Księstwo Kust

Przeglądano 1274 razy

1.Położenie lokacji.

Księstwo Kust leży na północ od stolicy prowincji - Marlui. Zajmuje północną część Półwyspu. Na jego terenie znajdują się dwa hrabstwa - Kalaskangan (A) i Balas (B).


Cesarstwo - Księstwo Kust

2. Opis.

To niewielkie księstwo znajduje się na północy Półwyspu Marlua. Zajmuje dwa, różnorodne pod względem geograficznym rejony. Dało to możliwość idealnego podzielenia księstwa na dwa odmienne, ale współpracujące ze sobą hrabstwa. Ziemie południowe, należące do hrabstwa Kalaskangan, to w przeważającej części rejon o niewielkich wzniesieniach i górach. Granica z morzem to wysokie, skaliste brzegi, klify. Przeważają tu lasy śródziemnomorskie, poprzecinane łąkami, gajami oliwnymi i winnicami. Część północna, na którym leży hrabstwo Balas to niziny, gdzie królują pola uprawne, łąki i sady cytrusowe. Ciągnął się one aż do brzegu morza, gdzie przechodzą w olbrzymie połacie plaż żwirowo - kamienistych i piaszczystych, które obmywają morskie fale.
Klimat jest tu cieplejszy z przewagą suchych i gorących lat oraz łagodnych i wilgotnych zim. Umożliwia to rozwój i hodowlę wielu delikatnych roślin, których istnienie gdzie indziej wymaga stworzenia specjalnych warunków.
Księstwo nie jest potęgą gospodarczą, nie posiada portów, wielkich przemysłowych zagłębi. Jest to region nastawiony bardziej na hodowlę rolną i sadownictwo.
Stolicą jest spora osada Tirit, gdzie władzę sprawuje diuk Kaman z rodu Narate. Jego ambicją jest otrzymanie praw miejskich dla osady.

3. Historia.

Obecne hrabstwa księstwa - Kalaskangan i Balas - od dawien dawna funkcjonowały jako rejon rolniczy. Współpracowały ze sobą, produkując i dostarczając na stoły najlepsze warzywa i owoce, a także oliwę, które trafiały na stoły mieszkańców Cesarstwa. Efekty tej współpracy zostały dostrzeżone przez panującego Cesarza. W roku 4301 powołał on do życia księstwo Kust, łącząc ze sobą oba regiony. Przez dwa spokojne lata, poprzedzające najazd Nacjan na Marluę było ono zarządzane przez Diuka Anarina Te`hakis, którego praca przyniosła owoce w postaci rozwoju ziem. Atak Nacjan zakończył jednak ten okres. Wojska najeźdźców zrównały Tirit z ziemią, a diuk wraz z rodziną zginął w jego zgliszczach. Mieszkańcy księstwa postanowili przeciwstawić się najeźdzcom, wspierając armię Cesarstwa jak tylko mogli. Działania te zapoczątkował, a potem nadzorował Kaman z rodu Narate. Będąc w ówczesnym czasie najstarszym synem plantatora gajów oliwnych, swoim zapałem i miłością dla państwa porwał innych do działania. Przez długi okres wojny z Nacją mieszkańcy robili wszystko by wspomóc działania wojenne, a młody Kaman wykazał się zdolnościami zarówno przywódczymi, jak i dyplomatycznymi.
Po zakończeniu wojny z Nacją, Cesarz, na wniosek księżnej Marluii oraz w uznaniu zasług plantatora nadał rodowi Narate tytuły szlacheckie i ziemie księstwa Kust. W roku 4346 Kaman został diukiem Kust. Rozpoczął swoje rządy od odbudowy Tirit, by księstwo znów miało stolicę. Po dwudziestu jeden latach ciężkiej pracy, na ruinach dawnego miasteczka powstała duża osada, która nadal prężnie się rozwija, dążąc do odzyskania praw miejskich. Oczywiście diuk nie zapomniał o rozwoju obu hrabstw. Mimo wieku zarządza księstwem z wrodzoną charyzma i żywotnością. Pomagają mu w tym córka - Aska i syn - Ukal, sprawując pieczę nad hrabstwami.
Jako, że Tirit położone jest na granicy obu ziem, tam znajduje się również siedziba całych władz. To tu, w jednej z komnat drewnianego dworu podejmowane są decyzje związane z zarządzaniem, funkcjonowanie i rozwojem księstwa, i obu hrabstw.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ja zamieszkują:

Miano: Kaman z rodu Narate (NPC)
Wiek: 81 lat
Rasa: Człowiek
Profesja: Hodowca (rolnik)
Charakter: Praworządny neutralny
Specjalność: Zarządzanie i polityka
Zajmowane stanowisko: Diuk Kust
Opis: Jest to postawny, barczysty mężczyzna o siwych włosach. Mimo wieku jego oczy pozostają bystre, nic im nie umknie. Wykazuje się olbrzymia charyzmą i posłuchem zarówno wśród członków rodu, jak i podległych mu ludzi. Stoi na straży prawa, Kultu Cesarza i interesów księstwa. Nauczony miłości do ziemi, która według niego jest matką - żywicielką narodu, wpaja tą miłość dzieciom: Asce i Ukalowi. Doświadczony zarządca, ekonom i polityk, który nadal korzysta z rad innych: żony Ashny, doradcy Olika i dzieci.

Miano: Ashna z rodu Narate (NPC)
Wiek: 61
Rasa: Człowiek
Profesja: Chłopka
Charakter: Prawdorządny dobry
Specjalność: Zarządzanie
Zajmowane stanowisko: Brak
Opis: Jest kobietą z gminu, pochodzi z chłopskiej rodziny, której ziemie sąsiadowały z ziemiami rodziny Narate. Niebieskooka, o włosach koloru płatków słonecznika. Wydaje się być ulana z miodu: mocna budowa ciała, krągłe biodra, obfity biust. Została żoną Kamana w wieku siedemnastu lat. Cechuje się twardym charakterem i stanowczością w działaniu. Dom i plantację prowadziła zarządzając ludźmi w sposób godny dowódcy wojsk. Wszystko musi być zrobione lepiej niż dobrze. Wymaga od innych, ale i od siebie. Mimo charakteru jest sprawiedliwa w swych ocenach. Wspiera męża w kierowaniu księstwa.

Miano: Aska z rodu Narate
Wiek: 32 lata
Rasa:Człowiek
Profesja: Kronikarka
Charakter: Chaotyczny dobry
Zajmowane stanowisko: Hrabina Balas
Opis:Kobieta o brązowych oczach i ciemnobrązowych włosach. Jej skóra, w odróżnieniu od cery arystokratek, jest ciemnooliwkowa, naznaczona słoncem. Mocnej budowy, o obfitym biuście i krągłych biodrach, kobieta z typu ulanych z miodu, tak samo ja jej matka. Mimo wieku cechuje się roztrzepaniem i zmiennością. Mimo tego dobrze radzi sobie z zarządzaniem powierzoną przez ojca dziedziną. Wpojona miłość do ziemi objawia się w każdej decyzji, jaką podejmuje. Mimo chaotyzmu, jakim się cechuje, jej decyzje są przemyślane, gdyż w kwesti zarządzania nie pozwala sobie na brak stanowczości. Wspomaga ojca w zarządzaniu. Mężatka i matka trójki dzieci. Jej mężem jest ziemianim - Uler z rodu Kamasi. Liczy się z jego zdaniem, jeśli chodzi o rozwój hrabstwa.

Miano: Ukal z rodu Narate
Wiek: 33 lata
Rasa: Człowiek
Profesja: Handlarz
Charakter: Praworządny Zły
Zajmowane stanowisko: Hrabia Kalaskangan
Opis: Mężczyzna w sile wieku: brązowe oczy, ciemne włosy, poprzetykane drobna siwizną, postawny, o szerokich barach i dłoniach naznaczonych ciężka pracą. Samotny, jak do tej pory żadna z przedstawionych mu partii nie zasłużyła na jego zaintersowanie. W brew pozorom nie jest kobieciarzem, a całą energię poświęca na zajmowanie się rozwojem hrabstwa, nad którym sprawuje pieczę. Twardą ręką kieruje swoimi ludźmi. Niewielu ma wpływ na niego wpływ w podejmowaniu decyzji. W odróżnieniu od siostry opanowany, aż do przesady. Oszczędny w okazywaniu uczuć, cyniczny i złośliwy, nawet dla bliskich. Jednak kocha ich całym sercem, mimo, że tego nie okazuje. Podejrzewano go o mataczenie i ciemne interesy, jednak niczego mu nigdy nie udowodniono. Pozostały jednak plotki.

Miano: Olik E`kalir
Wiek: 380 lat
Rasa: Elf
Profesja: Dyplomata/Mag ( magia natury/żywiołów)
Charakter: Chaotyczny neutralny
Zajmowane stanowisko: Doradca diuka
Opis: Wygląda na nie więcej niż trzydzieści lat ludzkich, jednak ma o wiele więcej. Wysoki, smukły o słowach w kolorze srebra i fioletowych oczach. Pochodzi z Dol Velen, gdzie kształcił się w magii żywiołów. Jak na Elfa przystało kocha Naturę i jest przeciwny jej wykorzystwaniu w nadmiarze. Diuka poznał w trakcie wojny z Nacją. Ten młody wtedy człowiek swoim postępowaniem wzbudził najpierw ciekawość Elfa. Z czasem przerodziła się ona w przyjaźń o jaką trudno podejrzewać obie rasy. Kiedy wojna się skończyła, a Kaman został diukiem, Olik przybył do Kust na jego zaproszenie. Zgodził się zostać doradcą przyjaciela. Wspiera go i jego dzieci w zarządzaniu ziemiami, dopilnowując jednocześnie by ingerencja w naturę była minimalna, a ziemia rodziła obficie. To on doradził Caindel Aen`Elle, by zainteresowała się możliwościami regionu.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można napotkać w księstwie.

Fauna:
Tygrys Fallathański - sztuk jedna, o której wiadomo,
Brzytwodziób,
Lemurożarłok,
Neog
zwierzęta strefy śródziemnomorskiej

Flora:
Erynijka Wielka,
Krętacz Olbrzymi,
Kudeks,
Morwa,
Tysiącznik.
rośliny strefy śródziemnomorskiej

6. Koszt lokacji

Brak

7. Typ lokacji


Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor:

Caindel Aen`Elle

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
[P] Dwór na Klifie 1612 17-11-2015

Wróć do strony głównej