Targ Urrum - Bum

Przeglądano 1557 razy

1.Położenie lokacji:

Twierdza Urrthorror -> Twierdza Khor

2. Opis lokacji:

Obrazek


Targ Urrum-bum jest otoczony drewnianym murem o wysokości 5 metrów. Stworzony specjalnie, aby żaden z niewolników nie dał rady uciec samodzielnie bez pomocy z zewnątrz. Jedynym z wejść na posiadłość jest brama, która znajduje się na południu. Drugim wejście są drzwi za budynkiem administracyjnym. Ich użytkowanie jest przeznaczone jednak tylko dla nadzorcy, licytatora i specjalnych gości. W centrum posiadłości znajduje się kwadratowy podest o długości 5 metrów, wysoki na metr. Wchodzi się na niego za pomocą schodów, które są od strony budynku, gdzie przechowywani są niewolnicy. W centrum podestu znajduje się kamienny filar, do którego przykuwane łańcuchami są niebezpiecznie istoty. Budynek w kształcie litery L został wykonany w całości z drzewa. Dach zaś się pokryty drewnianymi dachówkami. Część budynku, w której przebywają niewolnicy, jest pełen klatek i cel. Różnej maści istoty czekają na swoją kolej, aby stanąć na podeście, a następnie zostać zlicytowane. Podest jest otoczony prostymi trybunami wykonanymi z desek, gdzie zasiadają kupcy. Z tego miejsca w wygodnych Urrthorjańskich warunkach mogą doglądać reprezentowanych kolejno zniewolonych. Miejsce to podczas licytacji jest pełen obłędnych krzyków i wrzasków, poprzez które kupcy chcą kupić niewolników, zagłuszając swoją konkurencje. Jest to jednak spotykane najczęściej podczas najbardziej egzotycznych czy specjalnych towarów.
Jednak częstym zjawiskiem, które się tu praktykuje, jest sprzedaż niewolników poza licytacją. Taką za kulisowy handel “pod ladą” prowadzi sam nadzorca. Dotyczy to jednak słabej jakości niewolników, którzy nie mieliby szans zostać dobrze sprzedani na podeście.
W części administracji mieści się biuro, w którym zostają umieszczone wszelkie opłaty i dokumenty związane z zakupem niewolnika. Jest to pierwsze pomieszczenie, do którego się wchodzi. Od razu widzimy stół z wieloma papierami, piórem i kałamarzem. Przy stole znajduje się dwa krzesła gdzie zasiada dozorca i kupiec. Mieszczą się tam również pomieszczenia dla nadzorców i strażników targu.
Targ prowadzi również sprzedaż niewolników spoza własności rodu Ghur’Woghh za prowizję od wartości sprzedaży, którą ustala się z właścicielem sprzedawanego niewolnika.

3. Historia lokacji:

“Urrum-bum” został założony, krótko po przybyciu rodu Ghur'Woghh na Wyspę Mew. Musieli szybko znaleźć jakiś sposób, aby przeżyć, a jedyne co wiedzieli po wyzwoleniu to jak walczyć i jak to jest być niewolnikiem-gladiatorem. Valzur jednak nie postanowił użalać się nad losem innych zniewolonych istot i walczyć o ich byt. Postanowił zaciągnąć kredyt zaufania u jednego z Łupieżców i zorganizować małą wyprawę na wybrzeża Cesarstwa po niewolników. Gdy się powiodła i pierwsi niewolnicy zaczynali przybywać pod nogi Łupieżcy ten, potrzebował miejsca, gdzie mógłby przetrzymać i sprzedawać swoich jeńców. Tak zlecił Valzurowi zbudowanie targu niewolników w Porcie Mew. W ciągu kilku tygodni zbudowany został cały targ dłońmi zniewolonych Cesarskich. Po nieoczekiwanej śmierci dziedzica Łupieżcy w wyniku kataklizmu na wyspie, targ przeszedł pod własność rodu Ghur’Woghh.

4. Lista NPC, które ją zamieszkują:

Miano: Hgfer
Rasa: Ork
Wiek: 57
Profesja: Gladiator
stanowisko: Nadzorca niewolników
Opis postaci: Urodził się na Wyspę Mew. Wychował się przy boku Zarghora. Jako młody chłopiec ambitnie wspierał swoim młodym umysłem Starego. Z wiekiem i nazbieranym doświadczeniem został mianowany nadzorcą. Nie cofnie się przed użyciem siły, lecz wie, że okaleczony niewolnik jest mniej wart. Bije tak, aby nie było widać ran.

Miano: Arminuysz
Rasa: Człowiek
Wiek: 50
Profesja: Handlarz
Zajmowane stanowisko: Licytator
Opis postaci: Jeden z zniewolonych Cesarskich. Za swoje umiejętności w liczeniu i zarządzaniu nie został sprzedany dalej. Cieszy się dużą swobodą na targu i poza nim. Mimo, że jest nadal niewolnikiem nie widać tego po jego ubiorze, ani swobodzie jaką posiada.

10x strażników

5. Lista stworzeń oraz roślin, jakie można tam napotkać:


-Szczury.

Brak roślin.

6. Koszt lokacji:

20 139 486,00

7. Rodzaj lokacji:

- rodowa

 Własność rodu: Rodu Ghur`Woghh

8. Autor:

Mazuru

Wróć do strony głównej