Requiem

Przeglądano 1317 razy

1. Położenie lokacji:

Irigmard -> Homana

2. Opis lokacji:

Reqiuem -ZS

Requeim wybudowano w Dzielnicy Mieszkalnej, blisko targowiska, stanowiącego główny punkt tej dzielnicy. Znajduje się w otoczeniu domów mieszkalnych, nie wyróżniając się specjalnie ani architektonicznie, ani swą wielkością. W przeciwieństwie do Elizjum, ta placówka została wybudowana w myśli idei “bliżej ludzi”.

Requiem jest posiadłością jednopiętrową, do której prowadzą duże, dwuskrzydłowe, dębowe drzwi. Po obu stronach ich, na widoku, zawieszone zostały, charakterystyczne dla organizacji Ordo Iustitia, dwa zielone proporce. Nad wejściem wisi drewniana tablica, na której wyryto napis “Requiem”, będący nazwą przybytku. Z zakratowanych okien bije jasne światło z głównego paleniska, które zachęca podróżnych czy potrzebujących, do wejścia do środka.

Budynek nie ma regularnego kształtu kwadratu, jak przyjęło się zwyczajowo budować. Jest średniej wielkości i nie wyróżnia się, w porównaniu do okolicznych kamienic i domostw. Po przekroczeniu drzwi wejściowych goście trafiali do dużej sali, gdzie centralną część stanowi duże, kamienne palenisko. Wokół niego w odstępach poustawiano stoły i krzesła, aby mogło się tutaj zmieścić kilkanaście osób bez żadnego ścisku. Nie znajdzie się tu przesadnych wygód i zbędnego luksusu — pomieszczenia są schludne, czyste i proste, wręcz surowe w swojej aranżacji. W każdym z nich znajdują się rośliny i zioła, których doglądają tutejsi zielarze, na czele z pewną starszą, sympatyczną kobietą. Zieleń liści kontrastuje tu z jasnym, zimnym kolorem drewnianych ścian, otaczając gości aurą spokoju i bezpieczeństwa.

Z sali głównej, po skosie na wprost od wejścia, znajdują się drzwi, prowadzące do pozostałych pomieszczeń Requiem. Prowadzący do nich pierwszy korytarz jest prostokątny, a w nim znajdują się donice z ziołami, a także gabloty medykamentami, leczniczymi wywarami i maściami. Z korytarza można przejść trzema drzwiami, za którymi znajduje się kolejno:
* na prawo — pokoje dla służby, pracowników Zakonu Sprawiedliwości, strudzonych wędrowców i gości oraz niewielka łaźnia
* na wprost — pracownia zielarska, z której można przejść dalej do biblioteki
* na lewo — pomieszczenie służące za składzik i spiżarnię, z której z kolei można przejść do niewielkiej kuchni i dalszych pomieszczeń
Po przejściu do dalszych komnat, przechodzi się do pokoju odpoczynku dla służby, by mogli oni w spokoju zjeść wieczerzę, bez konieczności przesiadywania w głównej izbie Requiem. Z tego pomieszczenia zaś można przejść do pokoju przygotowanego dla starszej zielarki Danily, a także do izby spotkań członków organizacji Ordo Iustitia, ich rodzin i przyjaciół, dokładnie takie samo, jak znajdujące się w Cesarskim Elizjum. Duży, dębowy stół, wokół niego wygodne, masywne krzesła, zastawa na stole — pomieszczenie zawsze gotowe było na nieoczekiwany przyjazd członków Zakonu Sprawiedliwości.

Przed budynkiem znajduje się duży ogród, w którym pielęgnowane są rośliny, zioła, drzewa i krzewy, które są źródłem pożywienia oraz składników wielu maści i mikstur. Dzięki własnej uprawie, Requiem i jego mieszkańcy każdego dnia mają dostęp do świeżych warzyw i owoców, nie martwiąc się o braki dostaw na targowisku, czy klęski urodzajów na wielkich polach i farmach na ziemiach podległych Homanie. Mając własne źródło tych zasobów, schodzi również z kosztów utrzymania i wyżywienia nie tylko swoich pracowników czy członków Zakonu, ale również gości i potrzebujących, odwiedzających przybytek.

Jak każda placówka organizacji Ordo Iustitia, Requiem było miejscem, w którym można było prosić nie tylko o prostą strawę i napitek, czy nocleg. Miejsce to umożliwiało azyl, o który prosić ma prawo każdy. Tutaj również nie odmawiano potrzebującym, póki oni nie nadużyli dobroci i gościnności zakonników.

3. Historia lokacji:

Sukces Elizjum zainspirował Zakon do dalszej pracy, czego owocem stała się właśnie druga placówka organizacji. Requiem, stanowiące drugą placówką organizacji Zakon Sprawiedliwości, zostało otworzone kilka miesięcy po swojej siostrzanej placówce. Sathian, zapytany o powód otwarcia jej właśnie w Homanie, odparł z uśmiechem, że przecież tu się urodził, to jego ojczyzna. Siłą rzeczy i tu Zakon Sprawiedliwości musi mieć swoje miejsce, by móc szerzyć wiarę w sprawiedliwość i lepsze jutro.

Wybrano dzielnicę mieszkalną, jako najbardziej popularną i zaludnioną, by móc docierać do jak największej ilości mieszkańców. Sam zaś budynek został wykupiony jako spłata zobowiązań pewnej starszej wdowy, która po śmierci męża została obarczona jego długami. Poza spłatą długów Zakon zatroszczył się o wdowę i jej przyszłość zapewniając wikt i opierunek oraz dach nad głową w ich siedzibie. W ten sposób kobieta mieszka dalej we własnym domu, w tym samym pokoju, a jedynie pozostałe pomieszczenia uległy zmianie.

Pomoc przy wyborze miejsca na Requiem świadczył Arcinus, który związał się z Zakonem już jakiś czas temu, a Homana była również jego domem. Starsza wdowa z kolei, Danila, była jego przyjaciółką z dawnych lat i kiedy dowiedział się o jej kłopotach, poprosił swój Zakon o pomoc. A jak wiadomo, Zakon Sprawiedliwości jest właśnie po to, by pomagać innym. Idea drugiej placówki przyszła tak szybko, jak szybko członkowie organizacji znaleźli się wraz z notariuszem, przed bramą budynku. Naprawdę szybko, bo kilka dni po informacji uzyskanej od Arcinusa.

Kupno tego domu w dniu 1 Naqariona 4367 było jedynie kamieniem milowym w tym, co jeszcze zostało do zrobienia. Dach przeciekał, a część belek konstrukcyjnych i podłogi przegniła. Układ pomieszczeń również trzeba było przebudować, na potrzeby pomieszczenia większej liczby gości. W związku z powyższym wejście do domu poszerzono, a dawny hol i bawialnię połączono w jedno pomieszczenie, które od tego momentu stało się salą główną. Dach wcześniej kryty strzechą, zastąpiono mocniejszą konstrukcją z gontów drewnianych. Odłączono część z pokojami gościnnymi od pozostałych pomieszczeń, które miały służyć członkom zakonu za miejsce pracy. Na potrzeby Kapituły Zakonu przerobiono jadalnię na salę narad, a ściany pokryto fornirem ilustrującym emblematy organizacji i niewielki ołtarzyk Tiliona z białego polerowanego marmuru.Przebudowa domu połączona z jego częściowym remontem trwała ponad 4 miesiące.


4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:

Lokacja zamieszkała jest na stałe przez 4 NPC:


Imię: Arcinus Luss
Rasa: Półelf
Wiek: 82
Charakter: Neutralny dobry
Profesja:
Stanowisko: Majordomus Reqiuem
Opis:
Żywiołowy i gadatliwy majordomus placówki Zakonu. Jest wysokim, postawnym mężczyzną w kwiecie wieku, któremu władanie orężem nie jest obce. Z Zakonem związał się na dobre i na złe, bowiem jest to jego jedyny dom, nie posiada żadnych żyjących krewnych, a o przeszłości nic nigdy nie wspomina.

Imię: Miria Ortostia
Rasa: Człowiek
Wiek: 28
Charakter: Praworządny neutralny
Profesja: Gospodyni
Stanowisko: Gospodyni
Opis:
Od wielu lat służyła na dworze pewnego szlachcica, póki nie odmówiła mu specyficznego rodzaju usług. Wyrzucona na bruk, bez pieniędzy i własnego miejsca, trafiła do Requiem, w którym przyjęto ją jak członka rodziny. W zamian za dach nad głową, kobieta zaczęła opiekować się lokalem jak swoim własnym - począwszy od gotowania, a skończywszy na doglądaniu ogrodu. Zakochana bez pamięci w poznanym w siedzibie zakonnej, Arthurze, swym mężu.


Imię: Arthur Ortostia
Rasa: Człowiek
Wiek: 36
Charakter: Prawdziwie neutralny
Profesja: Kucharz
Stanowisko: Kucharz
Opis:
Były wojskowy, który po upadku z konia, by nie opuścić armii, gotował dla wojska. Po skończeniu służby najął się do pracy w Zakonie,gdzie poznał swoją obecną żonę. Zarówno on, jak i jego małżonka, dbają o strawę dla mieszkańców nieruchomości.


Imię: Danila Otello
Rasa: Człowiek
Wiek: 85
Charakter: Chaotyczny dobry
Profesja: Zielarka
Stanowisko: Zielarka rezydentka
Opis:
Starsza wdowa Danila to uprzejma, sympatyczna i bardzo ciepła kobieta, którą na stare lata spotkało nieszczęście w postaci długów zmarłego męża. W ramach dozgonnej wdzięczności, za spłatę powyższych, postanowiła zostać w nowym domu i wspomagać pracę Zakonu jako zielarka z ogromnym doświadczeniem. Hoduje zioła i w miarę możliwości opiekuje się chorymi, wspierając medyków wiedzą z zakresu ziołolecznictwa, a gości zaś z tytułu dobrego wychowania i manier.


Pozostali NPC przebywający na terenie Requiem:

Medycy 2
Służba 2

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Na terenie Requiem, podobnie jak w przypadku Elizjum, ustanowiono zakaz wprowadzania zwierząt. Roślinność zaś występuje tylko taka, jaką hodują tutejsi medycy w celach leczniczych.

6. Koszt lokacji:

20 686 430 sztuk złotych monet
1x Pracownia rzemieślnicza 
1x Dom 
1x Spichlerz 
1x Pole 
1x Kapliczka 


7. Typ lokacji:


Lokacja organizacji - ZS - Ordo Iustitia
Właściciel lokacji - Organizacja - ZS - Ordo Iustitia8.Autor:

Sathian von Plauen

Wróć do strony głównej