Księstwo Tenshavar

Przeglądano 1752 razy

1. Położenie lokacji:

Księstwo Tenshavar leży w południowo-wschodniej części prowincji Sorvest. Obejmuje Dolinę Półksiężyca i północne zbocza Grzmiących Wierchów. Od południa graniczy z Caerogrodem, a od wschodu z Irimgardem. Rzeka Cyntae'aren stanowi granicę między Tenshavar a Wolnymi Mokradłami oraz Irimgardem.

Cesarstwo - Księstwo Tenshavar
2. Opis lokacji:

Krajobraz księstwa jest zróżnicowany. Są to zalesione wyżyny, skaliste góry na południu i trawiaste, poprzecinane rzekami równiny na wschodzie. Charakterystyczny dla Cesarstwa ustrój feudalny warunkuje stanowy podział społeczeństwa i drabinę zależności gospodarczych. Najniższa warstwa społeczna zajmuje się uprawą ziemi i wydobyciem, zaś miasta stanowiące centra rzemieślnicze i siedziby włodarzy ziemskich zamieszkiwane są głównie przez mieszczaństwo i szlachtę.
Polityczny podział księstwa na dwa hrabstwa przebiega wzdłuż rzeki Harwy, będącej dopływem Cyntae'aren.

3. Historia lokacji:

Nazwa Tenshavar po raz pierwszy pojawiła się 3 Festyar, 4292 roku, kiedy to świeżo mianowany Cesarz Anjo Vilya z rodu Rion, wyniósł do rangi diuka barona Gortlanda van Holten. Awans ten Holten zawdzięczał swemu wybitnemu talentowi dyplomatycznemu, który przyczynił się do sukcesu politycznego Riona. Niedawno podpisany sojusz z Caerogrodem poskutkował rozkwitem umów handlowych i ożywieniem migracji przez południową granicę Cesarstwa. Przy współpracy z krasnoludzkimi mistrzami dłuta i młota, w Tenshavar rozpoczęto się wznoszenie cytadeli Vaydesur. Gortland van Holten, jako pierwszy diuk Tenshevar nadzorował budowę swojej przyszłej siedziby, która została ukończona osiemnaście lat później.

20 Penhari, 4320 roku Braennisie Olmontari, nieznany dotąd łowca głów, wyeliminował problem bandytów grasujących na terenie Granicy Trzech Światów. Nagrodę odebrał z rąk ówczesnego Intendenta, Makhlana Złotozębego. Następnie Olmontari wykorzystał diukową rekomendację i wstąpił do Cesarskiego wojska, gdzie piął się coraz wyżej w hierarchii.

7 Festyar, 4352 roku, w związku z reformą księstwa Tenshavar, Braennis został mianowany pretorem tamtejszego legionu, czyli najwyższym rangą wojskowym w księstwie.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują: 

Miano: Magar van Holten
Rasa: Człowiek
Wiek: 34 lata
Profesja: Wojownik
Charakter: Chaotyczny neutralny
Specjalność: Wojsko i logistyka
Zajmowane stanowisko: Diuk Tenshavar
Historia postaci:
Najstarszy z czterech synów Krelthana van Holten. Wnuk Gortlanda van Holtena. Magar objął tron po ojcu, który zginął w nieszczęśliwym wypadku, spadając ze schodów zamkowej wieży w Vaydesur. W księstwie słyszało się pogłoski, jakoby syn skrócił życie swego ojca. Ich wzajemne stosunki zawsze były chłodne, a poglądy radykalnie różne. Przebąkiwano nawet o możliwości wydziedziczenia Magara, co jednak nie zdążyło dojść do skutku.

Miano: Braennis Olmontari
Rasa: Człowiek
Wiek: 47 lat
Profesja: Słynny wojownik
Charakter: Praworządny neutralny
Specjalność: Wojsko i logistyka
Zajmowane stanowisko: Pretor
Historia postaci: Żywy przykład na to, jak z wędrownego wojownika można stać się głównodowodzącym całej armii diukowej poprzez nieco wysiłku, łut szczęścia i szczyptę umiejętności. Braennis został mianowany na tę pozycję przez Anjo Vilyę trzy lata temu, podczas reformy sił zbrojnych księstwa Tenshavar. Jeszcze przed zajęciem pieczy nad stanowiskiem pretora Tenshavar, imię Braennisa Olmontari znane było w każdym zakątku regionu. Wsławił się on swoją pracą jako lider grupy łowców głów, sankcjonowanej przez ówczesnego władcę regionu, która rozwiązała dręczący mieszkańców od lat problem panoszącej się przestępczości.

Miano: Makhlan Złotozęby
Rasa: Krasnolud
Wiek: 114 lat
Profesja: Uczony
Charakter: Prawdziwie neutralny
Specjalność: Ekonomia i budownictwo
Zajmowane stanowisko: Intendent
Historia postaci: Makhlan od dziecka wykazywał zamiłowanie do wszelkich dziedzin ekonomii. W wieku dziesięciu lat sprzedał wyprodukowany przez siebie kielich za sakiewkę monet i sprawdzając ich prawdziwość, ułamał sobie ząb, wstawiając w jego miejsce wykonany ze złota - stąd jego przydomek. Na dwór Tenshavar został sprowadzony jako zastępstwo za poprzedniego intendenta, przejmując po nim wszelkie obowiązki związane z administracją gospodarki i ekonomii księstwa.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać: 

Fauna:
- Wiedźwiedź
- Arachnid
- Athach
- Gryf
- Verrath
- Lanne
- Meytasm
- Mumbak
- Szczurodyl
- Troglodyta
- Troll
- Warg
- Wąsorożec
- Złotodaj

Flora:

- Barwniak (Atramentowiec, Kolorytek)
- Bawełniak Różowy
- Bieluń
- Tojad Fiołkowy
- Krwawnik pospolity
- Orzeszkówka Potniczka
- Morkom
- Mlecznik Kleisty
- Motylnik Błękitny
- Czarny Aloes
- Krętacz Olbrzymi
- Mgielnica
- Mrówczak Jadowity

6. Koszt lokacji:

Brak.

7. Typ lokacji:

Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor:


Arivald 
Sharahin

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Hrabstwo Darmas 1449 20-03-2016

Wróć do strony głównej