Uwaga! Gra tymczasowo wyłączona - przygotowania do Nowej Ery i nowej przygody! - Zapraszamy na Discord

Siedziba Boomu

Przeglądano 1719 razy

1. Położenie lokacji:

Twierdza Urrthorror -> Kres Horyzontu -> Siedziba Boomu
2. Opis lokacji:

Pola jak stąd do tamtąd. Wszędzie dookoła pola. Jako że teren pod uprawę jest duży, rośnie tu kilka gatunków. Są buraki, są ziemniaki, jest kapusta. Fachowo zasadzone, ale zajmują się tym niewykwalifikowani robotnicy- niewolnicy. To wszystko powoduje że plony nie są zbyt wielkie, jednak koszta utrzymania są minimalne. Coś za coś. Prócz tego na terenie lokacji znajduje się chata, która tymczasowo pełni role siedziby organizacji Ruch Poparcia Booma (do czasu aż zainwestowane pieniądze się zwrócą i Boom będzie mógł postawić sobie pałac). Obok chaty znajduje się zagroda dla niewolników, ale jako że chata jest mała i nie pomieści wszystkich członków Booma, nieraz zdarza się sytuacja, że niewolnicy stoją przywiązani do jakiegoś drzewa, a w ich zagrodzie śpią członkowie organizacji. Sprawy komplikują się w momencie, gdy przyjeżdża więcej osób, dlatego też w pobliżu chatki porozstawiane są jakieś namioty, baraki. Takie o, prowizoryczne obozowisko. Na skraju zajętego przez Ruch Poparcia Booma terenu, tuż przy lesie, znajdują się chaty dla łowczych (polują na zwierzątka żyjące właśnie w lesie, więc ich umiejscowienie jest bardzo rozsądne, bo nie muszą chodzić daleko) a także tartak.

3. Historia lokacji:

18 Penhari'a 4366 roku w Fallathanie zawiązana została nowatorska organizacja - Ruch Poparcia Booma. Inicjatorem akcji był sam Boom, który nie mógł dłużej pozostać głuchy na głos ludu. W niedługi czas potem do organizacji zaczęły przyłączać się nowe osoby. Ochotnicy, co dziwne najczęściej aplikowali w poniedziałki. W kilka tygodni po utworzeniu organizacji Członkowie Ruchu Poparcia Booma brali aktywny udział w wojnie między Cesarstwem a Twierdzą Urrthorror. To że walczyli po dwóch stronach konfliktu nie ma większego znaczenia; ważne jest że wszyscy znacząco się wzbogacili. A cóż mogli zrobić z pieniędzmi? Kupić trochę ziemi, sadzonki, niewolników i zająć się uprawą. Mówi się „jesteś tym, co jesz” Czyli Ruch Poparcia Booma będzie silny i zdrowy! Z drugiej strony mamy też cytat jakby z innego świata, ale akurat pasujący do sprawy: „Istnieją trzy sposoby na to, aby się samemu wyniszczyć: kobiety, hazard i uprawa roli. Mój ojciec wybrał ten najnudniejszy sposób…” Jedzenie było, ale wiadomo że trzeba jeść mięsko coby wyrosnąć na zdrowego, zielonego orka, to i łowczych zatrudnili, coby coś upolowali. Trzeba mieć nadzieję, że Boomowe uprawy nie będą wyniszczające, a plony będą owocne. Tak samo jak rozwój organizacji. Siedziba Boomu to pierwsza i najprawdopodobniej główna siedziba organizacji Ruch Poparcia Booma, ale w tajnych planach jest ciągły rozwój i rozbudowa nieograniczająca się tylko do Twierdzy Urrthorror.

4. Lista NPC:

- 10x Niewolnicy
- 1x Nadzorca niewolników (gdy nie ma Mazuru, bo często on przejmuje jego zadania, a wtedy nadzorca musi zapieprzać w polu razem z tymi, których na co dzień pogania)
- 5x Drwale
- 5x Łowczy

5. Lista stworzeń/roślin:

- Ziemniaki
- Buraki
- Kapusta
- Drzewa (w pobliskim lesie – lokacja Hersztowy Bór)

6. Koszt lokacji:

46 053 602 sztuk złota

1x Chata 
1x Pokoje służby 
1x Chaty łowczych 
1x Obozowisko 
1x Chaty drwali 
10x Pole

7. Typ lokacji:

lokacja organizacji Ruch Poparcia Booma.

Właściciel – Ruch Poparcia Booma.

8. Autorzy:

Aimil, Boom, Mazuru, Solimerius, Sławbój, Toenalanth.

Wróć do strony głównej