[P] Paśnik - Plantacja Kahvi

Przeglądano 1463 razy

1. Położenie lokacji:

Romen - Dor. Księstwo Dol Velen. Okolice Duen Canell, przy granicy z prowincją Utopia.

DV - Paśnik

2. Opis lokacji:

Plantacja Kahvi zajmuje rozległe pola, w południowej części Romen-Doru, na terenach Dol Velen. Panują tam bowiem najlepsze warunki do uprawy tej rośliny , tj. odpowiednia temperatura, wilgotność, oraz właściwe warunki glebowe. Została założona na dzikich polach, z dala od wielkich miast i wiosek. Do Lokacji prowadzi tylko jedna droga, stworzona specjalnie na te potrzeby. Krzaki kahvi zostały posadzone w równych rzędach, by ułatwić zbiory nasion oraz pielęgnacje krzewów, jednak rośliny rozrastają się dziko. Plantacja obejmuje: ogromną suszarnię ( palarnia) ziaren wraz z selektowinią (budynek, gdzie nasiona chronione są przed wszelkimi anomaliami pogodowymi, przebierane, oczyszczone z łuski, suszone i pakowane), magazyn (przechowuje się tu wyselekcjonowane, pakowane w lniane worki nasiona kahvi), budynek gospodarczy, stajnie oraz wozownie. A także siedzibę zarządcy plantacji i kapliczkę.
Wszystkie budynki położone są w północnej części lokacji, graniczącej z lasem. Plantacja nawadniana jest siecią kanałów, które doprowadzają wodę z nieodległego koryta rzeki Gwennelech.
Patrząc na plantacje można by odnieść wrażenie, że to pole zwykłych krzaków. Nic bardziej mylnego. Rok rocznie rośliny na plantacji pokrywają się drobnymi kwiatkami w kolorze Bieli, a po około siedmiu miesiącach wyrastają zielone owoce, które zmieniają kolor dojrzewając na czerwony lub czarny. Wtedy następuje czas najintensywniejszej pracy. Owoce są zbierane, selekcjonowane, obierane, suszone i pakowane w lniane woreczki. A następnie składowane są w magazynie, skąd rozwozi się je po Fallathanie. Kiedy krzaki kahvi zostaną oczyszczone, na plantacji rozpoczyna się czas pielęgnacji i uśpienia roślin by nabierały sił do kolejnego owocowania.
Całość terenu jest pilnie strzeżona przez Strażników Lasu, bo którzy nie strzegł czegoś co przynosi krociowe zyski. Na granice nałożone zaklęcia chroniące, a ich szczelność jest regularnie sprawdzana przez Pierwszą Wiedźmę Dol Velen - Uliar. Patrole piesze pozostawiono w pieczy Caindel Aen`Elle. Całością plantacji zarządza odkrywczyni rośliny - Igrianna.


3. Historia lokacji:

W 4325 roku Strażniczka Lasu - Igrianna - sprowadziła z jednej ze swoich podróży do Republiki ziarna, których wcześniej w krainie nie widziano. Znalazła je na terenach Dzikich ziem graniczących z Dekkongiem. Spotkana tam roślina była niewielkich rozmiarów, i ubogiej okrywie liściowej, przypominała bardziej uschnięte badyle niż roślinę. Mimo tego, gałązki były pokryte drobnymi, zielonymi owocami. Igrianna zebrała je i postanowiła przez kilka dni obserwować rośliny. Jednak te nie przetrwały dłużej niż dwa dni - uschły. Zebrane owoce Strażniczka Lasu zabrała do Dol Velen. Część sprowadzonych nasion postanowiła przechować, a resztę zasadziła na dzikich polach w Dol Velen. Minęło kilka lat, zanim z posadzonych nasion można było zebrać pierwszy plon. Metodą prób i błędów próbowano wykorzystać ziarna, mimo wielu doświadczeń udało się to dopiero w 4332 roku. Od tego czasu na poważnie zajęto się hodowaniem krzewów Kahvi. Strażnicy lasu wybrali pod uprawę odpowiednie miejsce, w ciągu kilku lat powstała pierwsza plantacja krzewów Kahvi w Fallathanie. Dobrze prosperująca plantacja w krótkim czasie zaopatrzyła w ziarna Kahvi większość znaczących siedzib rodowych, gdzie wybuchła prawdziwa moda na parzenie naparu zwanego kawą. Wkrótce potem kawa zagościła również w karczmach i przybytkach całego Fallathanu, zaś do plantacji wpływało coraz więcej zamówień na niezwykłe ziarna Kahvi. Sam Euzebiusz zamawiał ziarna w plantacji, serwując je potem gościom na różne sposoby: czarną, z cukrem, śmietanką, czy mlekiem.


4. Lista mieszkańców/NPC:

Igrianna Aen`Elle [11325] - zarządczyni plantacji Kahvi, podlega jej każdy Strażnik, zbieracz, robotnik jaki znajduje się na terenie Plantacji.
Uliar Aen`Elle [285] - zajmuje się okresowymi wizytacjami plantacji i dba o spójność magicznych barier wokół plantacji. Jej podlegają wszyscy Strażnicy Lasu, którzy zajmują się jakąkolwiek magią
Caindel Aen`Elle [284] - zajmuje się okresowymi wizytacjami plantacji i podlegają jej żołnierze, patrolujący okolice plantacji.

-robotnicy sezonowi, którzy najmowani są tylko na czas zbiorów.

-pracownicy stali: stajenni, koniuszy, pracownicy administracji, ogrodnicy

-Strażnicy Lasu: elfi wojownicy i magowie natury

5. Lista stworzeń oraz roślin:

–konie

-ćma puchata

-Grik

Rośliny:

-Kahvi

-Gwiezdny pył

-Lazur

6. Koszt lokacji:

86 756 539 sztuk złota

1x Pracownia rzemieślnicza +4 populacji 
1x Dom  
1x Spichlerz +2 populacji 
1x Koszary 
1x Zajazd -10 populacji 
1x Kapliczka 
1x Chaty zbieraczy 
20x Pole

7. Typ lokacji:

Organizacyjna
Właściciel - Ród Aen`Elle

8. Autor:

Igrianna Aen`Elle

Wróć do strony głównej