Rude Równiny - kopalnia miedzi.

Przeglądano 1444 razy

1. Położenie:

Irimgard, wschodnia strona Zapomnianego Lasu.

2. Opis:

Na wschód od Zapomnianego Lasu, na terenie Thenerii znajduje się miejsce tak inne niż większość terenu prowincji. Prowadzi tam piaszczysty dukt, którym można dostać się w głąb kraju, albo do traktu handlowego - do Homany. Miejsce to zyskało nazwę Rudych Równin, jednak nie wiadomo do końca dlaczego. Teren ten nie jest równinny, a raczej falisty, miejscami pagórkowaty, o dość łagodnym nachyleniu wzniesień. Momentami wypiętrzenia terenu tworzą niewielkie doliny, przechodzące w teren płaski. Całość porośnięta jest trawą i roślinami drobnonasiennymi, które pod koniec Yomrqaha zaczynały przybierać rdzawą barwę i to prawdopodobnie dało nazwę lokacji. Ponad morzem traw górują drewniane konstrukcje szybów kopalnianych, którymi codziennie w dół do kopalni zjeżdżają górnicy, wyrobnicy i kopacze. Drewniane platformy, opuszczane i podnoszone przy użyciu wyciągów łańcuchowych, ułatwiają niesamowicie pracę w lokacji. Te kilkanaście szybów na powierzchni Równiny nie pokazuje jednak ogromu samej kopalni skrytej pod ziemią.
Korytarze ciągną się całymi kilometrami pod powierzchnią ziemi. Wystarczy zjechać na dół, by dostrzec jak jedne korytarze łącza się z kolejnymi, położonymi w niższych partiach, długimi szybami. Miedź rodzima nie skrywa się głęboko pod warstwą skały i piasku. Wystarczy tu i ówdzie uderzyć kilofem, aby odsłonić cenny metal. W niektórych korytarzach jest on dosłownie na wierzchu pokrywając się patyną. Praca wre tu każdego dnia, a nad jej bezpieczeństwem czuwają oddziały Hoplitów oraz Jeźdźców Irimgardzkich. Oni również dbają o bezpieczeństwo transportów wykopanej rudy do Homany.

3. Historia:

Kopalnia na Rudych Równinach należy do młodych lokacji. Jej powstanie datuje się na rok 4357 Nowej Ery. Jej odkrycie było przypadkowe. Przyczynił się do tego zielarz z Denerii - Kelber Ragust, który zapuścił się na te tereny w poszukiwaniu nowych ziół. Ostatecznie takowych nie znalazł, ale natknął się na kilka bryłek dziwnego, zielonego kamienia. Nie wiedząc co znalazł, zabrał to i sprzedał jednemu z jubilerów w Homanie. Ten już dokładnie wiedział co trafiło w jego ręce. Zlorill Tjyn pokazał kamienie swojemu mistrzowi cechowemu, a ten zaniósł je do pałacu. Kilka dni później znalazł się tam również Kelber Ragust, wyjaśniając, gdzie znalazł kamyki i jak dotrzeć do tego miejsca. 16 Penhaira 4357 roku z Homany wyruszył konwój, prowadzony przez zielarza, który dotarł na miejsce dwa dni później. Przed poszukiwaczami rozciągało się falujące, rdzawe morze kostrzew, mietlic i życic. Któryś z przybyłych rzucił w przestrzeń “Rude Równiny” i tak zaczęto nazywać to miejsce. Zielarz wskazał dość dokładnie fragment, gdzie znalazł kamienie. Rozpoczęto kopanie i kilkanaście stóp pod powierzchnią natknięto się na pierwsze żyły miedzi. Natychmiast wysłano gońca z listem, w którym donoszono o odkryciu i poproszono o przysłanie wsparcia. Po około tygodniu na miejscu pojawili się górnicy, kopacze i wojsko. Przybyli również z Caerogrodu Khazadzcy górncy, którzy pomogli Irimgardczykom w wykopaniu szybów oraz udostępnili swoją technologię górnictwa. Pod koniec 4357 roku ruszyły prace w pierwszym szybie. Od tego czasu z roku na rok powstawały kolejne szyby, zatrudniano coraz większą liczbę górników. Kopalnia rozkwitła, stając się jednym z dochodowych miejsc Irimgardu.

4. Mieszkańcy/NPC:
górnicy,
kopacze,
Khazadzi, obsługujący maszyny,
oddział Hoplitów,
Oddział Jeźdźców Irimgardzkich,
Centurion,

5.Fauna/Flora:
Flora:
roślinność trawiasta, drobnonsienna
grzyby, porosty

Fauna:
Wilk Fallathański,
Kopacz


6. Typ lokacji:

Lokacja ogólnodostępna. Należy do Irimgardu.

7. Autor:
Caindel X`aletiner [ID 284]

Wróć do strony głównej