Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Grzmiące Klify

Przeglądano 1370 razy

1.Położenie lokacji:

Reptilia, północno-zachodnie wybrzeże wyspy

2.Opis lokacji:


Grzmiące Klify zawdzięczają swą sławetną nazwę odgłosowi fal, który niesie się kilometry od brzegu. W rzeczy samej, krajobraz tego miejsca jest wynikiem działania wzburzonej wody na poszarpany brzeg zachodu Wyspy. Ogromne ilości wody uderzają tam o skaliste klify sięgające nawet osiemdziesięciu metrów. Gdzieniegdzie wyrastają z morza, niczym zęby morskiego potwora, skupiska kamiennych słupów lub zanurzonych skał; jest to wynik działania fal.
Miejsce zachwyca swoim surowym pięknem poligonu ciągłej walki Wielkiej Wody i Ziemi. Dzięki pozostałościom po wybuchu Maasaara’th, czyli pyłowi wulkanicznemu, odzyskało swój pierwotny krajobraz. Karłowate, ale wytrzymałe rośliny odstają zielenią od szarości tam, gdzie udało im się przebić skałę. Zawsze rozbrzmiewa tu wrzask mew gnieżdżących się koloniami na skalnych półkach, zaś nad wzburzonymi falami szybują ogromne, rybożerne Wiverny, prawdziwi władcy Grzmiących Klifów.
Tutejsze wody tętnią życiem od mnogości ławic ryb otwartego Oceanu. Stały się one podstawą tego ekosystemu oraz głównym dostarczycielem białka dla osiadłych tu klanów Jaszczurów ze szczepu Daggon i kilku plemion Koboldów. Gady, które obrały Grzmiące Klify za swój dom, słyną z pogardy dla niebezpieczeństwa oraz posiadania własnej, specyficznej kultury. Zamieszkują osłonięte od wiatru pieczary w ścianach klifów, wolne od gniazd Wivern. W całej Reptilii znani są jako najdzielniejsi hodowcy tych skrzydlatych stworzeń, które wykorzystują do łowienia ryb oraz jako środki transportu. Nawet nazwa "Jeźdźcy Burzy", czyli Wra’Ka-sum Rrjet, wzięła się od Grzmiących Klifów. Zwyczajem łuskowatych, mieszkających w tym miejscu, jest tworzenie specyficznych kamiennych posągów, które symbolizują zarówno harmonię całego świata, jak i samych Grzmiących Klifów. Mierzą do dwudziestu metrów wysokości. Każdy klan posiada jeden posąg w obrębie zajętego przez siebie terytorium. Jest on również punktem gromadzenia się poszczególnych członków dla omawiania ważniejszych spraw związanych z funkcjonowaniem grupy. Wygląd posągów sprawia wrażenie, jakoby były proste, wręcz prymitywne pod względem detali. Posiadają wyrzeźbione ślepia, chrapy, gładko położone pióropusze i cztery okręgi rozmieszczone odpowiednio z przodu, po bokach i na grzbietach. Zwrócone są paszczami w stronę wulkanu Maasaara’th. Gdy Solimus albo Luminus wędruje po nieboskłonie, oświetla właśnie te części posągów. Rola okręgów nie jest do końca znana. Przypuszcza się, że wskazują cztery strony świata, z lekkim odchyleniem.

3.Historia lokacji:


Pierwotnie, gdy Reptilia znana była jako wyspa Amzerah, Jaszczury ze szczepu Daggon dokładnie na terenie Grzmiących Klifów zbierały siły do walki przeciwko Jaszczurom Shelaalei, która wybuchła w roku 3050. Rozpoczęto także pierwsze próby zagospodarowania tego miejsca dla potrzeb tworzącego się państwa gadów.
Grzmiące Klify także jako jeden z nielicznych obszarów przetrwały "Gniew Maasaara'th". Zasypaniu w wyniku osuwisk natomiast uległo kilka gniazd Wivern, lecz pomimo to skrzydlate kreatury nie zmieniły lęgowiska. Organizacja nowych gniazd przebiegła szybko i sprawnie. Zwłaszcza, że nastąpiła tuż przed nadejściem pory deszczowej.
Klany Daggonów oraz Koboldów, które hodowały Wiverny dla potrzeb Reptilii, opuściły teren, by wrócić rok po wybuchu wulkanu, a następnie wznowić swoją działalność. Dzisiaj Grzmiące Klify to miejsce, które sprowadza ku sobie kandydatów na Wra’Ka-sum Rjet oraz łuskowatych zainteresowanych hodowlą tych stworzeń i odrębnością kultury jego mieszkańców.

4.Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:


- klany Jaszczurów ze szczepu Daggon (30-40 osobników);
- klany Koboldów (70-120 osobników);
- Wra’Ka-sum Rrjet należący do powyższych klanów;
- Wra’Ka-sum Rrjet w służbie Wojennego Stada.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


Rośliny
- palmy;
- paprocie;
- przypieprzniki ogniste.

Zwierzęta
- Wiverny Klifowe;
- małpy;
- mewy;
- drobne rajskie ptactwo.

6. Koszt lokacji:

Brak

7. Typ lokacji:

Lokacja ogólnodostępna

8. Autorzy:
Drakin 
Gronni 
Darkon 

Wróć do strony głównej