Loitsu

Przeglądano 1329 razy

1. Położenie:

Cesarstwo, Azeloth.

Cesarstwo - Loitsu

2. Opis lokacji 

• Dom:
W północnej części Azeloth mozna było spotkać więcej domów wolnostojących niż kamienic, tak charakterystycznych dla stolicy. W jednym z nich mieszkała czarodziejka - Nathiss. Do posesji okolonej metalowym ogrodzeniem prowadziła jedna, kuta furtka, umieszczona od ulicy. Działka, na której znajdował się dom była dość spora, by pomieścić parterowy, sześcioizbowy budynek z małym poddaszem oraz niewielką piwniczką oraz niewielki ogródek.

Patrerowy budynek przykryty był dwuspadzistym dachem, pokrytym sosnowym gontem. To pod dachem, nad parterem znajdowało się przytulne, niewielkie poddasze z jednym, okrągłym okienkiem, umiejscowionym na szczycie ściany. Strych rozciągał się nad calym parterem. Właścicielka używała tego miejsca do przechowywania starych, niepotrzebnych rzeczy oraz do suszenia prania. Drewnon wiciąż pachnie kielbasami i wędzonym mięsem, a wszystko to jest zasługą poprzedniego właściciela. Parter z kolei był o wiele bardziej przestronny. Gdyby obejść działkę dookoła, można byłoby stwierdzić, że dom, zbudowany z dużych kamieni, jest dosyć duży i zajmuje około trzech czwartych części ogrodzonego obszaru. Wybudowany został na planie prostokąta, chociaz do calosci brakowalo mu kwadratowego fragmentu.Od frontu widać drewniane, jednolite drzwi. Nie ma w nich ni okienka, ni szkiełka, ni innych dodatków. Zdobiły je jedynie prosta klamka i tak samo prosty zamek. Na lewo od drzwi widać było okno, przysłonięte bordową zasłoną. Po prawej zaś stronie budynku znajdowala się wnęka z identycznymi, jak frontowe drzwiami. Właśnie po prawej stronie budynku, przy drugich drzwiach, był ogród. Byl niewielki i skdalo się na niego kilka grządek z warzywami i ziolami. Dodatkowo na obrzeżach znalazło się miejsce dla trzech drzew owocowych i kilku krzewów. Ścieżka pomiędzy grządkami i drzewami wysypana była jasnym żwirem. Takim samym żwirem wysypana była ścieżka od furtki do drzwi frontowych.

Poza oknem od frontu dom posiadał sześć innych okien. Trzy na jego lewej ścianie, jedno na prawej i dwa na tylnej. Okno prawej ściany przesłonięte było zieloną zasłoną, dwa okna na tyłach zazwyczaj zaciągnięte były beżowymi, nieco lżejszymi zasłonami. Tym samym materiałem otulone było jedno z okien po lewej stronie (to najdalej frontu domu). Środkowe okno na lewej ścianie przesłonięte jest czarną zasłoną, a ostatnie – najbliżej drzwi frontowych – zasnute jest bordowym suknem. Okienko z poddasza znajduje się nad drzwiami frontowymi. Każde z okien posiadało proste okiennice, zrobione z dębu i – tak samo, jak drzwi – pomalowane były na ciemnobrązowy.

W domu znajduje się sześć pomieszczeń oraz strych i piwniczka. Kolejno, od lewej strony podłużnego korytarza w domu, znajdowały się przestronna biblioteczka (tutaj są schody na strych), dalej sypialnia czarodziejki, duża jadalnia, przez którą wchodzi się do kuchni (w kuchni zaś są schodki do piwniczki), kolejna jest łazienka (już po prawej stronie korytarza), sypialnia gościnna, a najbliższe (po prawej stronie) drzwi od wejścia prowadzą do ogrodu.

Z tyłu budynku znajduje się obelisk do portali: kamień, wysoki na około 1,5 metra. Pokryty jest magicznymi runami, a w górnej jego części wyżłobiono niewielki otworek, w którym zamieszczony jest szafir.

3. Historia lokacji:


Historia domu jest bardzo zwyczajna, wręcz pospolita i nie ma w niej nic podniosłego.
Wiadomo, że poprzednim właścicielem był samotny rzeźnik (Tomkin), który wyprowadził się do Irimgardu. Dom, jak sam mówił, był dla niego za duży, a poza tym zawsze chciał opuścić Cesarstwo na rzecz Irimgardu. Najbardziej używanym przez niego pomieszczeniem był strych - tam suszył swoje kiełbasy i mięsa, które później sprzedawał na małym straganiku.
Jeszcze wcześniej mieszkała w tym domu wielodzietna rodzina. Głową jej był nijaki Gorgon i miał on dziatek siedmioro, dlatego w domu tym przemieszkał niemal 40 lat. Jego żona była praczką, on zaś był skrybą. Żyło im się dostatnio, a przynajmniej tak, by niczego nie brakowało. Kiedy ostatnie dziecię wyruszyło w świat, by żyć na własny rachunek, przenieśli się do małej chatki pod miastem, by dożyć wspólnie szczęśliwego żywota. To właśnie od nich nabyla dom czarodziejka, Nathiss, która para się perfumiarstwem. Jak tylko poorzedni właściciele się przeprowadzili, Maginii zabrala się za urządzanie domu pod siebie.


4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:

NPC:

Miano: Lidia
Rasa: człowiek
Wiek: 17 lat
Profesja: służąca
Charakter: neutralny dobry
Specjalność: brak
Zajmowane stanowisko: służąca/pokojówka
Opis postaci:

Lidia to młoda, niewysoka dziewczyna o kasztanowych włosach i brązowych oczach. Pomimo swego wieku doskonale wie, jak wykonywac powierzone jej obowiązki. Od trzynastego roku życia uczyła się zawodu, a obecnie jest zatrudniona w kilku domach. Nie mieszka w żadnym z nich - jej matka ma dom i właśnie z nią Lidia mieszka. Obowiązki swoje wykonuje w umówione wcześniej z pracodawcą dni.

Jest cicha i pogodna, entuzjastycznie wykonuje swoją pracę. Przykłada się do tego, by pracować szybko i solidnie, tak by pracodawca był zawsze zadowolony. Jej zycie to nie tylko sumienna praca. Lidia - po zakonczonym dniu pracy - spotyka się z chłopakiem, terminującym u jednego z kowali.

Jest także godna zaufania - najczęściej służy u Nathiss właśnie wtedy, gdy czarodziejki nie ma w domu. Do tej pory nic nie znikło więc magiczka jest zadowolona.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać


Tylko to, co w ogrodzie: kwiaty, jagody, maliny, aloes, bergamotka, drzewa owocowe. Nic nadzwyczajnego.

6. Koszt lokacji:


10 318 682 sztuk złotych monet

1x Dom = 9 968 814
1x Kapliczka = 349 8687. Typ lokacji:
Prywatna
Właściciel - Nathiss Kedesmo [8975].


8. Autor:
Nathiss Kedesmo

Wróć do strony głównej