Księstwo Villeria

Przeglądano 1553 razy

1. Położenie lokacji

Księstwo Villeria znajduje się w północno-wschodniej części prowincji Sorvest, a na jego obszarze funkcjonują trzy hrabstwa: Boreastia (1), Marridia (2) oraz Graavistia (3).

Cesarstwo - Księstwo Villeria

2. Opis lokacji


Villeria to księstwo dość jednorodne pod względem geograficznym, gdzie króluje przestrzeń pól uprawnych, łąk, niewielkich wzgórz oraz rzeka Cyntae'aren.
Na obszarze księstwa Villerii obowiązuje system feudalny, który reguluje społeczno-gospodarczą piramidę wzajemnych zależności. Granice pomiędzy poszczególnymi hrabstwami wyznaczają dwa główne trakty.

3. Historia lokacji

Pierwsze zapiski o księstwie Villerii pojawiły się na stronicach kronik w Wielkiej Bibliotece Cesarskiej w 4281 roku NE, kiedy zakończyła się wojna z Reptilią. Cesarz Heort I Rion wyniósł do rangi Diuka hrabiego Emyda von Nyserta, gdyż wykazał się on wyjątkowym męstwem w czasie bitwy z oddziałami reptiliońskimi w 4280 roku NE. Oficjalnie przyznane mu zostały ziemie na północnym-wschodzie młodego Cesarstwa nazwane Villerią. Diuk posiada pod swoją kuratelą trzy hrabstwa: Boreastię, Marridię oraz Graavistię. Diuk Essar von Nysert, wnuk Emyda, podtrzymał tradycję i podobnie jak jego przodek wykazał się lojalnością wobec Cesarza. Choć młody, wyróżnił się odwagą i zmysłem taktycznym w czasie militarnych zmagań z Wolnymi Mokradłami i przy ich aneksji do Cesarstwa, jako Ziem Wcielonych. Villeria, ze względu na położenie geograficzne i sąsiadowanie ze wszystkimi Prowincjami Cesarstwa (Menetą, Marluą i Wolnymi Mokradłami), jest dla Cesarza ważnym miejscem z punktu widzenia strategicznego. Diuk zobligowany jest do wspierania władcy zarówno militarnie, jak i gospodarczo.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują

Miano: Essar von Nysert
Rasa: Człowiek
Wiek: 39 lat
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Wojskowość
Profesja: Oficer
Zajmowane stanowisko: Diuk Villerii
Historia postaci:
Jedyny syn Eldissa i Ineiry von Nysert, wnuk Emyda von Nyserta. Nie bojąc się o dziedziczność tytułu z braku innych pretendentów, spokojnie i bez intryg doczekał śmierci ojca, by przejąć ster władzy w księstwie. Doskonały szermierz, pasjonat historii, kolekcjoner broni oraz miłośnik polowań. Jako Diuk aktywnie wspierał Cesarza w 4349 roku, w czasie stłumienia buntu miejscowej ludności, który wystąpił przeciw przyłączeniu Mokradeł do Cesarstwa.

Miano: Caort Nysert
Rasa: Człowiek
Wiek: 45 lat
Charakter: Praworządny Neutralny
Profesja: Szampierz
Specjalność: Inkwizycja
Zajmowane stanowisko: Strażnik Kultu Cesarza
Historia postaci:
Podległy władcy i Wielkiemu Inkwizytorowi. Jest zagorzałym fanatykiem kultu Cesarza Anjo Vilyi z rodu Rion. Wybrany pośród zasłużonych jest oddany idei Inkwizycji, nieprzekupny i konsekwentnie dążący do celu. Jego priorytetowym zadaniem jest wyłapywanie jednostek lub ugrupowań, będących potencjalnym lub realnym zagrożeniem dla kultu boskiego Cesarza na obszarze Villerii. Chroniony jest immunitetem.

Miano: Dia z rodu Silva`Daimon
Rasa: Człowiek
Wiek: 28 lat
Charakter: Prawdziwie Neutralny
Specjalność: Zarządzanie
Profesja: Dyplomatka
Zajmowane stanowisko: Uczona w Monecie
Historia postaci:
Najmłodsza z pięciu córek Lavinii z rodu Silva`Daimon, księżnej Marlui. Mimo młodego wieku to ona najbardziej wdała się w charyzmatyczną matkę. Dzięki stosownym naukom, uzdolnieniom językowym i doświadczeniu w dziedzinie handlu zdobytym w Marlui, Dia została oddelegowana do tego księstwa, by na dworze Diuka pełnić stanowisko Uczonej w Monecie. Miała w pełni użyć umiejętności i wiedzy, aby potencjał gospodarczy tego regionu Cesarstwa był jak największy. Szczególną kuratelą objęty był handel rzeczny powiązany z portem Mekasato.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać

Fauna:
- Jednorożec
- Kretoszczur
- Panteros
- Pławnur
- Żagielnica
i inne występujące głównie na polach, łąkach, przy rzece oraz środowisku bagiennym.

Flora:
- Barwniak
- Bawełniak Różowy
- Błękotnica Bagienna
- Orzeszkówka Potniczka
- Purpea
- Krwawnik Pospolity
- Smolna Lilia
i inne występujące głównie na polach, łąkach, przy rzece oraz środowisku bagiennym.

6. Koszt lokacji:

Brak

7. Typ lokacji:

Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor:

Astenna von Marvill 

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Hrabstwo Boreastia 1387 19-03-2016

Wróć do strony głównej