Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Wielka Puszcza Erevergońska

Przeglądano 1441 razy

1. Położenie lokacji:

Cesarstwo Vanthijskie, wschodnia część kraju, na północny-wschód od miasta Iaoden.


Cesarstwo - Puszcza Erevergonska

2. Opis lokacji:


Kierując się w stronę wschodnich rubieży Cesarstwa natrafi się na obszar, gdzie występują połacie lasów, borów, zagajników. Kraina ta licząc od północnych krańców puszczy, aż do granicy Wolnych Ziem liczy 374 km długości. Nie mniej imponująca jest odległość szerokości, która wynosi 352 km. Obszar ten obejmuje prawie połowę Prowincji Marlui. Od strony wschodniej naturalną granicą puszczy jest rzeka Gwennelen, która przy okazji rozdziela Cesarstwo i Romen-Dor. Na terenie Wielkiej Puszczy znajduje się kilkanaście gór, lecz nie zostały do tej pory dobrze przez uczonych zbadane i opisane. Z lotu ptaka doskonale widać ogrom imponującej zieleni lasów i gęstych borów. Cały te terytorium zostało uznane za jedną z najstarszych i pierwotnie powstałych puszcz w Fallathanie. Nie odkryto tutaj żadnej magicznej interwencji druidów, kapłanów czy magów żywiołu ziemi. Każdy kto zawita na ten obszar może nie zdawać sobie nawet sprawy, że niektóre stare, potężne drzewa mają ponad 4000 lat. Nie sposób wymienić wszystkich gatunków drzew jakie tu występują. Znacznie łatwiej jest określić, że nie ma tutaj gatunków egzotycznych jak na przykład heban. Różnorodność, bogactwo flory i fauny widoczna jest na każdym kroku. Z całą pewnością minie wiele epok, zanim uda się dokładnie przeczesać te połacie lasów i licznie występujących tutaj krzewów. Na większości obszaru panuje tutaj duża wilgotność powietrza, mikroklimat oraz półmrok, gdy promienie Solimusa nie są w stanie przedrzeć się przez gęste listowie drzew. Zdarzają się także polany lub miejsca, gdzie jest więcej przestrzeni, ale należą one do rzadkości. Jest to niewątpliwie raj dla wszystkich zielarzy, grzybiarzy, miłośników przyrody, a także kłusowników, gdyż ta kraina jest swoistym eldorado dla różnych gatunków zwierzyny.

3. Historia lokacji:

Pierwsze wzmianki o Wielkiej Puszczy odkrył w 10 roku Nowej Ery jeden z najmądrzejszych ludzi żyjących w Fallathanie, uczony i kronikarz Angus. Stało się to w momencie, gdy udało mu się rozszyfrować pismo istot, nazywane Tenau. Wedle tych relacji Tenau natrafili na tę puszczę około 324000 roku przed powstaniem Cesarstwa, w momencie, gdy przybyli do Fallathanu. Agnus nie zdołał więcej się dowiedzieć, ponieważ nie było innych informacji na ten temat. Mijały lata, całe epoki, a puszcza była świadkiem tej przemijającej historii. Przez prawie 4000 lat od założenia Azeloth mało kto interesował się tą ziemią. Nawet, gdy oficjalnie stała się częścią Cesarstwa nie była priorytetowym miejscem eksploracji. Wszystko zmieniło się, gdy nastała Wiosna Ludów i raz na zawsze chciano pozbyć się Daakarów. Wielka Puszcza stała się schronieniem nie tylko dla uciekających od pożogi wojen istot, ale przede wszystkim dla buntowników, którzy dość mieli tyranii najeźdźców. Mieli na tym obszarze idealne warunki nie tylko do przetrwania, ale i przygotowywania łuków, strzał czy włóczni. Część walczących wyruszyła w stronę Azeloth w 4270 roku właśnie z tych zalesionych terenów. Gdy w 4291 na tron wstępuje Anjo Vilya z rodu Rion, zostaje zakończona wojna z Twierdzą, a rozpoczął się najazd Nacjan, puszczy w dalszym ciągu nie można było poświęcić czasu. Zmieniło się to dopiero, gdy nastał pokój i wielka odbudowa Cesarstwa Vanthijskiego.
Dokładnie w 4360 roku, w epoce „Złotego wieku”, kiedy nastąpił rozkwit kultury, sztuki i nauki, uczeni mogli w końcu przeznaczyć czas, całą swą uwagę i środki uzyskane od władcy, na Wielką Puszczę. W 4361 roku przemianowano jej nazwę na Wielką Puszczę Erevergońską – na cześć uczonego, który najbardziej przyczynił się w badaniach tego terenu: Erevergona.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:

Miano: Erenfried Rumblebelly
Rasa: Hobbit
Wiek: 60
Charakter: Praworządny Dobry
Specjalność: Tropienie
Profesja: Strzelec
Zajmowane stanowisko: Cesarski Leśniczy
Opis postaci:
Ten liczący 120 cm Hobbit, o typowo czarnych, kręconych włosach i sympatycznej twarzy bez najmniejszego zarostu jest nie tylko pupilem samego Cesarza, ale i mieszkańców Iaoden. Jeszcze będąc młokosem wykazywał predyspozycje do tropienia. Dobry wzrok, niski wzrost oraz chichy chód były mu pomocne w odnajdywaniu najróżniejszych tropów. Bezbłędnie potrafił po śladach rozpoznać czy należą do zwierzyny, bestii lub istot rozumnych. Mieszkaniec Iaoden przez wiele lat udawał się na długie wycieczki do Wielkiej Puszczy Erevergońskiej chcąc poznać nie tylko jej obszar, ale i kryjące się tam tajemnice. Przeszłość Fallathanu obfitowała w różnego rodzaju wydarzenia, więc Hobbit cały czas żył z poczuciem, że odnajdzie kiedyś tutaj jakieś ruiny, skarb bądź zobaczy coś równie niezwykłego. Eren, bo tak w skrócie na niego wołano, ma bardzo dobre wyczucie kierunku i posiadł wiedzę na temat okolicznej fauny i flory. Również przez wiele lat ćwiczył strzelanie z procy i tę umiejętność opanował do perfekcji. To władze miasta Iaoden zgłosiły jego kandydaturę na Cesarskiego Leśniczego w tym regionie kraju, a stało się tak dlatego, że Hobbit zasłynął przechwyceniem kilku kłusowników. Aktualnie opiekuje się Wielką Puszczą, nie pozwalając łamać prawa cesarskiego. Jest w trakcie rozpracowywania szajki kłusowników, którym mocno daje się we znaki. Ogólnie brzydzi się przemocą, ale nie waha się jej użyć, gdy zachodzi taka konieczność. Parszywców, którzy zabijają bezprawnie zwierzęta woli ogłuszać i wlec uwiązanych na linie, aż przed oblicze władz miejskich.

Miano: Quintessa Zaphar
Rasa: Człowiek
Wiek: 21
Charakter: Chaotyczny Zły
Specjalność: Strzelectwo
Profesja: Kłusownik
Zajmowane stanowisko: Kłusownik
Opis postaci:
Quintessa mimo młodego wieku już zdążyła dorobić się przydomku „Królowej Puszczy”. Wielbiona przez banitów i kłusowników, szczerze znienawidzona przez Erenfrieda Rumblebelly. On zaś nadał jej przydomek „Babski rzeźnik”. Cesarski Leśniczy jest przekonany, że to tylko kwestia czasu, kiedy ta bezczelna, arogancka i okrutna dziewucha wpadnie w jego ręce. Kiedyś już prawie ją postawił przed wymiarem sprawiedliwości, ale tej dzikusce ktoś pomógł uciec z lochów. Najwyraźniej miała przyjaciół nie tylko na terenie puszczy, ale i w mieście. Wielokrotnie natrafiał na dowody jej krwawej działalności. Ona i szajka, której przewodzi oskarżona jest o liczne rozboje i zabijanie zwierzyny. Wiedział, że świetnie strzela z łuku, a nożem zdziera skóry tak wprawnie, jakby robiła to od maleńkości. Jest wysoka, szczupła, o brązowych, krótko ściętych włosach, ubiera się po męsku i nie rozstaje się z łukiem.

Miano: Uvebeus Ravenhorn
Rasa: Człowiek
Wiek: 34
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Zarządzanie
Profesja: Łowca
Zajmowane stanowisko: Cesarski Łowczy
Opis postaci:
Ten postawny, dobrze reprezentujący się mężczyzna o jasnych włosach jest urzędnikiem cesarskim, który zajmuje się organizacją łowów władcy na terenie Wielkiej Puszczy Erevergońskiej. Gdy lasy, bory i puszcze obfitują w zwierzynę, które stanowią spiżarnię przede wszystkim dla cesarskiego stołu, musiał być ktoś odpowiedzialny za przygotowania do łowów. Miał pieczę nad sforami ogarów, łowczymi, strzelcami, ptasznikami, sokolnikami, bażantnikami, osacznikami i wszystkimi, którzy byli angażowani w cały rytuał polowania. Należał do grona ulubionych łowczych, w szczególności zyskując aprobatę młodszego syna Cesarza - Rothara Riona.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Oprócz typowych zwierząt, roślin i grzybów występujących na obszarze leśnym w Wielkiej Puszczy Erevergońskiej można natrafić na niezwykłe gatunki fauny i flory m.in.:

- Barwniak
- Purpea
- Krętacz Olbrzymi
- Krwawnik Pospolity

- Gluon
- Lemurożarłok
- Ryś Fallathański
- Wilk Fallathański
- Żmij

6. Koszt lokacji

Brak


7. Typ lokacji

Lokacja ogólnodostępna

8. Autor

Astenna von Marvill

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Haladavar-Took - obóz wyrębu drewna 1402 15-11-2015

Wróć do strony głównej