[O] Calen Côl - wyrąb drzew w Almanan

Przeglądano 1339 razy

1. Położenie.

Almanan, północna część Adon Ravan.

2. Opis lokacji.

Calen Côl (co znaczy: Zielone Złoto) jest kluczowym miejscem wycinki drzew w państwie Elfów, jakim jest Almanan. Znajduje się ono na północny-zachód od gór Linn Silath. To tutaj rosną przede wszystkim najmłodsze z sławnych dębów Almananu, pochodzące z Shareth, dlatego też wybrano właśnie te miejsce, aby zdobyć niezwykle ważny surowiec, jakim jest drewno. Nie niosą one tak wiekowej tradycji, jak te, które przez długie lata rosły w innych miejscach, a sadzono je konkretnie w celu późniejszego wyrębu. Oczywiście, można znaleźć też szkoły leśne innych gatunków. Najważniejszym faktem jednak, jeżeli chodzi o Calen Côl, jest to, że na każdym wyciętym połaciu od razu zasadza się nowe drzewa, starając się, by zawsze większość terenu była pokryta bujnym lasem. Wydaje się, że podobna, dość nowatorska metoda stosowana jest tylko tutaj.

Miejscem opiekują się druidzi, ich uczniowie oraz grupa pomagających im drwali. Mimo, ze miejsce nie jest zamknięte dla innych Elfów, właściwie poza wyżej wymienionymi, spotyka się tutaj tylko kupców, którzy wywożą drewno z Calen Côl - nie mieszkają oni jednak tutaj na stałe. To właśnie druidzi nadzorują w pełni wycinkę, jak i zajmują się zasadzaniem nowych drzew, w pełni kontrolując tutejszy ekosystem. Wiele prac fizycznych spadają nie tylko na pracowników, ale i na na uczniów, co jest nie tylko treningiem, ale lekcją pokory dla przyszłych magów natury.

3. Historia.

Miejsce wycinki drzew w Almanan jest niemal tak stare, jak samo państwo, być może nawet było wybrane jeszcze za czasów istnienia Inis Birke. Właściwie, nie wydaje się, aby samo miejsce miało bardziej interesującą historię, czy też zdarzyłoby się tutaj cokolwiek pasjonującego. Wszyscy obywatele Elfiego państwa wydają się szanować Calen Côl i nie niepokoić tutejszego kręgu druidów, będącego odpowiedzialnych za dostarczanie państwu drewna.

Sami druidzi wydają się jednak dużo bardziej interesujący. Wydają się osobliwi i wyjątkowo oryginalni, jak na swoja kastę: nie są tak skupieni na sprawach duchowych oraz samej naturze, jak ich pobratymcy z innych stron świata. Mówiąc wprost, są to osoby z zacięciem ekonomicznym, łączące szacunek do natury z umiejętnością wykorzystania drzew jako cennego surowca. Z racji, iż ich teren bardzo często odwiedzają kupcy, należą do otwartych i towarzyskich. Są też dużo bardziej tolerancyjni, nie chcąc karać innych za drobne wykroczenia przeciwko Calen Côl, chociaż inni druidzi znani są z surowości.

4. Mieszkańcy/NPC:

Tuzin druidów, skupionych w kręgu Calen Côl.
Około trzy tuziny uczniów.

5. Fauna/Flora:

Flora:
- dęby z Shareth
- Jabłoń Srebrna (Lenthijska)
- Kudeks
- Tojad Fiołkowy
- Morwa

Fauna:
- Drzewiec
- Jastrząb Wielki
- Ryś Fallathański
- Odynn

6. Typ lokacji:
Lokacja ogólnodostępna, należy do państwa Almanan.

7. Koszt lokacji:

BRAK

8. Autor:

Faelivnir Aearon

Wróć do strony głównej