Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Równina Płomieni

Przeglądano 1230 razy

1. Położenie lokacji:


Amarth. We Fluverii, na południowy-wschód od Nicorii.

Amarth - równina płomienia


2. Opis lokacji:


Równina Płomieni, podobnie jak Dolina Szeptów, cechuje się znacznie wyższą temperaturą powietrza niż reszta kraju. Tutaj jednak przyczyną jest ogień. W tym miejscu rzeki lawy płyną tuż pod powierzchnią, a niekiedy i na niej. Cała równina to zastygła lawa, gdzieniegdzie pokryta śniegiem. Wbrew pozorom nie jest to tylko śmiertelnie niebezpieczne pustkowie! Zwietrzała, podlegająca szybkiej erozji przez gwałtowne zmiany temperatur skała jest idealnym podłożem pod uprawę niektórych roślin jak Iskrzycy, czy też ciepłolubnych ziół jak Ognisty Korzeń. Uprawy roślin ciągną się wzdłuż granic regionu i jedynie kilka z nich umiejscowionych jest w głębi lokacji. Tutaj też znajduje się najlepsza huta i kuźnia w Amarth oraz kopalnia, w której wydobywa się szlachetne kamienie i metale. Głównie złoto, platynę, mithrill oraz szafiry, opale, ametysty czy obsydian. Co ciekawe, wszyscy pracujący tutaj górnicy to skazańcy, bowiem wydobycie, choć przynosi ogromne zyski, wiąże się z wielkim ryzykiem utraty zdrowia lub życia. Stąd niewielu udaje się odrobić swoje przewinienia. Większość z tego, co zostanie wydobyte, trafia do wspomnianej wcześniej Płomiennej Kuźni. To solidna budowla z czarnej magmowej skały, mieszcząca w sobie hutę oraz kuźnię. Prowadzona przez Khazadów, zajmuje się wytwarzaniem najlepszej jakości zbroi i oręża oraz wysoce cenionej biżuterii czy ozdób. Wszystko to poza rozpadlinami, z których buchają płomienie, ukrytymi pod śniegiem dziurami, niestabilnym gruntem i potokami lawy, chronione jest przez nieliczne, lecz doskonale przystosowane warownie. Ich załogi znają na pamięć bezpieczne ścieżki i potrafią przemieszczać się po tym zdradliwym terenie z prędkością nieosiągalną dla innych. Zresztą to właśnie śmiertelne niebezpieczne ziemie Równiny Płomieni stanowią najlepszą ochronę, po których zresztą do tej pory nie odważyła się przejść żadna armia.

3. Historia lokacji:


Równina Płomieni była w tym miejscu, od kiedy ludzie zaczęli przekazywać potomnym informacje o świecie, w którym żyją. Spalona ziemia, rzeki ognia i gryzący dym to nieodłączne elementy tego miejsca, jednak jak wiele innych lokacji także ta mocno zmieniła się przez klątwę Zamieci. Śnieg i lód przyśpieszyły i pogłębiły erozję gruntu, czyniąc go jeszcze bardziej niebezpiecznym. Nowe rozpadliny potrafiły pojawiać się z dnia na dzień. Część spoczęło pod lodem, inne zostawały zasypane przez okruchy skalne, gdy lód rozsadził ściany. Prócz tego jednak, obniżył się poziom trujących gazów, ostygły rozlewiska, zaś poddana erozji skała okazała się doskonałym gruntem pod uprawę niektórych roślin. To ściągnęło tutaj pierwszych stałych osadników. Uprawa w takim miejscu wiązała się jednak z dużym ryzykiem. Jedno uderzenie w złym miejscu i można było odbyć krótki lot kończący się wprost w jeziorze ognia! Ci zaś, którzy mieli szczęście, poza ziemią do uprawy dostawali znacznie więcej. Wieści o szlachetnych kamieniach zadziałały jeszcze mocniej. Z tą drobną różnicą, iż ściągnęły profesjonalistów. Khazadzi cechowali się znacznie większą wiedzą i ostrożnością, przez co ilość ofiar śmiertelnych w tamtych czasach była stosunkowo niska, choć oczywiście odbijało się to na wydobyciu. Zmianę przyniosło rozporządzenie wydane w podzięce dla wkładu, jaki krasnoludzcy inżynierowie wnieśli w pokonanie Signisa "Zamieci". Wtedy też skazanych za cięższe przewinienia, jak zabójstwa, zamiast zabijać, zaczęto przysyłać tutaj. To okazało się genialnym posunięciem. Wydobywanie czegokolwiek na tych zdradliwych ziemiach, niosło ogromne ryzyko, więc i tak większość czekała w pełni zasłużona śmierć. Z drugiej strony, istniała szansa na wolność i uniewinnienie. Wystarczyło wydobyć surowce o odpowiedniej wartości. To sprawiało, że wielu spośród skazanych decydowało się pracować w pełni swoich możliwości, bowiem każdy kolejny dzień tutaj był kuszeniem losu. Tak też dzieje się do dziś. Prócz tego, na Równinie znajduje się kilka warowni. Jedna z nich należąca ponoć do jakiegoś wymarłego rodu oraz kilka wojskowych. Warownie budowane tutaj, nie mają nigdy wysokich murów. Ich twórcy jednak znali to miejsce i wszystkie zostały zaplanowane tak, by zajmować nieliczne oazy spokoju, ale także, by opierać się skutkom zmian przepływu ognistych rzek. Co prawda, to czyni ich fortyfikacje znacznie uboższymi w stosunku do tych budowanych na stabilnym gruncie, jednak obronność nie jest czymś, o co trzeba się tutaj martwić. Dziś życie tutaj wciąż jest pełne ryzyka, choć spotkać można także wielu m.in. wojskowych przewodników, którzy za opłatą poprowadzą bezpiecznymi ścieżkami w każde miejsce tej lokacji.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:


Zorgrin - Jeden z obecnych właścicieli Płomiennej Kuźni. Brat Zorrina, o nieco drobniejszej od niego budowie ciała. Czarnobrody szczyci się zręcznością i finezją, którą góruje nad swym bliźniakiem. Przewodniczy wyrobie zbroi i biżuterii.
Zorrin - Brat Zorgrina i drugi właściciel kuźni. Choć wysoki tylko na niespełna pięć stóp, to potężnie zbudowany oraz wciąż cieszący się olbrzymim wigorem. Gdy zaczyna mu brakować argumentów w sprzeczkach z bliźniakiem, często ucieka się do "próby siły". Prócz tego nadzoruje wytwarzanie broni.

An-Zaw - Dowódca północnej warowni. Daggon nieustępliwy, ceniący sobie zaradność oraz spryt podwładnych. Mało obchodzą go środki, liczy się jedynie, by rozkaz został wykonany.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Fauna:
- Feniks (bardzo rzadko)
- Ognista salamandra
- Kamienny golem
- Ognik
- Katrava

Flora:
- Iskrzyca
- Smoczy Mech
- Ognisty Korzeń

6. Koszt lokacji:

Brak.

7. Typ lokacji:

Lokacja ogólnodostępna. 


8. Autor:

Shëd

Wróć do strony głównej