Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Księstwo Natross

Przeglądano 1452 razy

1. Położenie lokacji

Cesarstwo Vanthijskie, Prowincja Marlua, Księstwo Natross

Cesarstwo- księstwo Natross

2. Opis lokacji

Księstwo Natross położone jest w północno-wschodniej części prowincji Marlua. Obejmuje ziemie należące do miasta Chatai oraz część ziem w głąb krainy, aż do granicy z Wolnymi Mokradłami. Od południa naturalną granicę Księstwa wyznacza Wielka Puszcza Erevergońska, zaś od wschodu koniec tych ziem wyznacza rzeka Gwennelen. Pozostała granica jest wyznaczana wraz z linią brzegową morza oraz naprzeciwległe bory leśne, malując na mapie kształt nieco owalny, jajowaty. Księstwo dzieli się na dwa hrabstwa: Adler (1) i Chatai (2).


3. Historia lokacji

Księstwo Natross powstało w roku 4270 NE. Było to jedno z pierwszych księstw utworzonych na nowo kształtujących się ziemiach Cesarstwa, niedługo po zakończeniu wojen. Księstwo zostało utworzone na ziemiach Farennlandu (dawny Dardoom, współcześnie prowincja Marlui) przez Turgona I (Cesarza od 4270 do 4275).
Czasy wojny łagodnie obchodziły się z tą częścią kraju, głównie z uwagi na brak punktów strategicznych w czasach licznych najazdów. Kiedy w czasach późniejszych następowała odbudowa Cesarstwa, księstwo Natross nie wymagało wsparcia w rozwoju. Mało tego, to właśnie z tych ziem napływała pomoc dla rejonów najbardziej poszkodowanych przez najazdy Urrczyków, Gadów czy Nancjan.
Od czasu powstania księstwa, było ono zarządzane przez ród Silva'Daimon - niepodzielnie przez niemalże 100 lat potomkowie Satislawa z rodu Silva'Daimon (pierwszego Księcia ówczesnych ziem Farennlandu) zarządzali tymi ziemiami, aż po czasy najnowsze, gdzie stanowisko to objęła Lavinia z rodu Silva'Daimon. Obecna Księżna przekazała władzę nad księstwem swojemu młodszemu bratu, Diukowi Edmundowi z rodu Silva'Daimon. Z kolei jemu podlegają dwaj Hrabiowie, zarządzający hrabstwami:
Adler: Hrabia Dealan von Satron
Chatai: Hrabia Justus Delerys

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują

Miano: Edmund z rodu Silva`Daimon
Rasa: Człowiek
Wiek: 36
Charakter: praworządny dobry
Specjalność: dyplomacja, strategia
Profesja: Diuk księstwa Natross (Prowincja Marlua)
Zajmowane stanowisko: Diuk księstwa Natross (Prowincja Marlua)
Historia postaci
Młodszy brat Księżnej Lavinii, namaszczony przez nią do pełnienia funkcji Diuka jednego z księstw Marlui - Natross. Wysoki, postawny mężczyzna o atletycznej budowie ciała. Inteligentny, charyzmatyczny, a przy tym niezwykle poważny i cichy człowiek. Mężczyzna ten jak na swój wiek jest bardzo rozważnym i mądrym człowiekiem, niezwykle spokojnym. Zarządza hrabstwem w sposób dobry, sprawiając, że do skarbca Marlui wpływa coraz to więcej złota. Stroni od konfliktów, ceniąc sobie drogę dyplomacji nad drogę magii i miecza.


Miano: Dealan von Satron
Rasa: człowiek
Wiek: 42
Charakter: Chaotyczny dobry
Specjalność: strategia, ekonomia, zarządzanie
Profesja: Hrabia, uczony
Zajmowane stanowisko: Hrabia
Historia postaci:
Dealan von Satron, najstarszy syn Lotera von Satorna, przejął po ojcu obowiązki zarządzania księstwem Alder. Przez lata kształcił się, by objąć to stanowisko - jego mocne strony to zarządzanie, ekonomia i strategia. Posiada zmysł do interesów i to dzięki niemu hrabstwo bogaci się i rozwija. Jego ciężka praca zaowocowała wzrostem zaludnienia tych ziem, a tym samym całego Księstwa. Jest człowiekiem dobrym i kieruje się bardziej własnym sumieniem niż ścisłymi regułami prawa - przez to czasem pozwala sobie na wyrok bardziej i mniej surowy względem swoich poddanych.


Miano: Justus Delerys
Rasa: człowiek
Wiek: 52
Charakter: Prawdziwie neutralny
Specjalność: armia, strategia
Profesja: Hrabia, wojskowy
Zajmowane stanowisko: Hrabia
Historia postaci:
Justus Delerys, jedyny syn Petera Delerysa, urodził się w mieście Chatai i tego właśnie księstwa jest Hrabią. Większą część spędził w wojsku, miał również okazję wykazać się w kilku potyczkach na polu walki. Bronił sąsiadującego z Marluą miasta - Mekasato - w ostatniej wojnie z Twierdzą Urr, co przypłacił utratą oka. Wbrew powszechnym stereotypom na temat wojskowych, Justus jest człowiekiem spokojnym i zawsze wpierw dwa razy coś przemyśli, zanim powie. Jest zwolennikiem taktyki “najpierw zapytaj, a potem bij”. W obronie swych ziem nie stroni jednak od rozwiązań siłowych.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać

Fauna:
- Wilki
- Wiedźwiedzie
- Dastrachany
- Ryś Fallathański
- Kretoszczur
- Panteros
- Pławnur
- Żagielnica
- Zwierzęta hodowlane, miejskie i domowe z wiosek i miast
i inne występujące na polach, lasach, łąkach, w okolicy skupisk wodnych (jeziora, rzeki, morze), skalistych wybrzeżach i piaszczystych plażach

Flora:
- Bieluń
- Tysiącznik
- Złociaszek
- Barwniak
- Bawełniak Różowy
- Błękotnica Bagienna
- Kudeks
- Morwa
- Orzeszkówka Potniczka
- Purpea
- Krwawnik Pospolity
- Smolna Lilia
i inne występujące na polach, lasach, łąkach, w okolicy skupisk wodnych (jeziora, rzeki, morze), skalistych wybrzeżach piaszczystych plażach

6. Proponowany koszt lokacji wg cennika
Nie dotyczy.

7. Typ lokacji 
Lokacja ogólnodostępna.

8. Autor.
Ellia von Plauen 
Astrid von Plauen 

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Hrabstwo Chatai 1401 19-03-2016
Hrabstwo Adler 1568 06-06-2016

Wróć do strony głównej