Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Azerevall

Przeglądano 1878 razy

1. Położenie lokacji: 

Cesarstwo Vanthijskie, Sorvest, Azeloth, Azerevall

Cesarstwo - Azerevall Azeolth

2. Opis lokacji:


Azerevall to nazwa stołecznej posiadłości rodu von Marvill. Rezydencja znajduje się w zachodniej części miasta, na północ od Kapliczki Moradina. Posiadłość ta ogrodzona jest wysokim murem, porośniętym bluszczem. Żelazna brama jest szeroka na tyle, że mogą się w niej zmieścić dwa powozy, a wysoka jest na prawie dwa i pół metra, zakończona ostrymi szpikulcami. Na obu jej skrzydłach, w górnej partii wrót, odlane z żelaza są dwa jednakowe herby Marvillów, pomalowane na barwy rodu. Herb umiejscowiony jest również na widocznej z daleka, zawieszonej na dachu fladze, tuż obok tej cesarskiej. Jednopiętrowy dworek zbudowany jest na planie litery T. Od frontu znajduje się wejście zdobne dwoma rzędami kolumn. Pod obszernym dachem mieści się poddasze i strych. Oba skrzydła posiadłości otoczone są ze wszystkich stron zadaszonymi krużgankami, ulokowanymi nie więcej, niż kilka metrów od głównych ścian budynku. Spełniają one funkcje zarówno ozdobne, jak i chroniące przed słońcem. Kolumny są gustownie i dobrze wyrzeźbione, łączące się u góry łagodnym łukiem. Budynek ma białą fasadę, ozdobioną misterną sztukaterią. Posiadłość nie jest duża, jednak dzięki zabiegom architektonicznym, sprawia wrażenie obszernej. Mimo swoich skromnych rozmiarów, gmach jest wystawny i ukazuje status właścicieli. Dobre wrażenie pośród odwiedzających może wywoływać wyjątkowo dobrze utrzymany brukowany dziedziniec oraz stojąca przed frontem budynku fontanna. Stanowi ona przykład, jak można połączyć naukę ze sztuką. Wesoło płynąca woda umila czas zarówno gospodarzom, jak i gościom. Obserwując posiadłość na każdym kroku można było dostrzec dowody dbałości nawet o najmniejsze szczegóły i z jakim oddaniem służba zajmuje się tym miejscem.

Wchodząc do budynku, znajdujemy się w reprezentacyjnym przedsionku, z którego można wyjść do innych pomieszczeń, takich jak garderoba dla gości po lewej stronie dworu, czy stróżówka po prawej. Na wprost od wejścia mieszczą się schody prowadzące na pierwsze piętro. Po lewej i prawej stronie holu znajduje się galeria rodowa, w której umieszczono portrety, popiersia, broń, tarcze i herby. Z obu stron galerii znajdują się drzwi prowadzące do salonu, w którym podejmuje się gości odwiedzających Azerevall. Komnata ta przyozdobiona jest różnymi trofeami, pamiątkami rodzinnymi i przedmiotami pochodzącymi z różnych wypraw. Idąc prosto od salonu, przejdzie się do biblioteki, w której można znaleźć drogocenne księgi, pergaminy, zwoje oraz mapy. Na jednej ze ścian wisi rozwinięta mapa Cesarstwa, a na przeciwległej arras ukazujący scenę z bitwy pod Azeloth. W bibliotece znajduje się tajemne przejście prowadzące do komnaty Erricala von Panrol. O jego istnieniu wie tylko on i Astenna. W prawej części budynku znajduje się jadalnia, spiżarnia, kuchnia oraz schody na strych, pierwsze piętro, do piwnicy i do pomieszczeń dla służby. W lewej części gmachu mieści się sala balowa, z której prowadzi wyjście do ogrodu. Komnata ta jest największym i najbardziej rozświetlonym pomieszczeniem w całym budynku, gdyż posiada liczne okna. Pierwsza kondygnacja nie wyróżnia się niczym szczególnym. Znajdują się tu komnaty członków rodziny oraz trzy przeznaczone dla gości. Tuż obok dworku znajduje się budynek wozowni oraz mała stajnia dla pięciu koni. Oprócz tradycyjnego oświetlenia za pomocą świec na terenie posiadłości korzysta się także z form światła magicznego. Kryształy emanujące silnym światłem, bądź łagodną poświatą umieszczone są w zarówno w komnatach, jak i w ogrodzie posiadłości.

Ogród
Rozpościerający się bezpośrednio za posiadłością ogród jest niewątpliwą chlubą właścicieli. Ozdobny wirydarz ujęty w czworobok, stanowi miejsce spacerów, wypoczynku i rozmyślań. Rosną tu kwiaty, zioła i drzewa. Znajdują się tu między innymi kompozycje tulipanów, narcyzów, nieśmiertelników czy aloesów. Ogród warzywny zaspokaja większość potrzeb domu. Nie brakuje tutaj kilku ław darniowych czy chłodników, zbudowanych z żerdzi, oplecionych winobluszczem, winoroślą czy chmielem. Stanowią one ochłodę podczas spacerów. W ogrodzie wygospodarowano miejsce na niewielki warzywnik, gdzie sieje się bób, groch, soczewicę, cebulę czy marchew. Architekci nie zapomnieli także o wybudowaniu altany, która sprawia wrażenie delikatnej, wręcz elfiej konstrukcji.

 Cesarstwo - Azerevall plan

3. Historia lokacji:


Niewielu mieszkańców Azeloth może przypuszczać, że główny pomysłodawca i twórca rezydencji rodu Marvill jeszcze żyje i miewa się dobrze. Architekt wiedzie całkiem wygodny i spokojny żywot w ukryciu, gdyż sława i rozgłos, którą zyskał dzięki zaprojektowaniu wielu już budowli w stolicy, przytłoczyły go. Sława okazała się w jego przypadku brzemieniem. Rok 4353 NE był dla tego skromnego człowieka, który woli pozostać anonimowy dla ogółu, bardzo pracowity. W tym pamiętnym roku dostał zlecenie budowy stołecznej siedziby dla rodu Marvill. Został obdarzony kredytem zaufania, ale i obarczony wielką odpowiedzialnością. Czterdziestopięcioletni na owy czas Itean von Marvill, gdyż to on był owym zleceniodawcą, chciał posiadać rezydencję, która zapewni jemu i pozostałym członkom rodziny zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort zamieszkania na terenie stolicy. Miała być nie tylko wizytówką rodu, ale przede wszystkim miejscem, gdzie mogą przebywać, gdy opuszczają główną siedzibę z terenów księstwa Villerii. Architekt zabrał się do pracy, bo zlecenie to było bardzo dla niego lukratywne. Miał do swej dyspozycji zarówno pomocników, znaczne zasoby złotych monet, jak i wykonawców. Jego głównym zadaniem było przelać na pergamin swoją wizję budynku i koordynować pracę murarzy, stolarzy, cieśli, rzeźbiarzy, ogrodników i wszystkich tych pracowników, którzy chcieli zarobić przy jej budowie. Posiadłość ta powstała w przeciągu siedmiu lat i w 4360 - w czasie gdy nastał „złoty wiek Azeloth” - można było z niej już korzystać. W ciągu roku najwięcej czasu w tej miejskiej rezydencji spędzały: Astenna, Vaentis oraz Rovena, będąc blisko życia towarzyskiego oraz politycznego. To właśnie w Azerevall podejmuje się gości oraz urządza różnego rodzaju uczty i spotkania.

4. Lista mieszkańców/NPC:

Postaci graczy:
- Członkowie rodu von Marvill/von Panrol/Rovfisk.

NPC:
Miano: Hirven Wess
Rasa: Człowiek
Wiek: 50
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Ochrona/Wojskowość
Profesja: Jaszelita
Zajmowane stanowisko: Kapitan gwardii rodu Marvill/Panrol
Opis postaci:
Wysoki, dobrze zbudowany, żyjący aktywnie wojownik. Ma siwe włosy i zawsze zadbaną brodę. Hirven jest weteranem po wojnie irimgardzkiej z Nacjanami. Brał udział w walkach pod Solinde w 4328 roku. Na czas starć został wcielony do wojsk pod sztandarem lwa. Hirven jest zasłużonym Jaszelitą w stanie spoczynku. Podczas swojej służby chronił między innymi Marii, księżniczkę Irimgardu. Obecnie jest kapitanem gwardii rodowej von Marvill. Z natury spokojny, nieulegający emocjom. Bije od niego charyzma i opanowanie. W swych obowiązkach jest skrupulatny i drobiazgowy. Nie jest związany z żadną kobietą. Jak sam twierdzi, kochał już w swoim życiu i nie ma więcej zamiaru. W towarzystwie wylewny, lubi sobie wypić po służbie i powspominać stare historie. Jako były Jaszelita, jest specjalistą od ochrony. Bez zawahania się nadstawi pierś, by bronić swych mocodawców. Hirven używa miecza jednoręcznego i tarczy. Świetnie rzuca sztyletami. Potrafi trafić w środek tarczy z dziesięciu metrów. Jego mocnymi stronami w walce jest praca nóg i nienaganna technika walki. Jest doświadczonym wojownikiem. W walce polega na instynkcie. Walczy mądrze, dobrze rachując swoimi siłami. Jest także dobrym dowódcą. Potrafi szkolić i instruować podległych mu gwardzistów. Aktualnie chroni Azerevall wraz z dziesięcioma strażnikami.

Miano: Sandevv Naerth
Rasa: Człowiek
Wiek: 47
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Zarządzanie
Profesja: Ochmistrz
Zajmowane stanowisko: Majordom
Opis postaci:
Wysoki, szczupły, dystyngowany o nienagannych manierach. Sandevv pełni od siedmiu lat stanowisko „Starszego domu”, czyli urzędnika zarządzającego dworem. De facto pełni drugą funkcję zaraz po właścicielach siedziby. To w jego gestii znajduje się cała piecza nad posiadłością rodu Marvill - od spraw finansowych, po nadzór nad służbą i stanem budynku. Jest dobrym organizatorem przyjęć, odnajduje się w powierzonej mu pracy. Razem z żoną Marion wzajemnie czuwają, aby całokształt pracy w dworze przebiegał bez zakłóceń.

Miano: Marion Naerth
Rasa: Człowiek
Wiek: 42
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Zarządzanie
Profesja: Ochmistrzyni
Zajmowane stanowisko: Gospodyni
Opis postaci:
Niskiego wzrostu, korpulentna, o kasztanowych włosach spiętych zawsze w staranny kok. Tak po prawdzie zajmuje się całym domostwem. Wraz z kamerdynerem dba o porządek w posiadłości. To ona decyduje, jakie zatrudni się pokojówki i zarządza całą służbą żeńską. Pełni w dworze także funkcję „klucznika”, gdyż to ona, oprócz właścicieli posiadłości, posiada klucze do wszystkich pomieszczeń w całym domu.

Miano: Tassarion Glarald
Rasa: Półelf
Wiek: 30
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Zarządzanie
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Kamerdyner
Opis postaci:
W przeciwieństwie do majordoma, Tassarion został zatrudniony z racji młodego wieku oraz miłej dla oka aparycji. Czarne włosy, niebieskie oczy, proporcjonalna sylwetka – zawsze na swoim miejscu, gotów służyć gościom podając najlepsze posiłki oraz trunki. Wizytówka salonów. Ten przystojny mężczyzna pełni funkcję służącego, nadzorującego podawanie do stołu oraz prace porządkowe. Zarządza całą służbą męską oraz ma swój współudział w decyzjach o zatrudnianiu lokajów.

Miano: Vulmer
Rasa: Człowiek
Wiek: 25
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Brak
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Lokaj
Opis postaci:
Jasnoblond włosy, niebieskie oczy, szczupły, o niewielkiej bliźnie na lewym policzku. Brat Erlana. Służący, który jest podwładnym kamerdynera. Zajmuje się obsługą stołu, jest na zawołanie gości, którzy nie zabrali ze sobą swego służącego. Jest do dyspozycji domowników, kiedy czegoś potrzebują.

Miano: Erlan
Rasa: Człowiek
Wiek: 25
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Brak
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Lokaj
Opis postaci:
Brat bliźniak Vulmera. Pracuje również jako lokaj. Razem z bratem miał dużo szczęścia, jeśli chodzi o zatrudnienie. Wychowywali się w sierocińcu azelockim, jednak nie sprawiali kłopotów wychowawczych. Co więcej, mają talent do nauki języków, dlatego kamerdyner Tassarion Glarald był skory dać im pracę. Szybko wdrożyli się w zakres obowiązków i rzetelnie z nich się wywiązują.

Miano: Talindra
Rasa: Człowiek
Wiek: 35
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Brak
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Pokojowa
Opis postaci:
Talindra jest miła, pogodna i przede wszystkim pracowita. Rude, długie włosy zaplata w warkocze i upina je wokół głowy. Piegowata twarz rzadko kiedy wyraża przygnębienie. W posiadłości pełni funkcję pokojowej. Służy paniom Marvill ze starszych pokoleń. Zajmuje się sprawami ubrań, kąpieli, drobnych sprawunków i dba o to, aby kobietom z rodu niczego nie zabrakło. Pracuje bezpośrednio u Oriany, Avinary oraz Maescii. Jest lojalna i dyskretna.

Miano: Arryn
Rasa: Człowiek
Wiek: 20
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Brak
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Pokojowa
Opis postaci:
Najbliższa przyjaciółka Talindry. Podobnie jak ona, jest także pokojową. Ma czarne włosy, brązowe oczy i urodę cyganki, choć nią na pewno nie jest. Arryn jest uczciwa. Nie ośmieliłaby się niczego ukraść, czy czynić na szkodę rodu, któremu służy. Wie, że wierność w tym przypadku popłaca. Ma podobny zakres obowiązków, co Talindra, z tym że, służy kobietom z najmłodszego pokolenia m.in. Astennie, Vaentis, Rovenie, Nyderze, Alatariel, Aravenie czy Mayderze. Arryn jest młoda, energiczna, nie narzeka, że ma większy zakres obowiązków niż jej przyjaciółka.

Miano: Rina
Rasa: Człowiek
Wiek: 19
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Brak
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Pokojówka
Opis postaci:
Rina jest rudowłosa, szczupła i bardzo wysoka. Nie uważa się za ładną. Zazdrości zarówno Talindrze, jak i Arryn nie tylko urody, ale i pozycji w hierarchii służby. Ona w przeciwieństwie do nich pełni rolę służącej, która zajmuje się utrzymaniem porządku w majątku, sprzątaniem, wycieraniem kurzów, zmienianiem pościeli, zbieraniem naczyń ze stołu, zgarnianiem popiołu z kominków, czy wyrzucaniem śmieci.

Miano: Ja’Thaola
Rasa: Leonidka
Wiek: 100
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Florystka
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Ogrodniczka
Opis postaci:
Przedrostek „Ja” dodany przed imieniem w czasie Ceremonii Nadania Imienia symbolizuje, iż posiada ona duszę artysty. Ja’Thaola ma wyjątkowy dar jako florystka. Uwielbia kwiaty i pozostałe rośliny. Podjęła się zajęcia ogrodnika, gdyż czuje do tej pracy powołanie. Nie tylko sadzi rośliny, podlewa je, ale umiejętnie zbiera, przesadza, ucina i tworzy przepiękne kompozycje bukietów. Ja’Thaola nauczyła panią domu języka Leonidów i najwięcej radości sprawia ogrodniczce rozmowa właśnie w takiej formie. Ogrodnik jest odpowiedzialny nie tylko za stan ogrodu, ale regularne dostarczanie świeżych, ciętych kwiatów. Doradza także służbie, jak dbać o rośliny ozdobne znajdujące się w posiadłości.

Miano: Saria
Rasa: Hobbit
Wiek: 35
Charakter: Praworządny Neutralny
Specjalność: Brak
Profesja: Kucharka
Zajmowane stanowisko: Kucharka
Opis postaci:
Liczy sobie 130 cm wzrostu i jest uważana za wysoką przedstawicielkę swej rasy. Ma brązowe kręcone włosy, pyzatą twarz i pogodny uśmiech. Ma lekko szpiczaste uszy i często z tego powodu żartuje, że ma krewnego u jakiegoś Elfa. Jest jak żywe srebro, wszędzie jej pełno, energiczna, zręczna, w kuchni rządzi się, jak u siebie w domu. Wie dokładnie, gdzie co leży. Ceni porządek i ład w miejscu pracy. Jest doskonałą kucharką, zna się bardzo dobrze nie tylko na przepisach i recepturach kucharskich, ale także na przyprawach, owocach, warzywach i trunkach. Jest na tyle sprawna w kuchni, że rzadko kiedy potrzebuje pomocy kuchennej. Robi wyjątki tylko z okazji wielkich przyjęć, gdy doraźnie wynajmuje się kogoś do pracy w kuchni.

Miano: Xanot
Rasa: Człowiek
Wiek: 19
Charakter: Neutralny Dobry
Specjalność: Brak
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Goniec
Opis postaci:
Xanot to młodzieniec o jasnej czuprynie, bystrych zielonych oczach i gibkiej sylwetce. Myliłby się ten, kto uważa, że posłańcem może być pierwszy z brzegu chłopak na posyłki. W tym przypadku Xanot musiał przejść szkolenie z dziedziny etykiety, heraldyki, topografii miasta oraz wiedzy o rodach w Azeloth i okolicy. Dobrze się składało, że Xanot zna język elficki i irimgardzki. Ułatwiało mu to znacznie pracę. Nienagannie ubrany wręczał różnego rodzaju korespondencję na terenie stolicy kraju.

Miano: Orrian
Rasa: Człowiek
Wiek: 26
Charakter: Neutralny Dobry
Specjalność: Brak
Profesja: Sługa
Zajmowane stanowisko: Stajenny
Opis postaci:
Czarne włosy, tudzież podobnej barwy oczy i masywna sylwetka, taki jest Orrian. Zatrudniony jako stajenny przy dworku jego głównym zadaniem jest dbać o wierzchowce nie tylko gospodarzy, ale przede wszystkim gości. Ma je rozsiodłać, napoić, wyczyścić, nakarmić i być zawsze w gotowości, aby przygotować konie do podróży. Zakochany jest bez wzajemności w pokojówce Rinie, ma jednak nadzieję, że ta kiedyś go dostrzeże.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Fauna:
- ogar Saleh,
- ogar Nasir,
- spanielka Allisa,
- parka papug Ar przywieziona z Reptilii,
- w stajni pięć koni: Aurel, Cannella, Froukral, Furrel, Vimsoll.

Flora:
- w posiadłości liczne rośliny ozdobne cięte i doniczkowe,
- roślinność ogrodowa.

 

6. Koszt lokacji:

171 313 194 sztuk złota

7. Typ lokacji:

Rodowa

Właściciel - ród von Marvill

8. Autor:

Astenna von Marvill

Wróć do strony głównej