Włości kowala Larrasa

Przeglądano 1472 razy

1. Położenie

Cesarstwo, Sorvest, okolice Nadmorskiego Boru 2. Opis lokacji

wloscilarrasa

Sama lokacja położona jest kilka godzin drogi na południowy zachód od stolicy Cesarstwa.
Znajduje się ona na obrębie Nadmorskiego Boru. Całość otoczona jest drewnianym płotem , coby zwierzęta z lasu grządek nie deptały ani osób znajdujących się we włościach nie straszyły. Zaś w jej skład wchodzi :

Chata:
Budowla zbudowana z dobrej jakości dębowego drewna. Lekko zniszczonego już przez czas jaki upłynął od postawienia jej i wyszykowania do zamieszkania. Nie była to może bardzo bogata i piękna chata, ale spełniała swe funkcje wyśmienicie. Rolę mieszkalną stanowiła szeroka izba z wbudowaną do niej kuchnią, jaką stanowił kominek ze zlepionych ze sobą kamieni, którego komin wychodził wysoko nad dach, aby żadna iskra nie podpaliła masy różnorakich łatwopalnych materiałów stanowiących w owej chacie funkcje dachu. Były to między innymi stosy związanych ze sobą lnianym sznurem gałęzi, pęczki słomy sklejone ze sobą czarną smołą. Gdzieniegdzie widoczne drewniane, omszone dachówki. To wszystko stanowiło integralną całość , która nie przepuszczała wody deszczowej, opadów śniegu czy innych atmosferycznych wypadków.
Drugie pomieszczenie mniej obszerne, stanowiło izbę sypialną. Budynek zawierał też przybudowany do ściany domu ganek i spiżarnie wykopaną pod podłogą i umocnioną palikami chroniącymi zawartość przed osunięciami ziemi. Całość wieńczyły drewniane okute wzmocnieniami żelaznymi drzwi i okiennice zamykane na mosiężne kłódki na noc.

Pole:
Pole uprawne nie wyróżniające się niczym szczególnym. Z pulchną urodzajną ziemią, na której rosły warzywa i zioła, które to kowal pieczołowicie sadził, gdy pora roku na to pozwalała. Wydrążone gdzieniegdzie kanały wodne, które to nawadniały pole gdy zaszła taka potrzeba.
Obok pola znajdowała się kamienna studnia wykopana w ziemi oraz drewniany czerpak.

Pracownia rzemieślnicza - Kuźnia
Główne stanowisko pracy kowala. Budynek składał się z czterech kamiennych kolumn i obudowany drewnianymi palami. Kiedyś pomalowana na biało, dziś ledwo widoczne smugi łuszczącej się farby odpadającej co pewien czas ze starości. W środku budynku obserwujący mógł dostrzec dwa duże żelazne kowadła. Były to zaniedbane ale solidne kawały żelaza odpowiednio uformowane i dostosowane do kucia broni czy podków. Na szafkach leżały czy wisiały na ścianach młoty kowalskie, różnego rodzaju szczypce czy inne narzędzia kowalskie. Na dworze pod prowizorycznym daszkiem znajdowało się obmurowane cegłami palenisko służące do wytapiania lub podgrzewania do czerwoności metalu. Można było zauważyć też solidny miech kowalski. Służący do podniecania ognia w palenisku. Obok stało trzecie, najbardziej zniszczone kowadło.

3. Historia lokacji

Sześć lat temu, dokładnie 5 Festyara 4362 roku nie wydarzyło się nic szczególnego co by miało zmienić świat, ani nic tak szczególnego, aby wpisać się na kartach historii. Był to dzień jak każdy inny, nie wyróżniający się niczym co by mogło snuć nawet najmniejsze podejrzenie czegoś doniosłego i wspaniałego. Był to jedynie dzień w którym to kowal Larras dokonał zakupu po wielu dniach pertraktacji z podstarzałym krasnoludem tego skrawka ziemi i zarządził wybudowanie tutaj swoich “włości” . Co miało się urzeczywistnić to stało się rzeczywiste.Od tamtej pory ,kowal żył i pracował w tym miejscu , które jako jedyne mógł nazywać domem.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują

Larras Sansygir , kowal , właściciel tego padołu łez i zatracenia

NPC:

Imię:  Raztor
Rasa: Człowiek
Wiek: 25 lat
Charaktera: Neutralnie Dobry
Profesja: Czeladnik Kowala
Opis:

Pewnego pięknego dnia , kiedy to kowal wracał niestrudzenie do domu po odbytej kilka godzin wcześniej libacji alkoholowej natknął się bowiem na nieznanego mu człowieka, który to leżał w przydrożnym rowie. Po podstawowych oględzinach okazało się, że jest ranny i wymaga natychmiastowego leczenia. Larras jako prawdziwy samarytanin uznał iż należy mu pomóc. Przygarnął go więc do swojego domu i opiekował się niem dopóty nie wyzdrowiał i nie doszedł do siebie. Roztor bo tak miał na imię cierpiał na jakiegoś rodzaju szok po urazowy, albo amnezje wywołaną przez jakiś nieznany kowalowi czynnik. Nie pamiętał swego nazwiska, nie pamiętał skąd pochodzi ani kim dokładnie jest. Dłuższy czas zajęło rzemieślnikowi uzyskanie od niego strzępów informacji na jego temat, od samego zainteresowanego. Dowiedział się bowiem iż zwą go Roztor, ma na swoim koncie 25 lat i nie lubi pić kawy. Nie były to może jakieś cenne informacje, ale tyle wystarczyło aby, kowal uczynił go swym czeladnikiem i przyuczał go do zawodu kowala. Sam uczeń był temu rad więc nic nie stało na przeszkodzie.

Wygląd: Postawny , wysoki mężczyzna o kruczoczarnych włosach i zielonych oczach. Na prawym policzku blizna ciągnąca się od ucha do ust, za pewne po jakimś cięższym urazie.
Cechy charakterystyczne: brak zęba, konkretnie jedynki. Gdy jest zestresowany jąka się.


5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać

Głownie warzywa zasadzone na przydomowym polu take jak ; ziemniaki co by można z nich było bimber pędzić oraz inne dary natury , które można skonsumować przy dobrej butelce bimbru.


6. Koszt lokacji

1x Chata +1 populacji = 0,002679922279% * CLZ( 12 848 961 134) = 3 443 422
1x Pracownia rzemieślnicza = 0,003501893831% * CLZ( 12 848 961 134) = 4 499 570
1x Pole = 0,001065150846% * CLZ( 12 848 961 134) = 1 368 608
Łączna cena = 0,007246966955%CLZ = 9 311 600

9 311 600 sztuk złota

7. Typ lokacji

Prywatna
Właściciel lokacji : Larras Sansygir [32]

8. Autor

Larras Sansygir

Wróć do strony głównej