Obóz szkoleniowy "Miecz Tilliona"

Przeglądano 1446 razy

1. Położenie lokacji:

Irimgard, Varia

Irimgard - Miecz Tiliona

2. Opis lokacji: 

1.) Plac treningowy

Plac treningowy obozu szkoleniowego od początku zaprojektowano tak, by mogły na nim trenować jednocześnie duże grupy rekrutów. Był to po prostu ogromny kawał ziemi o powierzchni mniej więcej pięciu kilometrów kwadratowych. Cała jego powierzchnia była pokryta niezbyt grubą warstwą piasku i pyłu pod którymi znajdowała się już twarda, czarna ziemia. Plac został podzielony na części przeznaczone do poszczególnych treningów. Znalazła się więc część odpowiednia za przeprowadzanie musztry, treningi z bronią, lub i bez broni, oraz także fragmenty przeznaczone do czystych ćwiczeń fizycznych. Jednak po okręgu placu każdy rekrut przynajmniej kilkaset razy w ciągu swojego życia w obozie musiał przebiec.

2.) Zbrojownia.

Jak w każdym obozie szkoleniowym zbrojownia to był jeden z ważniejszych punktów. Jeśli nie strategicznych. Ta, tu mieściła się w budynku zbitym z drewnianych, pni. Była budynkiem dość dużych rozmiarów z wejściem zamkniętym za drewnianymi drzwiami wzmocnionymi stalowymi okuciami. Był to też jeden z nielicznych budynków posiadających jedną ze ścian kamienną, oraz przylegającym do niej kominie.
Wchodząc do środka młody rekrut napotykał na masę osób skupiających się na samym zaopatrzeniu. Tu zawsze panuje ład i porządek. Drewniane miecze ustawione były zawsze w pobliżu wejścia. Te wydawane są najświeższym rekrutom, by mogli się chociaż przyzwyczaić do tego jak powinno się trzymać broń. Dalej stały już stojaki ze stalowymi mieczami, choć o stępionych brzegach. W końcu nie mieli się pozabijać, a uczyć, prawda? Sprawne oko z łatwością mogło dostrzec stojaki na kusze, łuki, oraz w miarę prosto pozbijane regały na których zalegały ogromne ilości strzał z szarobiałymi lotkami, brązowym świerkowym drewnie i ostrymi grotami, oraz bełty o podobnym wyglądzie. Dalej idąc można było znaleźć się pomiędzy kolejnymi regałami, wieszakami i regałami zapełnionymi skórzanymi, oraz stalowymi ćwiczebnymi zbrojami, plecakami czy całą resztą niezbędnego ekwipunku, jaki powinien znaleźć się w plecaku rekruta. Przechodząc na tyły zbrojowni, dochodziło się do serca tego miejsca. Kuźni w której wykuwane i reperowane były wszystkie stalowe miecze, czy zbroje, oraz wytwarzane na bieżąco przedmioty które aktualnie były potrzebne w obozie. W tym miejscu zawsze można było znaleźć doświadczonego kowala i krzątającego się w jego okolicy pomagierów. Z tej strony też biło największe ciepło, przez co wybudowano drugie wrota po tej stronie, otwarte na oścież gdy kowal akurat pracował.

3.)Lazaret.

To miejsce, było jednym z tych, do którego nikt nie bardzo chciał trafić, a gdy już trafił to dziękował wszelkim świętościom za to, że to miejsce tu postawiono. Lazaret umieszczono obok zbrojowni. Był to zdecydowanie niższy budynek, choć odrobinę szerszy i dłuższy. Również zbudowany z drewnianych pali, z tą jednak różnicą, że został podzielony na kilka sektorów. Jeden z nich był kwaterą mieszkalną dla medyków przebywających akurat w obozie. Następny był przepełniony drewnianymi pryczami, na której zalegali Ci, którzy zostali w jakiś gorszy sposób poturbowani i poszkodowali. Ta sala była gotowa na przyjęcie na raz około pięćdziesięciu osób. Raczej nie zakładano, że nagle więcej niż tylu rekrutów będzie potrzebowało pomocy medycznej. Kolejnym z pomieszczeń był magazyn na już gotowe ususzone zioła, stworzone maści oraz innego rodzaju medykamenty, które przydawały się w opatrywaniu ofiar wypadków. Innego rodzaju pokojem była suszarnia. Tu, gromadzono świeże zioła w celu obróbki i wieszano je pod sufitem na sznurach, by mogły spokojnie wyschnąć. Kolejnym ciekawym miejscem w tym budynku była pracownia medyczna, gdzie wytwarzano wszelkiego rodzaju maści i mieszanki. To pomieszczenie nie było duże. Właściwie używane było na tyle często, na ile było to niezbędne. Ostatnim z pomieszczeń była sala operacyjna, gdzie przeprowadzano wszelkiego rodzaju zabiegi w celu ocalenia życia, bądź uniknięcia trwałego kalectwa rekrutów, którym przydarzyło się coś bardzo, bardzo złego. W całym budynku można z łatwością było wyczuć dominujący zapach ziół.

4.) Kuchnia.

Miejsce zdecydowanie najbardziej lubiane przez każdego z rekrutów. Budynek ten składał się z zbitych drewnianych bel i podzielony został na zasadnicze dwie części - jadalnię oraz kuchnię. To pierwsze pomieszczenie było ogromną salą zdolną pomieścić jednorazowo ponad trzysta osób. Strop był podtrzymywany przez grube drewniane belki wbite głęboko w ziemię, jednak po między nimi ustawiono długie stoły z dostawionymi do nich ławami. Na przeciw wejścia, po drugiej stronie tego pomieszczenia znajdowały się wyższe, pojedyncze stoły na których ustawiano wielkie kotły by wydawać jedzenie rekrutom. Zaś przy samym wejściu znajdowały się stoliki pełne drewnianych misek, łyżek, talerzy oraz widelców, tak, by wchodzący do środka mogli samodzielnie je pobierać. Druga część, kuchnia, była już w połowie wymurowana z kamienia. Znajdowały się w niej długie stoły, za zwyczaj uginające się od składników następnego obiadu, śniadania czy też kolacji. Stoły stały przy brzegach od wyjścia prowadzącego na stołówkę, które z resztą było dość ogromne i zamykane na drewniane drzwi. Mniej więcej na środku znajdowały się ogromne paleniska z kotłami w których bulgotał obiad, dla rekrutów. Można tu było znaleźć ogromną ilość noży kuchennych chochel i wielkich, drewnianych łych do mieszania zawartości kotłów. Przy ścianie naprzeciwległej do przejścia w stronę stołówki znajdowały się ogromne piece. Ich podział był na dwa rodzaje. Te, do pieczenia potraw, oraz pieczywa. Do budynku kuchni przylegał jeszcze jeden. Magazyn z żywnością. Dość duży, wybudowany w całości z kamienia, podzielony na działy z kategoriami produktów spożywczych. Stały w nim wysokie drewniane półki, pełne suszonych mięs, lub półprodutów, oraz worki pełne warzyw. Magazyn był na tyle duży, że bez dostaw, mógł wyżywić obóz spokojnie przez ponad dwa tygodnie.

5.) Kwatery mieszkalne.

Miejsce gdzie każdy rekrut budzi się i zaczyna przeklinanie na początek następnego trudnego dnia oraz kończy go kładąc się z westchnieniem pełnym zmęczenia. Ewentualnie próbuje przetrwać do następnego dnia.
Podzielone zostały na dwie części. Pierwsza, była zdecydowanie większa. Składała się z krzywo zbitych baraków, w których spali rekruci. Zazwyczaj na jeden budynek przypadało około dziesięciu rekrutów. W związku z tym, samych budynków było około dwudziestu. Ich wyposażenie było dość proste. Dwuosobowe prycze i... To właściwie tyle. Bo po co cokolwiek więcej rekrutowi, skoro całą resztę miał pobrać w trakcie dnia? Jedynie w każdym z budynków stały jeszcze półki z ubraniami.
Druga część kwater mieszkalnych była znacznie mniejsza. Zbita już z prostych belek, przeznaczona była, dla kadry prowadzącej ćwiczenia oraz treningi, jak i wszystkich kucharzy, zaopatrzeniowców oraz rzemieślników pracujących na usługach obozu, czy medyków. Budynków było łącznie dziesięć, zaś każdy z nich podzielony został na około pięć osobnych kwater prywatnych.

6.) Elementy naturalne wykorzystywane podczas treningów:

xRzeka
Obóz znajdował się blisko rzeki, więc postanowiono to wykorzystać do wszelkiego rodzaju ćwiczeń. Postawiono sztuczne "osiedle", gdzie wojacy mieli ćwiczyć ataki z wody, poprzez desant z niewielkich statków, które budowano na miejscu. Oczywiście nie były to prawdziwe statki, a jedynie takie, które "holowano" linami wzdłuż brzegu. Wykonano je na tyle, aby były w stanie się unosić na wodzie i pomieścić określoną grupę ludzi. Bardziej przypominały tratwy z wysokimi burtami.

x Górskie zbocza
Dzięki niedaleko położonym górom, rekruci mają także okazje poćwiczyć w trudnym, wymagającym górskim terenie. Wychodzą na niego zazwyczaj w pełnym rynsztunku. Ruszają o świecie, a wracają dwa dni później nocą. Wydzielony teren górski, obejmuję głównie dość pochyłe zbocza, jednak są one na tyle bezpieczne, by można było po nich wbiegać i zbiegać bez obawy o to, że najmniejsze potknięcie spowoduje upadek kilkaset metrów w dół. Droga pokryta jest twardymi odłamkami skał, dzięki czemu wchodzenie i schodzenie nie jest aż tak bardzo niebezpieczne jak na pierwszy rzut oka. Rekruci którzy zostaną przydzieleni do treningu w tym miejscu są zazwyczaj zmuszani do wbiegania na sam szczyt i zbiegania trzymając w plecaku po trzy dodatkowe kamienie zabrane ze szczytu.

3. Historia lokacji:

Obóz powstał dość niedawno. Zaledwie trzy lata temu. Król Imigradu nadał ziemię pewnemu Jaszelicie Telkirowi, za osiągnięcia i oddanie na rzecz kraju. Ów mężczyzna, będąc głową rodu, uznał, że nie potrzebuje budować w tak nieprzyjaznym zakątku kolejnej posiadłości. Z tego też względu postanowił zainwestować w coś, co pozwoli mu poszerzyć swoje własne wpływy, a przede wszystkim zarobić nieco złota. Zdecydował się na stworzenie obozu treningowego. Chciał szkolić tam najlepszych najemników, jakich będzie "nosił" Fallathan. Całe założenie projektu okazało się wcale nie takie trudne do wykonania. Posiadający znajomości pośród krasnoludzkich Mistrzów Młota, Telkir bardzo szybko znalazł wykwalifikowane grupy inżynierów, którzy pomogli przy budowie całej struktury obozu. Zapłacić miał za to oczywiście górę złota, ale liczył, że przyniesie to znacznie większe korzyści. Jego ostatecznym celem, było uzyskanie zgody króla na szkolenie żołnierzy armii Irimgardu, co przyniosłoby zarówno profity dla rodu, jak i stałoby się zaszczytem dla rodu. Armii.

4. Lista NPC:

- Medyk x5
- Kowal x2
- Czeladnik kowala x4
- Kapral ćwiczeniowy x20
- Kucharz x6
- Cieśla x4
- Pracownik zbrojowni x8
- Dowódca obozu x1

5. Lista stworzeń oraz roślin możliwych do napotkania: 

Stworzenia:
- Sarny
- Dziki
- Dzikie ptactwo
- Żmije
- Bardzo rzadko i sporadycznie gryfy

Rośliny
- Dęby
- Buki
- Brzozy
- Bieluń
- Krwawnik pospolity
- Orzeszkówka Potniczka
- Tojad Fiołkowy
- Krzew gorejący (Dyptam jesionolistny)
- Ajolla (senniczek, sennik)
- Morwa

6. Koszt lokacji: 

114 843 093 sztuk złotych monet

2x Pracownia rzemieślnicza
2x Spichlerz 
4x Koszary  
2x Obozowisko 
1x Szkoła 

7.Typ lokacji:

Lokacja organizacji
Właściciel - Płomień Inis Birke

8. Autor:

Tasari, Gal' El

Wróć do strony głównej