Hwest

Przeglądano 1388 razy

1.Położenie lokacji:

Romen-Dor, wyspa Cantica, Tilaus Sol.

2.Opis lokacji:

Hwest (w mowie wspólnej: Bryza) mieści się na zachodnich obrzeżach osady. Budynek jest jednopoziomowy, rozplanowany w kształt litery „L”. Do budowy użyto przede wszystkim kamienia, dach zaś pokryto czerwoną dachówką. Zewnętrzną ścianę, dłuższego boku budynku porasta gęsta winorośl, która korzenie swe zaczyna w niewielkim ogródku.

W ogrodzie, głównie kwiatowym, Tilevail dogląda posadzonych przez siebie roślin oraz ziół. Tych drugich często używa do doprawiania przygotowanych w przybytku dań. Elf w sezonie kwitnienia podarowuje jedną donicę z wyhodowanym przez siebie kwiatem każdemu stałemu bywalcowi przybytku.

Na podwórzu zorganizowano strzelnicę, zbudowano też szopę na niezbędne narzędzia służące naprawom i konserwacji budynku, a także sprzęt ogrodniczy, który elf wysoce sobie ceni i którego zabrania dotykać komukolwiek.

Drzwi wejściowe prowadzą do mniejszej części izby, w której ustawiono stoliki i krzesła, przy których klienci przybytku mogą prowadzić konwersacje, czy też grać w karty lub kości. Wypożyczenie ich jest możliwe u gospodarza. Gdy w Hwest organizowana jest zabawa taneczna, krzesła i stoliki odsuwane są na bok.

W drugiej części izby urządzono kącik czytelniczy. Ustawione przy jednej ze ścian ustawiono dwa regały wypełnione książkami spisanymi tak w mowie wspólnej, jak też elfickiej. Zbiory pochodzą z Aer Andor i Utopii. Nad lekturą można zasiąść albo na jednym z foteli lub sofie, umieszczonym przy kominku zbudowanym w rogu sali, albo przy którymś ze stolików.

Jedzenie przygotowuje się przy specjalnym stanowisku umieszczonym w pomieszczeniu gospodarczym. Tam znajdują się także wszelakie zapasy. Obok wejścia do pomieszczenia gospodarczego zbudowano klatkę schodową, którą można dostać się na piętro Bryzy. Na wyższej kondygnacji zorganizowano pokoje służbowe oraz gościnne, pozostające do dyspozycji członków Płomienia oraz ich druhów. Znajduje się tam również niewielka łazienka.

Podłoga i ściany do połowy wykończone są dębową boazerią, a pozostałą część zabielono farbą. Siedziska mebli zostały obite beżowym, grubym materiałem. Na stolikach ustawiono zaś mosiężne świeczniki. Dekoracyjnego aspektu Hwest nie dopełniają żadne bibeloty, a porządek w przybytku utrzymywany jest przez jego pracownika.
Placówką opiekuje się Tilevail, jasnowłosy elf, mający za sobą niespełna pięć wieków żywota.


3.Historia lokacji:

Bryza zbudowana została przez elfickich budowniczych i początkowo służyła za dużej wielkości magazyn, w którym składowano nadwyżki towarów przywiezionych z Utopii. Miejsce zostało wykupione przez Płomień Inis Birke, odnowione i rozbudowane o przybudówkę oraz strzelnicę, by służyć im za miejsce spotkań towarzyskich tak pomiędzy sobą nawzajem, jak też z ich przyjaciółmi. Wtedy też przybytek zyskał swoją nazwę, która miała przywodzić na myśl spokój, jaki panuje w tymże miejscu.

4. Lista NPCtów, które ją zamieszkują:

– karczmarz:
Miano: Tilevail
Rasa: elf
Wiek: 470 lat
Profesja: Gospodarz
Opis: Jasnowłosy elf o niebieskich oczach. Ma śniadą karnację i jest drobnej budowy. Idealny słuchacz, miłośnik książek i kwiatów. O swoim ogrodzie i właściwie tylko o nim potrafi rozprawiać godzinami. Nienawidzi nieporządku i nie omieszka karcić za niego bywalców przybytku. Często rozmawia z kotami, które upodobały sobie Hwest jako swoje miejsce na odpoczynek.
– dwóch ochroniarzy

5.Lista stworzeń, jakie można tam spotkać:

Przy Bryzie kręci się kilka bezpańskich kotów, regularnie dokarmianych przez Tilevaila, który ma do nich ewidentną słabość.

6.Rozpiska kosztów lokacji:

28 175 566 sztuk złotych monet

1x Zajazd
1x Szkoła


7.Typ lokacji:

Lokacja organizacyjna.
Właściciel -  Płomień Inis Birke

8.Autorzy:

Vejne Nelaton, Viridiana 

Wróć do strony głównej