[P] Cairndow

Przeglądano 1401 razy

1.Położenie lokacji:


Irimgard, Deneria, okolice jeziora Mora

Irimgard - Cairndow1

2. Opis lokacji:

Włości rodowe Cairndow obejmują płodny teren stu pól, rozciągający się na północny zachód od jeziora Mora, które jest charakterystycznym punktem orientacyjnym.


Cairndow – zamek.

„Cairndow nie był najpiękniejszym czy najważniejszym zamkiem Irimgardu. Nie był także największym. Był jednak jednym z niewielu, w którym wciąż panowała dawna, rycerska pieśń oręża oraz tradycja jego mieszkańców.”

Domostwo Lisów usytuowane jest na szczycie jednego ze wzniesień, u stóp którego spoczywa jezioro Mora oraz otaczające je góry. Wtulone w bezpieczną ścianę lasu, wybudowane zostało głównie z wytrzymałych, kamiennych bloków, od których jedynym odstępstwem są nowsze elementy dobudówek, postawione z jasnej, wypalanej cegły. Jego powierzchnia wynosi 17000m3. Sam budynek mieszkalny wzniesiony jest na planie prostokąta, wpasowanego w kamienny, wysoki mur obrony, do którego przylegają portale z kartuszami herbowymi Lisa oraz trzy strzeliste, cylindryczne wieżyce.


Wchodząc głównym gościńcem przez bramę z blankami, Cairndow wita obszernym, warownym, surowo wykonanym dziedzińcem, do którego przylega niewielka budka strażników oraz ich skromne kwatery. Po lewej stronie znajdują się zabudowania gospodarcze, kuźnia, spichlerz oraz stajnie z psiarnią, gotowe pomieścić kilka koni oraz gromadę łownych broholmerów. Tuż obok znajduje się ujeżdżalnia oraz wozownia. Podążając dalej, warowny dziedziniec przechodzi w arkadę, okoloną skromnymi krużgankami, która prowadzącą do głównego wejścia zamku.

Wnętrze budowli dzieli się na dwa przestronne piętra. Prócz nich, Cairndow posiada murowane podpiwniczenie, które przez większość roku wykorzystywane jest w celach gospodarczych. Okazjonalnie przechowywana jest tam także broń.

Zamek podzielony jest, przez wybudowany na planie okręgu hol, na dwie części: wschodnią oraz zachodnią.


^Pierwsza kondygnacja, wschodnie skrzydło. Mieszczą się tu głównie pomieszczenia gospodarcze oraz kwatery pracownicze, na co dzień nieczęsto odwiedzane przez rodzinę Lisów. Centrum życia parteru zamku stanowi wiecznie ruchliwy przedsionek oraz obszerna sala czeladna wraz z przylegającą kuchnią, która posiada zejście do spiżarni oraz dostęp do spichlerzy. Kuchnia posiada także dostęp do czystej wody oraz sanitariatu.


^Pierwsza kondygnacja, zachodnie skrzydło. To miejsce gdzie znajduje się średniej wielkości sala rycerska - biesiadna, przylegająca do niej sala ćwiczebna wraz z niedużą galerią wypełnioną uzbrojeniem zarówno paradnym jak i użytkowym. Posiada dostęp do sanitariatu


^Druga kondygnacja, wschodnie skrzydło. Aktualnie zwane „skrzydłem niewiast”. To właśnie tutaj znajdują się komnaty należące do żeńskiej części rodu Cairndow. Prócz głównych, pojedynczych sypialni, znajdują się tutaj także pomniejsze komnaty stanowiące pomieszczenia rozrywkowe (tj. pokój muzyczny, salon herbaciany, toaleta wraz z sanitariatem etc.)


^Druga kondygnacja, zachodnie skrzydło. Na jego część składają się trzy duże, podwójne sypialnie, zwykle zajmowane przez małżeństwa bądź starszyznę Rodu. Rodzinna kaplica, pokój gier, toaleta z sanitariatem oraz biblioteka, która została umiejscowiona po części w głównym korytarzu.


3. Historia lokacji:

Rok 4270 okazał się być trudnym i zgubnym. Plemiona ziem irimgardzkich wypowiedziały posłuszeństwo Daakarom, wszczynając ostry bunt. Opozycję stanowiła armia Bestii z Brązu, pokonana po wielu bitwach. Miesiącami wyzwalano kolejne ziemie, kierując się w cztery strony świata, wypychając oprawcę. Wśród walczących po stronie Irimgardu znalazł się niejaki Borg Cairndow, zwany Rudowłosym. Pierwszy z Lisowców, którego stal wspierała sztandar Lyones.

Borg był mężczyzną wychowanym w tradycjach rycerskich. Inteligentnym, bystrym i całkowicie oddanym Irimgardowi. To właśnie dzięki jego zasługom, odwadze i sprytowi, który niejednokrotnie zaprezentował w potyczce, jego ród otrzymał kartusz herbowy opatrzony Lisem. Po wsparciu plemion w walce, Borg Cairndow wrócił do Irithei - na ziemie, z których wywodził się jego ród. Od początku byli zwolennikami irimgardziej polityki oraz praw proponowanych przez to państwo. Ród Lisa przyjął także prawo Irimgardzkie i suwerenność króla.
Podczas okupacji Twierdzy Urrthorror ród był gnębiony, szydzono z ich pochodzenia. Dochodziło także do kradzieży i próby zawłaszczenia terenów należących do rodziny. Borg był jednak nieugięty, okazał się nie tylko wyśmienitym wojownikiem, ale także troskliwym panem ziemskim. Ze spokojem znosił szykanowanie, wiedząc, że nie może pozwolić sobie na gwałtowność w tej sytuacji.

W 4304 roku nastąpiła tragedia, gdy Javid Cairndow w skutek odniesionych podczas polowania ran, zmarł. Bogowie jednak spojrzeli na Cairndow łaskawym okiem. W miesiąc po pogrzebie Javida okazało się, że jego żona jest brzemienną. Ród został ocalony, wciąż mając na swym czele seniora oraz dorastającego oseska. Isa po śmierci męża zmieniła się. Całą swoją miłość skierowała na dziecko, otaczając je czułą i szczelną klatką nadopiekuńczości, w której rosło przez pierwszych sześć lat. Wychowany w przekonaniu, że jest wyjątkowym, małym mężczyzną, zderzył się z twardym charakterem dziadka, gdy ten zabrał go z pod maminej spódnicy, nie chcąc dopuścić do zniewieścienia chłopca. Z połączenia matczynej delikatności i surowości dziadka, wyrósł egoistyczny człowiek, trzymający spuściznę ojcowską mało wprawną, ale zdecydowaną i mocną ręką. Ręką człowieka opętanego utkaną w wyobraźni wizją idealnego rycerza, bohatera i piewcy chwały. Zawsze dostający to, czego oczekiwał, za żonę wziął, zupełnie dosłownie, damę pomniejszego, upadłego rodu cesarskiego. Wbrew dobrym zasadom i prośbom rodziny panny, Wilkyn odmówił zwrotu swej ślubnej branki na łono rodziny. Miast tego, w miejsce dziewki, wysłał dwie skrzyneczki klejnotów, złota oraz miedzi jako rekompensatę za utratę córki.

Wraz z poślubioną siłą Eleanor, która okazała się dobrą, układną żoną i czułą matką, Wilkyn doczekał się gromady żywotnego potomstwa. Małżeństwo, choć zawarte w nietypowy sposób zostało obficie pobłogosławione potomkami. Jako pierwszy na świecie pojawił się Gawain, poprzedzając liczne rodzeństwo. Później urodziła się córka - Rhye. Z czasem Wilkyn i Eleanor doczekali się jeszcze dwojga synów, jednak żaden z nich nie przeżył wieku dziecięcego. Pierworodny został jedynym męskim potomkiem, spadkobiercą oraz głową rodu w momencie gdy poplątany, ale sprawiedliwy los skazał dowodzącego Lisa na szybką śmierć w bitwie.

W 4355 roku lady Cairndow owdowiała. Wiosną wyszła ponownie za mąż za zarządcę zamku. Mariaż był jedynie transakcją, która pozwała kobiecie na utrzymanie Cairndow do momentu aż jej syn, spadkobierca, powrócił z dziesięcioletniej, obowiązkowej służby wojskowej w irimgradzkiej armii. W międzyczasie lady doczekała się jeszcze trójki dzieci - tym razem jednak los pobłogosławił rodzinę samymi córkami.

W 4364 roku nastąpiło wyzwolenie Irithei spod jarzma nieprzyjaciela przez Irimgard. Ród przyjął unię jako bardzo pozytywną wiadomość, po wyzwoleniu ziem ród został na swoim miejscu. Irimgard od tamtej pory zapewnił bezpieczeństwo włościom rodowym, w samym kraju nastąpiła znaczna rozbudowa infrastruktury. Irithei po latach okupacji zaczynało rozkwitać, nie będąc więcej tym samym, umęczonym jak wcześniej krajem. Ród otrzymał potwierdzenie szlachectwa w Zjednoczonym Królestwie Irimgardu.

Cairndow, który z każdym kolejnym, nadchodzącym rokiem rósł w siłę i dostatek, powoli zaczynał pokazywać się jako warowny, dobrze ufortyfikowany zamek. Okalające go wsie rozrosły się. Gospodarka usystematyzowała się, pozwalając, aby zarówno Mała Caltra jak i Ros Tacum uzyskały stabilny statut oraz zaczęły przynosić realny dochód ziemski.

Obecnie małżeństwo Lisów zgodnie żyje w Cairndow, do którego Gawain często i chętnie wraca z każdej kolejnej podróży w jaką się udaje. Zawiązuje kontakty, sojusze i dba o dobre imię rodu, chcąc wydać siostry za mąż w niedalekiej przyszłości, będąc pewnym, że nie spotka ich nieszczęśliwy los matki.

4. Lista mieszkańców/NPC zamieszkujących lokację:

Gawain Cairndow – obecny spadkobierca włości. [id -11700]
Evitte
Marya Dusche d`Attumpto Cairndow
Rhye Cairndow
Eleanor Cairndow

NPC:

leśniczy, łowczy
6 pokojówek
kucharz (plus dwie osoby do pomocy)
4 stajennych
3 parobków
4 pracowników gospodarczych
ogrodnik

Miano: Charlotte Cairndow
Rasa: Człowiek
Wiek: 18 lat
Profesja: Szlachta
Zajmowane stanowisko: Nie dotyczy
Opis:
Jak każda z sióstr Gawaina – rudowłosa o ciemnobrązowych oczach.
Wulkan czystej energii. Szalona dusza ze smykałką do iście ułańskiej fantazji. Rządna przygód, odważna, chłopczyca przymuszana do sukienek i etykiety. Od dziecka uczona liczenia, mierzenia, czytania oraz etykiety, której nienawidzi. Interesuje się historią, heraldyką oraz szermierką. Niezamężna, na wydaniu.

Miano: Edeeth Cairndow
Rasa: Człowiek
Wiek: 13 lat
Profesja: Szlachta
Zajmowane stanowisko: Nie dotyczy
Opis:
Rude, proste włosy oraz ciemnobrązowe oczy. Żywiołowa i radosna dziewczynka, bardzo bystra. Często podgląda służbę przy pracy, chętna do pomocy. Chce iść w ślady brata i po cichu marzy żeby zostać rycerzem, matka jednak widzi w niej przyszłą majętną żonę. Posiada talent muzyczny. Ojcem Edeeth jest drugi mąż Eleanor – Veldmir.

Miano: Eliee Cairndow
Rasa: Człowiek
Wiek: 11 lat
Profesja: Szlachta
Zajmowane stanowisko: Nie dotyczy
Opis:
Najmłodsze dziecko Eleanor, tak samo ryża jak pozostała czwórka. Włosy zawijają się w mocne sprężynki oplatające bladą twarz. Krnąbrna, niechętna do nauki, marzycielka chcąca ciągle słuchać opowiadanych bajań. Promyczek w Cairndow, swoim śmiechem potrafi zarazić każdego. Ojcem Eliee jest drugi mąż Eleanor – Veldmir.


Miano: Veldmir Hrjon
Rasa: Człowiek
Wiek: 56
Profesja: Ochmistrz
Zajmowane stanowisko: Zarządca posiadłości i ziem
Opis:
Wysoki Irimgardczyk, wrażliwy człowiek o aparycji typowego gospodarza. Zawsze ugości, wspomoże, jeśli zajdzie potrzeba oraz wesprze dobrym słowem. Wpasował się idealnie do rodziny Lisów, ma bowiem krótko strzyżone, rude włosy i piwne oczy. Dobrze zbudowany, choć już nadszarpnięty przez ząb czasu, siwiejący tu i ówdzie.
Zarządcą jest od 4354 roku. W 4355 wziął za żonę Eleanor Cairndow – wdowę, której jest całkowicie podporządkowany i uległy. Pełni pieczę nad zamkiem oraz całym majątkiem posiadłości. Pełni rolę zarządcy, gdy Gawaina nie ma w Irimgardzie.
Posiada sporą wiedzę na temat prawa i historii, z języków obcych zna: wspólny, irimgardzki (ojczysty), nordski o

Miano: Josza
Rasa: Człowiek
Wiek: 22 lata
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Pomocnik
Opis:
Rezolutny młody chłopak, który potrafi podążać za pracodawcą niczym cień – jeśli zachodzi taka potrzeba. Obrotny, bez problemu załatwi, co potrzeba. Nie siedzi ciągle w Cairndow, gdy Gawain wyjeżdża – Josza wyjeżdża razem z nim. Po odejściu Laszlo przejął część obowiązków nie tylko towarzysza podróży, ale także giermka.
Do jego obowiązków należy: Doglądanie spraw bieżących, wypełnianie próśb Gawaina, opieka nad wierzchowcami.
Znajomość etykiety i heraldyki, podstawy szermierki, geografii oraz gotowania.

Miano: Lucmir Krool
Rasa: Człowiek
Wiek: 42 lata
Profesja: Żołnierz
Zajmowane stanowisko: Dowódca straży
Opis:
Dobrze zbudowany mężczyzna, rosły i barczysty. Zawsze skupiony, małomówny. Wyszkolony żołnierz służący kiedyś w Armii Irimgardu. Po odejściu znalazł swoje miejsce jako dowódca w Cairndow. Ma pod sobą dwudziestu strażników. Zawsze krótko ścięty, aparycją nie zachęca do wdawania się z nim w konflikty. Nie znosi sprzeciwu, bardzo wymagający.
Do jego obowiązków należy sprawowanie pieczy nad strażnikami, szkolenie nowicjuszy oraz ochrona posiadłości.
Obeznany z wojaczką, dowodzeniem i strategią.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


Fauna:
- Zwierzyna łowna.
- Ćma puchata.
- Wiedźwiedź.


Flora:
- Morwa.
- Syreni śpiew.
- Bulwiak wodnisty.
- Krwawnik pospolity.
- Passilera.

6. Koszty lokacji:

162 108 446 sztuk złotych monet 

1x Koszary 
1x Zamek 
1x Chaty łowczych 
1x Chaty drwali 

 

7. Typ lokacji:

Lokacja rodowa

Właściciel - ród Cairndow


8.Autor:

Gawain, Evitte, Igor

Wróć do strony głównej