Hrabstwo Boreastia

Przeglądano 1388 razy

1. Położenie lokacji

Cesarstwo Vanthijskie, Sorvest, Księstwo Villeria, hrabstwo Boreastia

Cesarstwo - Hrabstwo Boreastia

2. Opis lokacji

Boreastia wchodząca w skład terytorium Księstwa Villerii znajduje się w północnej jego części. Obszar hrabstwa, który z lotu ptaka przypomina trójkątny kształt lub ząb rekina, wyznaczony został przez naturalne granice. Od wschodu rzeką Cyntae'aren, od zachodu lasami Kelebrin. Południowa wewnętrzna granica biegnąca wzdłuż traktu Pustelnicze Bagna – Segenvill rozdziela Boreastię od dwóch pozostałych hrabstw Villerii: Marridii oraz Graavistii. Pod względem geograficznym teren ten obfituje w żyzną ziemię uprawną, łąki zielne i łagodne wzgórza. Klimat jest umiarkowany, łagodny, a pogoda zazwyczaj sprzyjająca uprawom.

3. Historia lokacji

Hrabstwo Boreastia formalnie powstało jako pierwsze na terenie Księstwa Villerii w 4281 roku NE. Miało to miejsce niedługo po złożonym przed Cesarzem akcie komendacji. W zamian Emyd von Nysert otrzymał inwestyturę, czyli oficjalne przekazanie lenna. Diuk Emyd stał się wasalem Cesarza i służył mu w Radzie lub gdy zachodziła taka konieczność - pomocą zbrojną. To tutaj właśnie w tej części księstwa zbudowano zamek, który stał się siedzibą von Nysertów. W 4328 roku syn Emyda – Eldiss stał na czele zbrojnego wsparcia, które wspomogło walczących z Nacjaninami buntowników, o wyzwolenie Azeloth. Mimo odzyskania stolicy, walki z Nacją trwały jeszcze przez siedemnaście lat. Był to trudny czas nie tylko dla hrabstwa i Księstwa Villerii, ale dla całego kraju wyniszczonego wojną. Zawarcie Porozumienia Dwóch Lądów w 4345 roku przyjęto z ogromnym poczuciem ulgi. Zaczęto odbudowywać państwo w skład którego wchodziły poszczególne księstwa. Mądrze zarządzano nadanym lennem. Nysertowie przez dwadzieścia dwa lata zadbali o odbudowę i zasiedlenie hrabstw. Boreastia była szczególnie ważna dla wnuka Emyda – Essara, który obecnie ma kuratelę nad wszystkimi trzema hrabstwami.

4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują

Miano: Vogir Metvarr
Rasa: Człowiek
Wiek: 35
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Specjalność: Zarządzanie
Profesja: Poborca podatkowy
Zajmowane stanowisko: Poborca podatkowy
Historia postaci:
Wysoki, szczupły, o twarzy chudej, pociągłej i głęboko osadzonych oczach. Może dlatego bardzo szybko nadano mu przydomek „Szczur”. Persona wybitnie nielubiana przez ludność zamieszkującą wszystkie wsie, osady, grody hrabstwa Boreastii. Jest bezlitosny i nie ma żadnych skrupułów przy ściąganiu należności. Ma wyjątkowe predyspozycje do zlokalizowania ukrytych dóbr. Dokładny, precyzyjny, bacznie obserwujący otoczenie. Inteligentny. Biegle włada sztyletami i wprawnie jeździ konno. Nie potrafi pływać i panicznie boi się rzek, jezior.

Miano: Cradidel Alusbor
Rasa: Hobbit
Wiek: 50
Charakter: Praworządny Dobry
Specjalność: Zarządzanie
Profesja: Kronikarz
Zajmowane stanowisko: Wójt
Historia postaci:
Typowy przedstawiciel hobbiciej rasy. Mierzy około 100 cm wzrostu, ma czarne włosy i zielone oczy. Wiecznie pogodny i zapracowany. Mieszka na terenie Boreastii od dziesięciu lat, odkąd założono tutaj niewielką osadę pośród malowniczych wzgórz w sam raz dla takich, jak on. Przez pierwszych pięć lat zajmował się uwiecznianiem na stronicach kronik wszystkiego, co mogło być istotne dla potomnych. Jednak szybko został wybrany na wójta hobbiciej osady i od pięciu lat właśnie tym się zajmuje. Zarządzaniem Viddarn.

Miano: Xebregona
Rasa: Człowiek
Wiek: 100
Charakter: Chaotyczny Neutralny
Specjalność: Zielarstwo i mikstury
Profesja: Alchemiczka
Zajmowane stanowisko: Znachorka
Historia postaci:
Nazywana „Villerijską Wiedźmą”. Nikt dokładnie nie zna jej wieku, podobnież inne fakty dotyczące jej życia owiane są mgłą tajemnicy. Nie wiadomo skąd pochodzi. Tym bardziej mało kto wie, gdzie zdobyła tak dużą wiedzę z zakresu alchemii. Powszechnie wiadomo, że zna się bardzo dobrze na ziołach, a jej lecznicze mikstury są równie cenne, jak i te, które mogą zaszkodzić zdrowiu, a nawet życiu. Dwukrotnie uniknęła jakimś cudem śmierci. Pierwszy raz, za młodych lat, gdy została ukąszona przez żmiję i drugi, gdy zabobonni chłopy wskazali ją jako winną sprowadzenia Błękitnej Zarazy. Ostatecznie została wygnana z jednej z osad, którą zamieszkiwała przez kilka lat. Osiedliła się nie w lesie, a nad rzeką Cyntae'aren, w starej, opuszczonej chatce rybackiej. Cały czas są chętni do składania u niej wizyt. Niektórzy wierzą, że ma magiczne zdolności uzdrawiania, inni pokładają nadzieję w jej mądrość. Jednak zdecydowana większość uważa ją za groźną, zdolną do rzucania klątw. Kto ją ujrzał, ten widział widok pooranej głębokimi zmarszczkami twarz kobieciny, bezzębny stan za wąskimi ustami, które rzadko rozciągały się w uśmiechu. Niska, chuda, wręcz koścista. Zdumiewająco sprawna i zaradna jak na swój wiek. Powiada się, że Nysertowie nachodzą jej domostwo od czasu do czasu żądni wróżb lub w celu nabycia mikstur różnego przeznaczenia. Co złośliwi gadają, że najlepiej u czarownicy schodzą mikstury na zwiększenie potencji.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać

Fauna:
- Jednorożec
- Kretoszczur
- Panteros
- Pławnur
- Żagielnica
i inne występujące głównie na polach, łąkach, przy rzece oraz środowisku bagiennym.

Flora:
- Barwniak
- Bawełniak Różowy
- Błękotnica Bagienna
- Orzeszkówka Potniczka
- Purpea
- Krwawnik Pospolity
- Smolna Lilia
i inne występujące głównie na polach, łąkach, przy rzece oraz środowisku bagiennym.

6. Proponowany koszt lokacji  


Nie dotyczy.

7. Typ lokacji 


Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor

Astenna von Marvill

Wróć do strony głównej