Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

[P] Placówka Płomienia w Cesarstwie

Przeglądano 1791 razy

1. Położenie lokacji:

Cesarstwo, Azeloth, w pobliżu Doków.

Cesarstwo - Lokacja IB Azeloth

2. Opis lokacji:

Oficjalna placówka Płomienia Inis Birke w Azeloth znajduje się w wysokiej kamienicy (grafika, nr. 4). Przylegające do niej budynki (nr. od 1-3), ciągnące się wzdłuż ulicy, zajmują sklepy oraz mieszkania, które należą do innych, niezależnych osób. Wedle plotek, organizacja z Romen-Doru dąży do wykupienia ich, w celu oddania posiadłości w ręce Elfów zamieszkujących stolicę Cesarstwa. Kamienica została wybudowana wzdłuż jednej z ważnych ulic, idących od zachodnio-południowej bramy w stronę centrum. Jest zarazem na tyle blisko doków, iż z okien wieżyczki można oglądać rzekę oraz stacjonujące w porcie liczne barki. Spacer do granicy dzielnicy doków zajmuje niespełna minutę.

Posiadłość posiada dostęp do niewielkiego, ogrodzonego, wewnętrznego ogródka. Znajduje się on za budynkiem, nie jest więc dostępny od strony ulicy. Robi wrażenie raczej dzikiego, chociaż zaniedbanie wydaje się być celowym zabiegiem. Wyrasta tam kilka starych drzew, które z pewnością pamiętają dawne czasy.

Należący do placówki budynek posiada dwa piętra. Na dole znajdują się pomieszczenia administracyjne, kuchnia, jadalnia oraz zejście do piwnic. Tam też znajduje się przestrzeń magazynowa, w której trzymane jest przede wszystkim Romen-Dorskie wino oraz zapasy. Zagospodarowano tam również jedno pomieszczenie na kamienną łaźnię z systemem podgrzewania wody. Ta pobierana jest z znajdującego się w pobliżu źródła. Można ze spokojem uznać, że to pomieszczenie, pełne mozaik i nowoczesnych rozwiązań hydraulicznych, jest najbardziej luksusowa częścią placówki.

Na piętrze zaś znajdują się pokoje mieszkalne, mała biblioteczka oraz wyjście na wieżyczkę. Całość urządzona jest raczej minimalistycznie, z wyraźnym podkreśleniem elfich wpływów kulturowych oraz architektonicznych. Zarazem, najbardziej wyraźnym elementem budowli, widzianym już ze sporej odległości, jest zawieszona na wieży flaga. Przedstawiała ona Feniksa, symbol organizacji Naur Inis Birke.

Do siedziby Płomienia może się zgłosić każdy, kto ma sprawę do rosnącej w siłę organizacji. Oprócz załatwiania ów spraw, każdy Elf lub też przyjaciel Laefar, może prosić o schronienie, będąc pewnym jego otrzymania. Dla każdego znajdzie się miejsce do spania, posiłek jak i bezpieczeństwo.

Od samego początku, w kamienicy mieszka również bardka, znana w Azeloth jako Słowik. Przedstawicielka Teatru Proletariat oraz rodu Aearon jest stałą rezydentką budynku. Goście placówki, niezależnie czy tego chcą, czy nie, często mają okazję słyszeć, jak trenuje swój artystyczny kunszt we swoim pokoju na piętrze. Ponadto, idąc ulicą, często można usłyszeć jej śpiew oraz melodię wygrywaną na lutni czy flecie.

3. Historia lokacji:

Prace budowlane nad kamienicą rozpoczęto latem roku 4345, a inicjatorem był kupiec z Mekasato, który chciał się przenieść do stolicy z powodów zarobkowych. Niestety, z racji jego tajemniczego zaginięcia, nieukończony budynek wystawiono na sprzedaż, którego doczekał się dopiero pięć lat później. Nowym właścicielem był Elf, który zamierzał się z niej utrzymać, wynajmując powierzchnię pod sklepy oraz mieszkania. Wyprowadził się jednak około roku 4365, a sam budynek przez kolejne dwa lata wpadał w ręce różnych właścicieli.

Kamienica została zakupiona i zagospodarowana przez Aiedail z Domu Aearon, na wiosnę roku 4367. Początkowo, pełniła rolę domu mieszkalnego dla niej, oraz dla jej bratanicy. Na jesień tego samego roku, padła jednak decyzja, by z budynku uczynić oficjalną siedzibę Płomienia Inis Birke. Nad wieżyczką narożną zawieszono flagę przedstawiającą Feniksa, będącego symbolem organizacji. Była to część porozumienia, które zostało zawarte między Faelivnirem Aearonem, a jego sprzymierzeńcem, Llærdelem z Domu Lenthi. Mówiło ono o potrzebie założenia bezpiecznych miejsc dla wszystkich Laefar, na terenie całego Fallathanu.

Placówką opiekuje się Carmir z Domu Harravel, chociaż sam nie mieszka na jej terenie. Sprawy można również załatwiać za pośrednictwem Aiedail z Domu Aearon. U jednej z tych dwóch osób można załatwić wszystkie sprawy, które dotyczą Płomienia Inis Birke, bądź też rasy Elfów.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:

- Aiedail Aearon
- Tinúviel

Nie zamieszkuje, ale pełni urząd w placówce:
- Carmir Harravel

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


W budynku mieszka kilka zwierząt domowych. Za kamienicą znajduje się dziki ogród, w którym rośnie kilka drzew oraz kwiaty.

6. Rozpiska kosztów lokacji:

26 955 969 złotych monet

1x Kamienica

7. Typ lokacji:

Organizacyjna

Właściciel - organizacja Płomień Inis Birke

8.Autor:

Faelivnir, Tinúviel

Wróć do strony głównej