Księstwo Złotego Feniksa

Przeglądano 1320 razy

1. Położenie lokacji:

Księstwo Złotego Feniksa znajduje się w północno-wschodniej części prowincji Sorvest, a na jego obszarze funkcjonują dwa hrabstwa: Tavreth (1) oraz Cerioth (2).

Cesarstwo - Księstwo Złotego Feniksa2. Opis lokacji:

Księstwo Złotego Feniksa znajduje się na północny wschód od Azeloth w prowincji Sorvest. Dwa hrabstwa, tworzące księstwo rozdzielone są naturalną granicą rzeki Serpen, odnogi głównej rzeki Cesarstwa - Wężowego Splotu. Kraina ta charakteryzuje się nieprzebytym borem, gdzie tysiące drzew od wieków są świadkami dziejów tych ziem. Dodatkowym utrudnieniem dla potencjalnego podróżnego są pradawne wzgórza. Niektóre z nich bywają skaliste, wręcz zdradliwe, gdy zwykła ścieżka urywa się nagle, a za nią rozciąga się kilkunastometrowa rozpadlina. Jedyną względnie pewną drogą jest trakt do Azeloth, lecz ten, podczas wiosennych roztopów, także bywa nieprzejezdny.
Najlepszym środkiem transportu jest odnoga Wężowego Splotu - rzeka Serpen. Można by śmiało zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie ona, księstwo nigdy nie rozwinęłoby się w tym miejscu tak okazale. Swój początek bierze z góry Lysaris. Płynie z północnego wschodu dość bystrym, choć wąskim nurtem, jak to bywa przy wzgórzystym terenie. Szczęśliwie, kilkadziesiąt kilometrów przed stolicą księstwa - Segenvill, teren staje się nieco bardziej płaski co sprawia, że rzeka rozlewa się, wytracając nieco prędkość swojego biegu. Pozwala mieszkańcom wykorzystywać ją jako najszybszy, najsprawniejszy oraz najbezpieczniejszy środek transportu towarów oraz osób. Z drugiej strony nie należy jednak zapominać, że jak przystało na rzekę krainy wzgórz, Serpen bywa kapryśna. Mocne opady czy roztopy potrafią nagle sprawić, że jej poziom gwałtownie się podnosi. Pomijając zawirowania pogodowe, rzeka jest przyjacielem mieszkańców regionu. Księstwo Złotego Feniksa to terytorium dość jednorodne pod względem geograficznym, gdzie królują wzgórza, lasy, pagórki oraz rzeka.

3. Historia lokacji:

W 4265 roku NE Daakarowie siali postrach i spustoszenie, lecz kres ich bestialstwa niechybnie się zbliżał. Ostateczna bitwa rozstrzygająca o ich obecności w Fallathanie, a także walka o odzyskanie Azeloth, dopiero miała nadejść. Wielu dzielnych wojów gotowych oddać życie za ojczyznę stanęło w szranki z wojskami nieprzyjaciela. Pośród nich był też hrabia Rosgaroth Dyranvor, który nie szczędząc potu i krwi walczył o wolność. Gdy zażegnano zagrożenie i rozpoczęto odbudowę zniszczonego przez agresora kraju, Cesarz Turgon I w 4270 roku NE wynagrodził jego trud. Za zasługi nadano mu niezbadany do tej pory fragment ziem przynależących do Cesarstwa oraz tytuł Diuka nowo utworzonego księstwa. Dyranvor miał niepowtarzalną okazję wykazać się kunsztem sprawnego zarządzania nowymi włościami, przyczyniając się do odbudowy kraju.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:

Miano: Bayard Dyranvor
Rasa: Człowiek
Wiek: 59
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Wojskowość
Profesja: Oficer
Zajmowane stanowisko: Diuk Księstwa Złotego Feniksa
Opis postaci:
Wnuk Rosgarotha Dyranvora, syn Rosgaotha Dyranvora Młodszego. Podobnie jak dziadek i ojciec, zgodnie z tradycją, postanowił podążyć drogą wojownika. Swe umiejętności Diuk mógł wykorzystać 14 Sakhala 4328 roku NE, kiedy rozegrała się walka o Azeloth przeciwko Nacjanom. Bayard postanowił wesprzeć tych, których nazywano “buntownikami” i pomóc wyzwolić stolicę kraju. Okupujący miasto Nacjanie ponieśli sromotną klęskę, walczący zaś z nimi powstańcy urośli do rang bohaterów.

Miano: Tristann Rapoth
Rasa: Człowiek
Wiek: 60
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Wojskowość
Profesja: Oficer
Zajmowane stanowisko: Tribun Jednostki Specjalnej “Leśni”
Opis postaci:
Wojskowy, wiernie służący Cesarzowi. Po latach walk z Nacjanami oraz przyłączeniu Wolnych Mokradeł, aktualnie pełni funkcję Tribuna “Leśnych”, koncentrując się przede wszystkim na szkoleniu tej jednostki specjalnej. Obszar Księstwa Złotego Feniksa nadaje się do tego idealnie. To właśnie tutaj uczy się sztuki kamuflażu, rozpoznania terenu, technik strzelectwa czy dywersji. Nie na darmo mówi się, iż księstwo te słynie nie tylko z doskonałych łuczników, ale z najlepszych rzemieślników pracujących w drewnie. Tu powstają łuki refleksyjne i strzały wykorzystywane w armii cesarskiej.

Miano: Filvendor Laosx
Rasa: Elf
Wiek: 197
Charakter: Neutralny Dobry
Specjalność: Ochrona
Profesja: Tropiciel
Zajmowane stanowisko: Tropiciel
Opis postaci:
Urodził się dokładnie w 4170 roku, na sto lat przed odzyskaniem niepodległości przez Cesarstwo, w okolicach obecnego Azeloth. Wiele słyszał o legendarnych Feniksach, dlatego gdy tylko nadarzyła się okazja i powstało Księstwo Złotego Feniksa, postanowił się tam udać i czuwać nad tamtejszą fauną i florą. Zgłosił się na dwór Diuka Rosgarotha Dyranvora oferując swe usługi, jako wprawny tropiciel, znawca lasów, a także jako doświadczony łowca kłusowników. Wkrótce okazało się, że zatrudnienie Filvendora przyniosło profity i było jedną z lepszych decyzji starego Dyranvora. Elf po dziś dzień stoi na straży lasów, a przede wszystkim Feniksów, na które wciąż urządza się polowania.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Flora:
- Lilia Płaczka
- Uchichek Modry
- Bawełniak Różowy
- Bieluń
- Orzeszkówka Potniczka
i inne występujące głównie w lasach, na łąkach, przy rzece oraz skałach.

Fauna:
- Feniks
- Liściarz
- Perlacz
- Wiewiórec Ptasi
- Gębuszek Pancerny
- Ametystowiec
- Wilk Fallathański
i inne występujące głównie w lasach, na łąkach, przy rzece oraz skałach.

6. Koszt lokacji:

Brak.

7. Typ lokacji:

Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor:

Astenna von Marvill

Wróć do strony głównej