Budynek Gildii Magów

Przeglądano 1546 razy

1. Położenie lokacji:

Cesarstwo, Sorvest, Azeloth

 Cesarstwo - lokacja Gildii Magów, Azeloth


2. Opis lokacji:

Szkoła magii pod tutelą Gildii Magów stanowi kompleks budynków, z których każdy ma inną rolę i przeznaczenie. Oprócz głównego budynku, który jest główną siedzibą szkoły, gdzie odbywają się ważniejsze spotkania i w którym urzęduje Mistrzyni, zagospodarowana została Świątynia oraz kamienica, w której odbywają się nauki poszczególnych szkół.


Główna Siedziba
Masywne kamienne ściany tytułowego budynku z całego kompleksu, koloru brudnoszarego, otaczają duże, ciemnofioletowe drzwi, które prowadzą do środka budynku. Przez ich małe, kratowane okienka niewiele można zobaczyć. Poza tym mało jest tak wysokich osobników, które mogą tak wysoko głowę zadrzeć.
Gdy przekroczy się próg szkoły znajdzie się w przestronnym holu, w którym dominuje kolor szary i czerwony. Po bokach stoją dwie kolumny, których zadanie jest niekoniecznie jasne- czy mają one podtrzymywać wysoki strop czy może pełnić funkcje dekoracyjną? Ściany zdobią obeliski z różnymi symbolami, jednak schemat na wszystkich jest ten sam. Godło szkoły na górze, na dole symbol katedry. Cały hol wyłożony jest dywanem z długim włosiem w kolorze białym.
Na przeciwko wejścia, po drugiej stronie holu, znajdują się mniejsze niż te wejściowe drzwi prowadzące na tylni, zbudowany z białego kamienia dziedziniec, z którego można przejść do poszczególnych katedr.
Na samym środku znajdują się schody prowadzące na piętro, po bokach zaś korytarze. Każdy z nich prowadzi do sal egzaminacyjno-ćwiczebnych każdej z katedr. Sal tych jest dokładnie sześć. Na parterze oprócz sal, znajduje się jeszcze kilka pomieszczeń. Gdy skieruje się na lewo, zobaczy się duże dębowe drzwi. Gdyby można je było otworzyć ujrzałoby się dwa długie stoły. Jeden z nich znajduje się na podwyższeniu. Tam właśnie zasiadają Opiekunowie i Mistrzowie podczas posiłków. Przy stole, który znajduje się niżej, mogą siadać adepci, uczniowie i inni magowie.
Za jadalnią znajduje się kuchnia, której wejście jest niewidoczne dla oczu, schowane w grubej ścianie. Pomieszczenie to jest małe w porównaniu do reszty. Pracuje tam zazwyczaj trzech kucharzy.
Sala bankietowa ulokowana jest tak, iż wejście do niej prowadzi od holu wejściowego i jest najokazalszym z pomieszczeni w głównej siedzibie, przeznaczonym na przyjęcia, przemowy Mistrzyni- przykładowo na rozpoczęcie semestrów- i gdzie organizowane są wszelakie wydarzenia i bale. Wysoki strop ozdobiony jest finezyjnymi malunkami, które przyciągają uwagę tych, których oczy spoglądają gdzie indziej, niż na przygotowane atrakcje. Rząd dużych żyrandoli zaś oświetla całe pomieszczenie, zdolnego pomieścić do 150 gości. Parkiet wyłożony ciemnym drewnem przyjemnie kontrastuje z jasnymi ścianami, a obrazy na ścianie, przedstawiające sceny korzystania z każdej z dziedzin, magii, insygnia Gildii, jak i godła zdobią je, sprawiając iż w każdym punkcie sali można zawiesić spojrzenie na czymś interesującym czy inspirującym, kojarzącym się właśnie z głównym zadaniem placówki, jakim jest nauczanie i dokształcanie obdarowanych talentem magicznym istot.
Dodatkowo na parterze znajduje się gabinet Mistrzów. Prowadzą do niego takie same wysokie drzwi, jak do jadalni. W środku znajduje się kominek, trzy wygodne fotele, jedno długie biurko i wszystkie inne meble, potrzebne w takim właśnie miejscu- biblioteczka, mała szafka z alkoholami. Tutaj przyjmuje się kandydatów do szkoły, którzy potem kierowani są do odpowiednich gabinetów Opiekunów. Po prawej stronie znajdują się małe drzwi, które prowadzą do prywatnych łaźni Mistrzów.
Na piętrze od razu za schodami ścianę zdobi ogromne witrażowe okno, w kształcie godła Gildii. Na prawo i lewo tak samo jak na parterze- szerokie korytarze, a na ścianach korytarzy obrazy i płótna z przeróżnymi symbolami. Gdy pójdziesz na prawo znajdziesz gabinety Opiekunów Katedr Przemian, Życia i Natury. Na lewo- Cieni, Żywiołów i Umysłu. Na końcu każdego z korytarzy znajduje się obszerna łaźnia dostępna jednak wyłącznie dla Opiekunów.
Pod wspomnianym wcześniej witrażem, znajdują się szerokie drzwi. Za nimi znajduje się biblioteka. Zbiory są przechowywane na wysokich drewnianych półkach, co cenniejsze w szklanych gablotach. Większość z nich jest ogólnodostępna, jednak istnieje dział przeznaczony wyłącznie dla Mistrzów i Opiekunów- jest on odpowiednio oznaczony. Prowadzą też tutaj drzwi do gabinetu skryby, który jako pracownik stały placówki, odpowiedzialny jest za wypełnianie niezbędnych biurokratycznych czynności, jak pilnowanie wpłat, jak i ustawianie bilansu wydatków Gildii Magów.
Na drugie piętro prowadzą takie same schody, jak te prowadzące z parteru w górę. Na tym piętrze znajdują się wyłącznie sypialnie. Po prawej stronie sypialnie kobiece, po lewej męskie. Tam właśnie mogą spać goście przybyli do stolicy, jak i Opiekunowie i Mistrzowie - mają możliwość nieodpłatnego wynajęcia swojego własnego pokoju. O ile pomieszczenia, w których śpią uczniowie są zazwyczaj zbiorowe, tak pokoje Opiekunów i Mistrzów są prywatne.
Na zewnątrz budynku zaś mieści się stajnia, nad którą mieszka odpowiedzialny za wierzchowce gości stajenny. To w jego obowiązkach leży zadbanie o zaopatrywanie stajni, jak i opiekę nad końmi. Sama placówka również posiada własne wierzchowce, więc jest to pracownik stały organizacji.

Pracownia alchemiczna
Znajduje się w średnich rozmiarów przybudówce przy głównym budynku Gildii Magii. Można się tam dostać tylko i wyłącznie przez wąski korytarz, który jest odgałęzieniem korytarza prowadzącego do sal ćwiczebnych.
Pomieszczenie ma dosyć niski strop, z którego zwisa osiem identycznych żyrandoli. Oprócz nich, światła dostarczają małe, podłużne okna umieszczone pod samym sufitem. Na czterech rogach znajdują się wywietrzniki, pozwalające zachować w miarę świeże powietrze w pokoju alchemicznym. Zazwyczaj panuje tutaj półmrok, który nadaje całemu pomieszczeniu tajemniczego wyglądu.
Cała prawa i środkowa ściana jest zapełniona różnymi alchemicznymi składnikami, postawionymi na drewnianych półkach. W sumie jest ich osiem rzędów na każdej ścianie, jedna około osiem, druga sześć metrów. Co ważniejsze i rzadsze składniki znajdują się w szklanej, zamykanej na klucz gablotce, która stoi w lewym kącie sali. Dostęp do niej mają Opiekunowie Katedr po uprzednim zgłoszeniu się do Mistrzyni. Cała lewa ściana jest zajęta przez duży kredens, w którym stoją przeróżne przyrządy i szkła- probówki, kolby, miarki, destylatory, wagi, naczynka czy czasze grzewcze. Dostęp do tego kredensu jest nieograniczony.
Na samym środku pomieszczenia stoi dwanaście stołów- trzy rzędy po cztery stoły, a na podwyższeniu od razu przed regałem ze składnikami, stoi kamienny stół nauczyciela.
Całość ma dosyć surowy wygląd poprzez gołe kamienie na ścianach oraz przeważające szare, zimne kolory.

Pokoje służby
Pomieszczenia służby znajdują się w piwnicy głównego budynku. Jest to kilka osobnych pokoi, do których można się dostać za pomocą dobrze oświetlonego korytarza. Na przeciw schodów są dwa pokoje, jeden dla lokaja, a drugi dla skryby. Te pokoje są dobrze wyposażone i bardzo wygodne.
Po dwóch stronach korytarza są drzwi, po lewej stronie są pokoje kobiet, a po prawej mężczyzn. Kobiety śpią w trzech osobnych sypialniach, dwóch 3-osobowych i jednej 2 osobowej. Jeden z pokojów 3 osobowych zapewnia większy komfort i został zajęty przez pokojówki, natomiast pozostałe przez sprzątaczki.
Kucharze śpią za pierwszymi drzwiami po prawej, we wspólnej sypialni, najbliżej schodów prowadzących do kuchni. Goniec, wraz z chłopcem na posyłki dzielą jeden pokój, zaś każdy z medyków ma osobny pokój. Medycy mają zapewniony wysoki standard i sporo miejsca, kosztem gońca i skryby. Jednak żaden z nich nie narzeka na dostępne im miejsce, które w pełni zaspokaja ich potrzeby.

Sala wykładowa
Sala ta mieści się na parterze oraz pierwszym piętrze i jest jednym z większych pomieszczeń w głównym budynku Gildii. Wejście jest zarówno z prawej, jak i z lewej strony na parterze, ale także na samym środku poziom wyżej.
Cała sala może pomieścić siedemdziesiąt uczniów. Znajduje się tam siedem rzędów krzeseł, po dziesięć w każdym. Całość dzieli się na połowę - pomiędzy piątym, a szóstym krzesłem w każdym rzędzie przechodzą schody, biegnące od podestu na dole, do drzwi na samej górze pomieszczenia.
Podłoga wyłożona jest ciemnym drewnem, a ściany pomalowane na beżowy kolor. Pod ścianą, na przeciwko krzeseł dla uczniów, znajduje się szeroka na połowę sali tablica oraz biurko dla wykładowcy.

Pracownia medyka
Pracownia medyka znajduje się na pierwszym piętrze placówki, tuż obok gabinetów opiekunów poszczególnych katedr. Pomieszczenie jest niewielkie - jednocześnie mogą tam przebywać maksymalnie trzy osoby. Można znaleźć tam stalowe łóżko, szafki z medycznymi przyrządami i gablotki z przeróżnymi maściami oraz miksturami. W rogu znajduje się mała blaszana wanna i baniak z wodą, która jest wymieniana codziennie.
W pracowni zawsze znajduje się jakiś medyk, dlatego o pomoc można się tam zwracać zarówno w dzień, jak i w nocy.

Kamienica
Budynek ten został zaadaptowany na miejsce, w którym poszczególne szkoły magii mają swoją małą siedzibę. Na parterze znajdują się pomieszczenia szkół Życia, Przemian i Natury, na piętrze Cieni, Przemian i Żywiołów. Każdy z Opiekunów ma możliwość dostosowania pomieszczenia do swojego wyobrażenia. W jednych znajdują się proste biurka, inne są upodobnione do szkoły magii, którą dany Opiekun przedstawia. Zazwyczaj pokoje te przeznaczone są do wygłaszania kameralnych wykładów dla niewielkiej liczby studentów. Dodatkowo w każdym z nich umieszczona jest kapliczka.

Świątynia
Znajduje się zaraz za głównym budynkiem Gildii. Zbudowana jest z białego kamienia, pnąc się wysoko ku chmurom, wysokością dorównując nawet głównej rezydencji. Środek wyłożony jest szarą, kamienną posadzką, duże, witrażowe okna wpuszczają doń dużo światła. Zawiera wszystko, co świątynia zawierać powinna.

3. Historia lokacji:

Znacznie uszczuplając rodzinny skarbiec, a także skarbce przyjaciół rodziny, w 4361 roku Marvil de Sawoiline wykupił ziemię, na której stał kompleks kilku budynków, a potem wynajął kilkanaścioro ludzi, aby ci odnowili wszystkie zgodnie z wyobrażeniem córki. Miał to być jego prezent dla potomnej w związku z wejściem w dorosłe i samodzielne życie. Po pięciu latach kompleks był gotowy do użycia, a Acalia zaczęła tworzyć Gildię Magów. Cesarstwo otwierało się na ścieżkę Magii. Była to doskonała okazja by rozpocząć działalność na tym terenie i w tej właśnie dziedzinie. W roku 4365 ród de Sawoiline, zgodnie ze swoją długoletnią tradycją nauczania magii, rozwinął swoją działalność poza Amarth - do Cesarstwa. Marvil de Sawoiline, dziekan w Akademii Massvary, postanowił wysłać swoją córkę, Acalię, do Azeloth, aby ta nauczała magii tamtejszych ludzi.
Badając historię tej lokacji nie dało się dopatrzeć niczego szczególnie interesującego. Okazało się, że wszystkie budynki służyły niegdyś za wielkie magazyny zarówno żywności, jak i mebli. Niestety, ich właściciel zbankrutował i porzucił kompleks, zabierając ze sobą absolutnie wszystko. Zostawił za sobą tylko gołe ściany.


4. Lista NPC, którzy ją zamieszkują:
Stajenny
Medyk x2
Skryba
Bibliotekarz
Lokaj x2
Służący x4
Alchemik
Wykładowca x2
Kucharz x3
Chłopiec na posyłki

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać (wszelkie charakterystyczne)

Fauna:
Komrzyk
Szczur
Ścierwojad

Flora:
Bieluń
Mlecznik kleisty
Purpea


6. Proponowany koszt lokacji wg cennika:

115421566 sztuk złota

7. Typ lokacji:

Organizacyjna

Organizacja Gialdia Magów

8. Autor:

Acalia de Sawoiline

Aimil

 

Wróć do strony głównej