano “Łez Saedis”, przypominają członkom klanu o tragedii, jaka się tu niegdyś rozegrała. Choć nie leżą one w bezpośrednim obrębie miasteczka, są jednak doskonale widoczne z jego obrzeża. Legendy głoszą, że w katakumbach, skrytych gdzieś pod zawalonymi głazami z jakich wzniesiono wieżę, głęboko w podziemiach, leżą bajeczne bogactwa Wilczych Kapłanów. Te same legendy głoszą też, że sama Saedis, zaciekawiona działaniami swych dzieci zstąpiła z Yis, by zobaczyć, co czynią. Przez kilka dni pomieszkiwała w Wieży, nazwanej na jej cześć, uciekła z niej jednak w pośpiechu, zostawiając złote, magiczne wrzeciono. Pierwotnie czarodziejki pielgrzymowały do tego miejsca, chcąc dotknąć przedmiotu i tym samym otrzymać błogosławieństwo ich opiekunki. Jedna z nich, zazdrosna o moc, postanowiła owo wrzeciono skraść. Saedis, gdy się o tym dowiedziała, zagniewana zniszczyła całą budowlę, nie bacząc, że w środku znajdują się ludzie. Od tamtej pory wieża jest symbolem kary za zazdrość i nadmierną dumę, a wszystkie czarodziejki Nordii czują się w obowiązku odbycia pielgrzymki choć raz w życiu do tego miejsca, celem oddania swej opiekunce hołdu, a poprzedniczkom, które zginęły - czci.


TARTAK KROPLA ŻYWICY
Jeden z największych tego typu w Nordii. Gęste lasy ułatwiają produkcję drwa, stąd też Saedisousden jest głównym importerem drewna sosnowego. Składowane jest w specjalnych szopach, skąd załadowywane jest na wozy i rozwożone do odbiorców. 70% pracowników tartaku to niewolnicy.

DOM SŁÓW
Zbudowany z drewna sosnowego, niepozorny, piętrowy dom umieszczony na palach, w którym mieści się siedziba przywódców klanu Sokoła. Jedynym śladem sugerującym, że trafiło się na miejsce, jest figura przedstawiająca sokoła w locie, umieszczona nad drzwiami. Wnętrze, skromnie urządzone, wyposażone tylko w meble sprawia wrażenie surowego, nieprzyjaznego. Cztery ławy, ustawione w dwóch rzędach i jeden stół z kilkoma krzesłami. Podstawową zasadą, jaka tu panuje, jest równość wszystkich.

DOM SOSNY
W tym budynku mieści się cech rzemieślniczy dla tych wszystkich, którzy zajmują się drewnem i jego obróbką. W Domu Sosny wytwarzane są najlepsze wyroby i z niego właśnie pochodzą najwspanialsi rzemieślnicy o zręcznych palcach, sławiący swój kunszt na całej wyspie budując statki, domostwa czy zajmując się wyrobem łuków i strzał. Składy drewna wokół dostarczają surowca do szkolenia, a długa hala pełna wiórów, stołów i stołków jest zawsze otwarta dla chętnych czy do kupna, czy do obserwacji nauki rzemiosła. Z Domu Sosny można przejść do Kropli Żywicy szybko - odległość między budynkami bowiem nie jest wielka, a na wypadek deszczu lub śniegu, ścieżka łącząca oba te budynki została zadaszona.

3. Historia lokacji:


W 4139 roku wzniesiono Wieżę Saedis. To również czas, od którego datuje się powstanie osady, która mieściła w sobie siedzibę klanu Sokoła. Niewiele zachowało się informacji o tym mieście. Wiadomo o nim tyle, że czarodziejki i czarownice w Nordii uważają za swój święty obowiązek, aby choć raz w życiu odbyć pielgrzymkę do miasta, które nosi miano ich patronki. Niespełna trzydzieści lat po powstaniu wieży, w 4167 roku, następuje jednak katastrofa, w wyniku której śmierć poniosło około stu osób. Efektem tego było wycofanie klanu w głębokie lasy, by przeżywać skutki tragedii w samotności. Legendy opowiadają, że wybrano kilka osad i otoczono je murem, drogi do nich strzegąc zazdrośnie. Teraz ci, którzy związani są z tym klanem, słyną jako świetni rzemieślnicy, jacy przez lata izolacji, nauczyli się doskonale obrabiać drewno. Ten najbardziej łagodny i wycofany ze wszystkich klan, przetrwał lata zawieruchy wojen klanowych, sławiąc i rozwijając swe rzemiosło. Samo miasteczko dla przybyszów spoza Wyspy Mgieł jest miejscem na wpół legendarnym i nieciekawym. Dla mieszkańców Nordii zaś podstawą jest zachowanie w tajemnicy dokładnego ulokowania tej osady.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:


- wolni mieszkańcy Nordii oraz przejezdni wszystkich stanów i wyznań

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać: 


- Barwniak
- Mgielnica
- Ajolla
- Krwawnik pospolity
- Lewitek Paskudnik

- Ćma puchata
- Grzywacz
- Puma Leśna
- Wilk Fallathański

6. Koszt lokacji:

Brak.

7. Typ lokacji:

Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor:

Tishtry

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Łzy Saedis 1300 20-03-2016

Wróć do strony głównej