Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Skyggen

Przeglądano 3169 razy

1. Historia

Skyggeni żyli na Sferrum Fillarium. Ze swoich jaskiń wychodzili tylko nocami, aby polować na mięsożerne rośliny, których ich świat był pełen. One same były stworzone z mięsistej substancji. Czyli nie do końca były roślinami, a czymś pomiędzy. Żywili się nimi, nie ruszając innych istot żyjących, które traktowali jako słabszych przyjaciół, których trzeba bronić.

Gdy zostali przeniesieni na Herrum, tamtejsza roślinność była niewystarczająca. Przecież przez wieki jedli samo mięso, ich organizmy były do niego przyzwyczajone. Dlatego ich nawyki z domu sprawiały, iż Skyggeni poczęli umierać. Składanie Spihe w tamtejszej roślinności też nic nie dawało. Po powrocie Skjahhe, wypaczonego i nauczonego przez Neuwrath, zaczęli stosować się do jego nauk. Poczęli żywić się na zwierzętach jak również na ludziach, oraz wykorzystywać ich jako Inhubhus. Neuwrath z wolna wypaczali ich społeczeństwo, poddając je różnym eksperymentom. To ich zmieniło…

Wszystko byłoby dla Skyggenów dobrze, gdyby nie zaczęli ze sobą walczyć. Dzieliły ich bowiem inne poglądy oraz żądza władzy. Poprzez bratobójczą wojnę wyginęło wiele rodzin, a te, które przetrwały, zostały przeniesione do Fallathanu.

Skyggeni mieli również już wiele wspólnego z ludźmi. Nie tylko formę ukształtowaną na drodze doświadczeń, ale i upodobania. Nie licząc tego, w jaki sposób wyglądało ich „rozmnażanie”, miłowały uciechy cielesne. W szczególności, gdy istota zrodzona z kobiety przybierała jej wygląd, a wspomnienia ojców, pochodziły od mężczyzny (bądź w odwrotnej sytuacji). Powodowało to często wiele dewiacji, które przybliżały i przyciągały do nich jeszcze większe rzesze ludzi.

Gdy przybyli do Fallathanu, ich bratobójcza wojna dalej trwała. Jak wspomniano, pozostały trzy rodziny z siedmiu, które pragnęły uzyskać władzę. Walczyły nie tylko ze sobą, ze względu na różne podejście do sprawy żywienia. Również głowa każdej rodziny chciała uzyskać wiedzę i moc, aby skonsumować obecnego Skjahhe i zająć jego miejsce (mogą przejąć jego umiejętności jedynie zjadając przysadkę mózgową ówcześnie zamordowanego władcy). Jednakże strach przed jego istotą sprawia, iż mimo chęci przejęcia władzy, do dziś dzień słuchają się tego, który nosi imię Skjahhe.

 

Skyggeni przybyli na Fallathan ok. 3400 roku. Bardzo szybko dopasowali się do życia w Fallathańskiej krainie. Wielu z nich wykorzystywała panujące konflikty i zatrudniała się na różnych dworach jako utalentowani skrytobójcy, starając dostosować się do panujących czasów. Ich wygląd niekiedy z lekka frasował inne stworzenia, jednakże nie był na tyle nadzwyczajnym, aby on sam sprawiał strach. Wielu z nich traktowanych jest jak zwyczajni ludzie, czy przedstawiciele innych ras. Niektórzy nigdy nie zostali rozpoznani przez innych jako Skyggeni.

 

Po tysiącu lat, każda rodzina w inny sposób przystosowała się do egzystencji w Fallathanie, ustanawiając nowe zasady i przyzwyczajenia. Jedni zostali wzięci za istoty, o których niegdyś pisano w legendach, ukrywając się w ciemnych, gęstych lasach. Inni wmieszali się w tłum i życie świata Fallathanu.

 

2.Wygląd:

W zależności od rodzaju inhubhus, skyggen przyjmuje inny oryginalny wygląd. Jest jednak parę elementów wspólnych dla wszystkich osobników. Jednak jedna cecha jest wspólna dla wszystkich osobników. Po pierwsze, w ciemności ich oczy wręcz świecą jaskrawymi kolorami. Natomiast w zależności od natężenia światła uzyskują barwę od mętnej szarości po głęboką czerń. Aby ukryć ten przerażający dla wielu efekt, starają się osłaniać oczy tak, by były najmniej widoczne. Są to zazwyczaj kolorowe szkiełka oprawione w druciane oprawki, które nazywają okularami. Po drugie, ciała Skyggenów wydzielają pewną aurę i zdają się być rozmyte, jakby skąpani byli we mgle. Przy pełnym świetle efekt ten jest prawie niezauważalny, gdy w ciemności wręcz stają się z nią prawie jednością. Bardzo ważnym również, lecz jednak często niezauważalnym jest fakt, iż Skyggeni rzucaniją nikły cień, rozmyty.

W zależności od tego, iż różne hus na przestrzeni lat wybiera inne inhubhus, można z założenia rozróżnić ich wygląd.

 

a. Skogliege

 

Przedstawiciele tego Hus używają jako „Inhubhus” przede wszystkim zwierzynę kopytną - ze względu na jej gabaryty, podobne do ich samych. Stąd też ich oryginalny wygląd. Tułów i twarz pozostaje podobna ludzkiej (ewentualnie jest bardziej owłosiona), jednakże od pasa w dół podobni są do zwierzęcia, które było ich żywicielem podczas „rozrodu”. Nie dziedziczą jednak czterech kopyt, a jedynie dwa. Równie często przejmują od swoich „Inhubhus” rogi czy pazury

 

b. Tsaroth

 

Jeśli chodzi o wygląd tego hus, to część z nich jest najbardziej zbliżona do tego, jak niegdyś wyglądali Skyggeni. A mianowicie, z zasady wyglądali jak ludzie, jednakże ich kończyny były z lekka wydłużone (przede wszystkim ręce). Ich głowy były łyse, a oczy rozlane (nie posiadają białek) o barwie czarnej, skóra popielato szara. Jednakże przez lata mieszania się z ludźmi z Herrum i Fallathanu, wielu może posiadać następujące cechy: zamiast łysiny - bardzo długie włosy, skóra od biało bladej po popielato-szarą. Oczy, w zależności od tego, jak często w linii jego twórcy znajdowali się ludzie, albo w pełni są „wylane”, albo mają różnokolorową tęczówkę. Każdy Tsaroth zwykł nosić przynajmniej jeden tatuaż lub inne cielesne ozdoby.  

 

c. D’Arseth

 

Ich wygląd jest najbardziej zbliżony do istot ludzkich (i nie tylko). Jedyne, co ich ogranicza to tęczówki oczu o bardzo nienaturalnych dla ludzi barwach:czerwień, fiolet, granat, pomarańcz, żółty, turkus etc. Myleni są z tego powodu bardzo często z elfami i ich pochodnymi.

 

3. Wskazówki dotyczące odgrywania

 

Odgrywanie Skyggena w dużej mierze zależy od umiejętności gry fabularnej gracza. Oto parę wskazówek, jakimi powinien się kierować gracz/MG prowadząc taką postać:

- skyggeni żywią się wyłącznie mięsem i rodzą się w swoisty sposób. Cały czas otacza ich ból, krew i cierpienie innych istot. Są więc wobec tego obojętni, albo czerpią wręcz euforyczną przyjemność.

 

Trzeba to odzwierciedlać w swoich opisach;

- są raczej słabi, a więc niechętnie biorą otwarcie udział w konfliktach;

- u Skyggena raczej trudno o coś takiego jak honor czy uczciwość. Każdy z nich zazwyczaj już od samego początku ma w sobie coś, co sprawia iż pragnie siły Skjahhe. Są fałszywą, kłamliwą i przebiegłą rasą, w której każdy chce zabić swojego władcę... co tu więcej pisać?

- bardzo często postrzegani są jako przedstawiciele innych ras, co raczej im sprzyja, niż zawadza, więc niechętnie powinni odkrywać swoją prawdziwą naturę. Są jednak dumni z faktu, iż są tym, kim są.

Artykuły w kategorii:

Nazwa Artykułu Przeglądano Ostatnia modyfikacja
Skyggen - OPIS ROZSZERZONY 2667 14-02-2016

Wróć do strony głównej