Elanor

Przeglądano 1719 razy

1. Położenie lokacji:

Romen-Dor, Cantica.


RD - Elanor


2. Opis lokacji:

Skryte gęstwiną leśną są wodne ogrody Hîril Othiel z Domu Aearon. Elanor, co w mowie ludzi oznacza morską rozgwiazdę, daje schronienie wygnanej z Dol Velen Elfce, jej dzieciom oraz podopiecznym. Oni również stali się częścią rodu. Na próżno szukać tego miejsca tym, którzy nie poznali dokładnych ścieżek, aby odwiedzić Domostwo. Powiada się, że dostać się tam można tylko drogą morską, a żeglarz musi znać okoliczne wody, aby uniknąć podwodnych raf koralowych oraz niebezpiecznych skał, zdolnych zatopić statek nieostrożnego podróżnika, który zboczy z bezpiecznego kursu.

Wpłynąć tam jednak można od wchodu, a opuścić tylko drogą na zachód, naśladując Solimusa i jego wędrówkę. Odpowiedzialne są za to prądy morskie, gdyż Elanor wybudowano na alabastrowych wodach oraz ciemnych skałach obmytych falami, wśród wysokich drzew z zatopionymi korzeniami. Budynki o ścianach barwy perły, a dachówkach i kopułach lazurowych wybudowane zostały wśród piany powstałej dzięki potężnym wodospadom, które razem z szmaragdem majestatycznej roślinności stanowią tło domostw i ogrodów. Zarazem skały te, po których spływa z głośnym hukiem woda, stanowią naturalną barierę, mur uniemożliwiający dostanie się do Elanor drogą lądową. Nawet górska kozica wiele ryzykowałaby, gdyby po nich próbowała dostać się do schronienia Hîril Othiel.

Wodne ogrody znajdują się na niedaleko wybrzeża dzikiej wyspy, na zachód od samej Cantici. Nie sposób jednak zobaczyć Elanor nim obserwator nie znajdzie się wśród pierwszych budynków oraz mostów, które je łączą. Nie ma bowiem tutaj dróg innych, niż tych wybudowanych nad wodami, oraz naturalnych ścieżek, ledwo widocznych wśród bujnej roślinności drzew i krzewów. Nie będzie tam jednak wydeptanej trawy, aż do nagiej ziemi, czy też połamanych gałęzi, albowiem kroki elfów zawsze stawiane są z pieczołowitą ostrożnością. Rasy inne niż Elfy więc z trudem odnajdą szlaki na wyspie, gdzie wybudowano Elanor.
 
Kiedy opuści się wybudowane w centrum majestatyczne domostwa Laefar, nie raz piętrowo wznoszące się nad sobą, na półkach skalnych obmywanych mgięłką wodospadów, dostać się można do samych ogrodów. Zaczynają się one tuż przy samej wodzie, a kończą dużo wyżej nawet niż wieże największego budynku w Elanor, jakim jest świątynia Athiel. Spacerując wśród niżej położonych ścieżek, podziwiać można kwiaty kwitnące wśród traw, jak i na wijących się drzewach te, które wkrótce zmienić się miały w słodkie owoce. Znajduje się tu wiele strumieni, które stanowią wodopój dla dzikich zwierząt żyjących na wyspie. Wydają się one w pokoju mieszkać razem z tutejszymi Elfami. Gdy wejdzie się zaś wyżej, w korony najstarszych dębów i lip, z ozdobnie wykończonych tarasów można oglądać zachody i wschody Solimusa, jak i odległe morza, czy nawet samą wyspę Cantica, znajdującą się na wschód od Elanor.

Wodne ogrody zdają się dawać mieszkańcom oraz gościom uczucie nieprzemijania, jakby czas zatrzymał się tutaj dla Laefar. Wszędzie słychać nie tylko pieśń ptaków, ale i melodie wygrywane w natchnieniu przez artystów. Harfy, lutnie i flety nie są jednak samotne. Huk wodospadów zgrywa się ze świergotaniem mieszkających w Elanor nimf, a taniec mew oraz albatrosów dopełnia jakby namalowany pędzlem obraz elfiej siedziby, skąpanej w przebijających się tu i ówdzie promieniach słońca.

3. Historia lokacji:

Othiel trafiła tutaj przypadkowo, poznając swój nowy dom, jakim miała być wyspa Cantica. Było to wiosną 4173 roku. Nie prawdą byłoby doszukiwać się innych powodów na powstanie właśnie w tym miejscu Elanor niż tego, że Elfka zakochała się w tutejszych drzewach, wodach oraz niemal namacalnej harmonii natury. Już wkrótce wraz ze swoimi przyjaciółmi, którzy stanęli z nią w ramię w ramię podczas dokonywania zemsty za Manwëgo, zaczęli budować tutaj swoje pierwsze domostwa.

Projektem i realizacją zajął się Glorion, ceniony przez Othiel mag oraz architekt. To jemu należy składać ukłony za niesamowitość całej osady, jak i majestat świątyni Athiel wybudowanej na dawnej kaplicy przodków. Piękno Wodnych Ogrodów jednak powstało z ręki samej założycielki Domu Aearon, a otaczająca Elanor natura stała się jej obsesją. Hîril była na równi opiekunką tutejszych Laefar, jak i ogrodnikiem całej wyspy.

Domostwo istnieją już od prawię dwóch wieków, okryte liśćmi prastarych drzew, pozostając poza zasięgiem niechcianych gości oraz wrogów Domu Aearon. Miejsce to jest spokojne. Choć Súlon, dowódca gwardii chroniącej Elanor zna wiele opowieści z gęstwin okolicznych lasów, wszystkie niespokojne wydarzenia wydają się omijać Domostwo.

4. Lista mieszkańców/NPC, którzy ją zamieszkują:

- 13 osób
- Othiel, Pani Wodnych Ogrodów Elanor.
- Glorion, czarodziej oraz architekt. Niegdyś partner i ukochany Gwaeldis, siostry Manwëgo.
- Súlon, dowódca Gwardii Aearonów.
- Firith, alchemik i magini życia.
- Sześciu Gwardzistów obojga płci. Należących do Domu, mimo braku spokrewnienia. Część z nich pełni również rolę służby.

Goście:
- Okazjonalnie, mieszkają tutaj przedstawiciele Domu Aearon (postacie), którzy zazwyczaj bywają w podróży.
- Często stacjonują tutaj statki przyjaciół i krewnych Aearonów, odwiedzających Elanor.

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:

Fauna:
- Brzytwodziób
- Smokożółw
- Wodny kot
- Tojanida
- Duża ilość różnych owadów

Flora:
- Błękotnica bagienna
- Jabłoń Srebrna zwana Lenthijską (młody sad, zasadzony kilka lat temu)
- Kuleczkowiec pospolity
- Lotosik Świetlisty
- Mgielnica
- Słodycznik bulwiasty
- Pomrocznica jaśniejąca
- Motylnik Błękitny
- Bulwiak Wodnisty

6. Koszt lokacji:

133 345 475 sztuk złota

1x Koszary 
1x Pałac 
1x Kapliczka 
1x Kaplica

7. Typ lokacji:

rodowa
własność rodu - Aearon

8. Autor:

Faelivnir

Wróć do strony głównej