[P] Dwór na Klifie

Przeglądano 1655 razy

1. Położenie:

Cesarstwo, prowincja Marlua, 110 km na północ od stolicy Marlui.

Cesarstwo - Dwór na Klifie

2. Opis:

Dwór na Klifie to rezydencja otoczona czterdziestoma hektarami lasów i nieużytków rolnych, położona na północ od stolicy prowincji Marlui. Zgrabna bryła budynku idealnie wkomponowana została w otaczający krajobraz tak, by jak najmniej trzeba było ingerować w naturę tego miejsca. Oddalona od miasta, zgiełku, otoczona drzewami i łąkami, stała się azylem, mimo, że pierwotnie miała mieć inne zastosowanie.


Cesarstwo - Dwór na Klifie plan lokacji


Budynek składał się z obszernego parteru, nad którym umiejscowiono strych oraz zachodniego, piętrowego skrzydła. Front stanowiły szerokie schody i ściany z wysokimi oknami. Ściana wschodnia była ślepa. Tył budynku wyglądał podobnie jak przód: wysokie okna i szerokie schody, prowadzące do naturalnego ogrodu.
Parter to dziesięć pomieszczeń: hol, przestronny salon z jadalnią, cztery pokoje gościnne, kuchnia, biblioteka, komnata Sariego i komnata Nakina. W zachodnim skrzydle, zbudowanym z parteru i piętra znajdowały się: gabinet właścicielki (parter) oraz prywatne komnaty z łaźnią (piętro). Każde z pomieszczeń było urządzone zgodnie z jego zastosowaniem, jednak nie bez elegancji i smaku. Elementy wyposażenia wykonano z materiałów najlepszej jakości, w warsztatach marluańskich rzemieślników. Jednak większość rzeczy wyszła spod ręki elfich mistrzów, takich jak Elenir Ve`resal [ID1211].
Pod połową budynku znajdowała się piwnica z trzema pomieszczeniami: piwniczką na wino, składzikiem i prywatną zbrojownią, z tajnym wyjściem pod wschodnią ścianą.
Do Dworu prowadziła piaszczysta, szeroka droga, wijąca się między rosnącymi drzewami i kępami krzaków. Jedynie gdzie nie gdzie drwale ingerowali w drzewostan, wycinając pojedyncze sztuki, które zawadzały w przebiegu traktu. Caindel X`aletiner nie pozwoliła na większe spustoszenia niż to było konieczne. Idąc lub jadąc ku budynkowi można było odnieść wrażenie, że jest się w lesie, albo na łące. To uzależnione było tylko od miejsca przebiegu drogi.
Za budynkiem, po prawej stornie ogrodu znajdowała się stajnia, w której miejsce zajmowały dwa ogiery rasy merpis, zakupione w “Żelaznej podkowie” od Áyëron von Marvill.
Ziemie, na których położonych był Dwór na Klifie, sięgały aż do samego brzegu morza wzniesionego kilka metrów nad jego poziom. Stąd też wzięła się nazwa rezydencji.

3. Historia:

23 Asverba 4365 roku w stolicy prowincji - Marlui odbyło się spotkanie pomiędzy burmistrzem Raladur Jh'teven a Caindel X`aletiner. W trakcie rozmów i negocjacji, zakończonych po myśli Elfki, uzyskała ona cztery hektary ziemi nad morzem. Nabyła je z jednym zamysłem - chciała spełnić marzenie ojca o powołaniu do życia kompleksu rzemieślnicznego, gdzie rozwijać miały się rzemiosła niszowe. Jednak nie udało by się to, gdyby nie wstawiennictwo diuka Kamana z rodu Narate, zarządzającego księstwem Kust. Tego natomiast przekonał jego doradca Olik E`kalir. Pomysł na założenie kompleksu rzemieślniczego przypadł do gustu włodarzowi Tirit. Dostrzegł on możliwość rozwoju osady oraz wzrostu zysków, a to było najważniejsze - mogłoby to pomóc w podniesieniu rangi samego księstwa..
Elfka od razu po uzyskaniu nadania ziem i przyjęciu tytułu wasalskiego, zabrała się za planowanie budowy rezydencji oraz przygotowywanie planów po zagospodarowanie terenu. Jednakże plany te zostały pokrzyżowane przez atak Okrętożuja na Marluę w dniu 12 Penharia 4365. Po tragedii, jaka dotknęła miasto oraz przez pojawienie się Błękitnej Zarazy na Sferrum, Cai odłożyła plany budowy kompleksu na potem. Jedyne na czym się skupiła, to budowa domu. Roboty rozpoczęto miesiąc po pojawieniu się bestii i zakończono po czternastu miesiącach wytężonej pracy. Pod koniec Feastyra 4367 roku NE, rudowłosa Elfka zamieszkała w Dworze na Klifie. Jednak planów o budowie kompleksu nie porzuciła, mimo, że odłożyła je w czasie.

4. Lista mieszkańców/NPC:

- Caindel Aen`Elle [ID 284]
- Sari (NPC) - typowy przedstawiciel rasy Hobbit, lat 85. Przyjaciel, ogrodnik, kucharz i zarządca. Jedna z niewielu istot, którym Caindel ufa.
- Nakin (NPC - ID5174) - czarnowłosy Półelf, lat 150 ( wygląda na około 25), mieszaniec, zaufany Elfki. Mężczyzna z paskudnym charakterem, zabójca i złodziej.
- członkowie rodu Aen`Elle


5. Lista roślin/zwierząt występujących na terenie, poza roślinnością i zwierzyną typową dla terenów klimatu śródziemnomorskiego:

Fauna:
- Tygrys Fallathański - sztuk jedna, o której wiadomo,
- Brzytwodziób,
- Lemurożarłok,
- Neog,
- Konie rasy marpis - dwie sztuki
Flora:
- Erynijka Wielka,
- Krętacz Olbrzymi,
- Kudeks,
- Morwa,
- Tysiącznik

6. Koszt lokacji:

62 054 310,00 sztuk złotych monet

1x Pokoje służby 
1x Zajazd -10 populacji 
1x Rezydencja  
1x Chaty drwali 
4x Pole 

7. Typ lokacji:

Prywatna

Własność - Caindel X`aletiner [ID 284]

8. Autorka:


Caindel Aen`Elle

 

Wróć do strony głównej