[P] Rezydencja "Biały Kruk"

Przeglądano 1247 razy

1. Położenie lokacji:

Amarth, Aurea

2. Opis lokacji:


Rezydencja położona jest na uboczu Aurei, z dala od centrum miasta i towarzyszącemu mu zgiełkowi. Przez usytuowanie na delikatnie opadającym wzniesieniu jest dobrym miejscem obserwacyjnym. Stanowi cichą ostoję przeznaczona do relaksu, spokoju i wypoczynku, jednak jest również miejscem pracy właścicielki, która jest nauczycielką magii. Cały teren posiadłości otoczony jest kamiennym murem, zaś do środka prowadzi jedyna frontowa brama wjazdowa, która zwykle zamykana jest na klucz. Droga prowadzi przez opustoszały teren pod same drzwi okazałej rezydencji. Z zewnątrz budynek wygląda bardzo surowo, utrzymany w dosyć skromnym i prostym stylu. Jak na tak okazałą budowlę wydaje się mało wytworny. Posiadłość wyróżnia się dużymi oknami z widokiem na panoramę miasta. Są dwa budynki odizolowane od rezydencji, jednym jest stajnia, zaś drugim niewielka kapliczka.
Jednoskrzydłowe drzwi frontowe od środka mogą być zamykane na stalową sztabę, by skutecznie utrudnić szturm na posiadłość. Zresztą okna na parterze najeżone są żelaznymi kratami. Wewnątrz dominują głównie barwy czerni i bieli, kontrastujące z niebieskimi kolorami dywanów. Drzwi wejściowe prowadzą do krótkiego korytarza, na którego końcu znajduje się obszerna sala biesiadna. Po lewej stronie od progu pomieszczenia położony jest masywny stół i krzesła, który wykorzystywany jest jako jadalnia. Z przeciwnej strony, nieopodal kamiennego kominka, znajdują się – ustawione w okręgu – fotele. Właścicielka zwykle korzysta z tego ustronnego kącika przy cieple do podejmowania zarówno gości, jak i swoich uczniów. To miejsce nadaje się do nauczania teoretycznych podstaw z zagadnień magii, do których potrzeba co najwyżej atramentu i pióra. Przy jednej ze ścian rozciągają się schody, prowadzące na pierwsze piętro. Na parterze również znajdują się trzy pokoiki dla służby, łaźnia oraz kuchnia. Kuchnia jest jedynym miejscem, z którego można się dostać do niewielkiej piwniczki za pomocą klapy w podłodze. Właścicielka zawsze dba o to, by nigdy nie zabrakło w niej przeróżnej maści alkoholi, a szczególnie różnych rodzajów wina, sprowadzanych nie tylko z Amarth, ale również z całego świata.
Pierwsze piętro jest tych samych rozmiarów, co parter i składa się głównie z kilku pokoi gościnnych, ale nie tylko. Każde pomieszczenie na piętrze może być zamykane na klucz. Do każdego pokoju można się udać wyłącznie przez długi korytarz. Po lewej stronie korytarza znajdują się drzwi do kolejnych pokoi dla gości, zaś po prawej mieści się specjalna salka ćwiczebna, biblioteka oraz sypialnia właścicielki. Co prawda zwykle praktyki uczniów odbywają się na świeżym powietrzu, to jednak zdarzają się potrzeby korzystania z salki ćwiczebnej, która jest przystosowana do różnych działań związanych z magią. Salka wyposażona jest w kukły służące za cele, stojaki na broń i pięć kopii pancerzy chroniących prawie całe ciało przed różnymi wypadkami. Pomieszczenie nie jest duże i łatwo można je obłożyć zaklęciami ochronnymi, niwelującymi efekty praktyk. Ponadto ściany salki są wzmocnione, tak na wszelki wypadek. Pokojem obok salki ćwiczebnej jest dobrze zaopatrzona biblioteka, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Od zwykłych książek dla zabicia czasu, przez przez naukowe publikacje, aż po leksykony dla uczniów magii. Tylko z tego miejsca możliwe jest przedostanie się do sypialni właścicielki, zaś drzwi wejściowe można ukryć za pomocą jednego z regałów. Sypialnia należy do obszernych pokoi, nawet jak na standardy rezydencji i służy właścicielce również jako gabinet. Jest to bezsprzecznie najlepiej urządzona komnata na terenie całej posiadłości.

3. Historia:


Ziemie te wykupiła obecna właścicielka rezydencji, panna Raven Logan, która od razu zleciła budowę. Trwała ona nieustannie przez trzy lata i została zakończona wraz z początkiem 4368 roku. Właścicielka jednak nie planowała wykorzystać posiadłości jedynie jako zacisznego schronienia. Jej siedziba miała spełniać również funkcję małej szkoły magii, pod jej przewodnictwem jako mentora dla maksymalnie kilku uczniów. Rezydencja po odpowiednim dostosowaniu do nowego zadania, jakie miała spełniać, stanowiła według niej idealne miejsce na prywatne nauki dla nowych adeptów magii. Nazwa posiadłości "Biały Kruk" wzięła się od kaprysu właścicielki.

4. Lista mieszkańców/NPC:
Raven [4072] - Właścicielka "Białego Kruka"

Uczniowie właścicielki mogą zamieszkać w rezydencji na czas nauki.
Zatrzymać się tutaj może okazyjnie również każdy znajomy Raven.

NPC:

Imię: Charna
Rasa: Człowiek
Wiek: Około 30
Profesja: Kucharka
Charna, kobieta o kruczoczarnych włosach jest specjalistką jeśli chodzi o tworzenie dań z niczego lub też byle czego. Trzeba jej przyznać, że ma pojęcie o gotowaniu i ma w głowie wiele niestandardowych przepisów, dzięki czemu zawsze potrafi zaskoczyć jakimś nowym daniem. Z racji tego że jest też introwertyczką trudno się z nią rozmawia, ale jeszcze trudniej przebywa się z nią w niezręcznej ciszy. Czasem też mówi sama do siebie lub szaleńczo chichocze bez wyraźnego powodu, przez co sprawia wrażenie lekko stukniętej lecz niegroźnej kobiety.


Imię: Bogumił
Rasa: Człowiek
Wiek: 63
Profesja: Stajenny
Stary znajomy właścicielki rezydencji, który głównie pełni rolę stajennego. Wcześniej mieszkał w Irimgardzie, ale zdecydował się przyjąć tę pracę po śmierci swojej żony. Większość życia zajmował się stolarką, ale jak to chłop ze wsi, dobrze zna się również na zwierzętach. Jest to poczciwy staruszek zawsze skory do rozmowy, który podczas spokojnych dni wolno mijających w rezydencji lubi siedzieć w swoim ulubionym bujanym fotelu i oglądać niebo. Pod nieobecność właścicielki pełni rolę zarządcy rezydencji, darzony przez właścicielkę dużym szacunkiem i zaufaniem. Raz w roku odwiedzają go wnuki.


Imię: Serena
Rasa: Hobbit
Wiek: 15
Profesja: Pokojówka
Młoda dziewczyna lubi czasem ponarzekać na nawał pracy, ale mimo jej humorów skrupulatnie wykonuje swoje zadania. Podejmuje gości, ścieli łóżka, pierze, no i sprząta. Przy obowiązkach czasem pomaga jej Charna, chociaż raczej rzadko ze sobą rozmawiają. Potrafi być wredna, upierdliwa i czasem zdarzy jej się płatać żarty przybyłym gościom. I między innymi dlatego cały czas tutaj pracuje.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Fauna:
- Koń Drapak w stajni
- Łowiskoczek

Flora:
- Krwiośnieg Skalny
- Neiare
- Kasmenis

6. Koszt lokacji:

47 058 794 sztuk złotych monet


1x Rezydencja
1x Kapliczka
1x Szkoła

7. Typ lokacji:

Lokacja prywatna,

Właściciel  Raven ID [4072]

8. Autor:

Raven

Wróć do strony głównej